Zveme: Na hradecká nábřeží se sjedou řemeslníci, skláři i milovníci dobrého jídla

Nábřeží řemeslníků v Hradci Králové.
Nábřeží řemeslníků v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

O víkendu bude živo především na hradeckých nábřežích a náplavkách. Na Tylově nábřeží se můžete v pátek přiučit na kurzech dovednostem od mistrů sklářů, v sobotu se tam koná tradiční Nábřeží řemeslníků. Smetanovo nábřeží zase bude žít jídlem a bude hostit Mint market. Sportovci i celé rodiny se mohou přihlásit na Běh pro paměť národa a podpořit dobrou věc. Ke Správčáku se sjedou americké vozy a veteráni, bude tam celý víkend dunět rock. 

BĚH PRO PAMĚŤ NÁRODA

Až do neděle můžete zaběhnout hromadný závod, individuální běh nebo se vydat po vlastní trase na Biřičce. Sedmý ročník Běhu pro Paměť národa má start a cíl před restaurací Pavlína na hrázi rybníka Biřička. Startovné je 250 korun a můžete si vybrat mezi 5 a 10 kilometrovou trasou. "Na trasy, které budou viditelně označeny po celé období, můžete vyběhnout kdykoli v tomto období. Doporučujeme běhat za denního světla. Registrujte se a váš výsledný čas můžete vložit do výsledkové listiny jednotlivých tras," vzkazují pořadatelé.

SKLÁŘSKÉ KURZY 

Tylovo nábřeží v Hradci Králové bude v pátek hostit sklářské kurzy: "Chcete si poslechnout příběh skla? Rádi byste se dověděli tajemství mistrů? Dokonce by se Vám líbilo vyzkoušet si práci s živlem a odnést si vlastní umělecké dílo? Do Hradec Králové zavítá mistr sklář Zdeněk Kunc a podělí se s Vámi o svůj um!" V pátek od 16 do 17:30 a od 18 do 19:30 hodin. "Kapacita jednoho kurzu je 30 osob. Základní cena pro účastníka je 150 Kč a zahrnuje přednášku a předvedení sklářského řemesla. Zároveň nabízíme exkluzivních 10 lístků za 300 Kč pro ty z Vás, kteří si budou chtít z roztaveného skla vyrobit a odnést vlastní sošku," zvou organizátoři. Oba kurzy se konají v parku na Tylově nábřeží u komplexu Gočárových škol v předvečer festivalu Nábřeží řemeslníků.

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ

V sobotu pak hradecké Tylovo nábřeží obsadí řemeslníci. "Přijďte si užít městskou slavnost Nábřeží řemeslníků! Čeká na Vás spousta řemeslných dílen pro děti a krásných rukodělných výrobků. Uvidíte živé dravce, odvážného kejklíře a večer si zatančíte v rytmu jazzu a swingu." Letos na Tylovo nábřeží v Hradci Králové dorazí na 80 nejrůznějších řemeslníků. Večer můžete strávit poslechem živé jazzové kapely. Program začíná v 9 hodin a končí ve 22 hodin, přičemž od 18 hodin je v plánu noční tančírna. Vstup na akci je zdarma.

ROCKOVÝ VÍKEND NA SPRÁVČÁKU

Moto víkend u Správčického rybníku s pestrým programem, sraz amerických vozů a veteránů, spanilá jízda, tombola, soutěže a ohňostroj na konec. Pro děti nafukovací hrady. Akce je součástí 13. ročníku MERY Motosraz. Vstupné 290 Kč na sobotu i neděli. V pátek zahraje Manual, Vendetta, AC-DC Revival a v sobotu Anarchia, Teplá Buchta, Rammstein RCZ. 

NÁBŘEŽÍ ŽIJE JÍDLEM

Na Smetanově nábřeží v Hradci Králové si v sobotu od 10 hodin zase přijdou na své milovníci dobrého jídla a pití. Na hradecké náplavku, kde proběhne třetí ročník NÁBŘEŽÍ ŽIJE JÍDLEM, které bude hostit ty nejlepší pop up stánky lokálních bister a restaurací. Souběžně se uskuteční MINT MARKET, který nabízí to nejlepší z české designerské scény. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme