Zveme: Po celém Hradci se budou pálit čarodějnice, v Pileticích postaví tradiční májku

Tradiční stavění májky na Šrámkově statku v Pileticích.
Tradiční stavění májky na Šrámkově statku v Pileticích.

Ještě nevíte, kde strávíte poslední dubnový den, kdy se tradičně pálí čarodějnice? V Hradci Králové bude nepřeberné množství možností, můžete vyrazit na Správčák, na Stříbrný rybník, na Biřičku, do Wake Parku, do rodinného centra Víla Amátka, do Park Golfu či na Bílou věž. Hradecký folklórní soubor Dupák oslaví jarní dny tradičním stavěním májky všem pannám hradeckým i přespolním na Šrámkově statku v Pileticích.

ČARODĚJNICE NA SPRÁVČÁKU

Pálení čarodějnic plánují na sobotu i v Předměřicích nad Labem u Správčického rybníka, kde zároveň otevírají sezonu. V sobotu od 15 hodin začíná program pro děti, soutěže, diskotéka a další. Oheň vzplane ve 21 hodin, bude hrát živí hudba.

ČARO-VEČÍREK NA AMÁTCE

"Čáry, máry, barevné lektvary... žabí stehýnka, netopíří chocholka... Bude oheň i čaro občerstvení, kadeřnický čaro salon i lektvarová výrobna!" S dětmi a v kostýmech můžete prožít pálení čarodějnic i na zahradě rodinného centra Víla Amátka, a to dnes od 17 do 19 hodin. Taneční rej s živou kapelou začíná v 18:30. Na spolupráci se opět těšíme na studenty herectví z Jesliček (Divadlo Josefa Tejkla).

ČARODĚJNICE NA PARK GOLFU

Park Golf Club Hradec Králové v Roudničce také zve na čarodějnickou akci pro děti i dospělé. V ceně 100 Kč je zahrnuto: soutěže, špekáčky, opékání, zábava. V sobotu od 17 hodin, kostýmy jsou vítány.

SLET ČARODĚJNIC NA BIŘIČCE

V sobotu do 15 hodin je připraveno zábavné odpoledne pro děti i na Biřičce. "Nová Akropolis z. s. Vás zve na dětské zábavné odpoledne v čarodějnických kostýmech: Slet čarodějnic u rybníka Biřička. Akce je pořádána již pátým rokem ve spolupráci s Komisí místní samosprávy Nový Hradec Králové." Charakter dětského dne je nekomerční, akce je nezisková a je realizována na bázi dobrovolnictví. Vstupné je dobrovolné. Občerstvení vlastní nebo v místní restauraci, opékání vlastních přinesených buřtů. Akce pro rodiče s dětmi od 3 let. Zábavné a hravé aktivity pro děti a hudební a kulturní program na pódiu.

KULTURNÍ PROGRAM:
15.00 Jakub Vojtěch – hradecký písničkář a multiinstrumentalista – pásmo dětských písniček
15.30 Nytočka Rodovodu – dětský ukrajinský pěvecký soubor
16.00 Týbrďo divadlo! – Pohádka perníková, šípková a červená. PRO DĚTI 3 – 8 LET. Délka představení: 35 min.
17.00 Divadélko Trsátko – hudební pořad Cesta kolem světa. Délka vystoupení: 45 min.
18.30 Františka Novotná – hradecká písničkářka.

ČARODĚJNICE NA WAKE PARKU

Čarodějnický mejdan ve Wake Parku se koná dnes od 17 hodin, Čarodějnice se bude pálit ve 20 hodin. Připravené je ohniště se sezením, venkovní stage & podium, kde bude hrát DJ Pavel Cejnar (Evropa 2), DJ Michal Pácalt a DJ Laaw. Vstupné stojí 150 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma.

PUTOVÁNÍ S ČARODĚJNICÍ I NA BÍLOU VĚŽ

S čarodějnicí vyrazí nejmenší děti v sobotu v 10 hodin od Bílé věže přes Pivovarské náměstí zpět k Bílé věži. Kostýmová procházka plná povídání a her. Vhodné pro děti od 3 let. Délka procházky je 45 minut. Sraz účastníků pod Bílou věží. Kapacita procházky je omezena na 30 dětských návštěvníků + dospělý doprovod. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky. 

„Dětský den“ na Bílé věži se koná od 11 do 16 hodin, připraveny budou aktivity pro děti přímo před věží. Ve 14:00 bude věží provádět Čarodějná polednice a navíc po celý den budou mít děti do 15 let v čarodějnickém kostýmu vstup na Bílou věž za 1 Kč (nevztahuje se na prohlídky v 10 a 14 hodin).

ČARODĚJNICE NA STŘÍBRNÉM RYBNÍCE

Městské lesy Hradec Hrálové a.s. a Hakel spol. s.r.o. zvou na první ročník Hradeckých čarodějnic v Kempu Stříbrný rybník, které zároveň slavnostně otevřou sezónu 2022. Program pro veřejnost začne okolo 14. hodiny sportovním a kulturním programem. Vystoupení A-TEAM Hradec Králové, ukázka bojových umění a moderního tréningu s dětmi od PepekGym, hudební vystoupení ZuŠ Střezina. Program nabídne i osvětu v podobě ukázky první pomoci od pracovníků Červeného kříže nebo zásady bezpečnosti při jízdě na kole od Barta bike. Pro dětské účastníky jsou připraveny stanoviště s úkoly: lukostřelba, paddleboarding, stezka se zvířátky, hmatové puzzle a mnoho dalšího. Malé i velké čarodějnice a čarodějové se mohou zúčastnit průvodu v 19.00 hodin od hlavní brány v kempu, na jehož konci bude čekat ohnivá show od Divadla Drak a zapálení hlavního ohně s čarodějnicí. Pro prvních 500 zájemců buřt na opékání zdarma. Pro odvážlivce je připravena i čarodějnická stezka pro děti, v nočních hodinách i adrenalinová verze pro dospělé (nutno rezervovat na tel. 776 221 399). Vyhlašovat se bude nejlepší čarodějnický kostým - předání se ujme Zdeněk Tůma, který letos v závodě Rallye Dakar (kategorie čtyřkolek) obsadil fantastické 4. místo a stal se tak nejúspěšnějším Čechem v tomto prestižním závodě. Od 17.00 začne hudební program. Vystoupí kapely Láska, Voxel , Hakelband, Mr.Moss, Enter a další. Celým programem provede moderátor Vlasta Korec.

STAVĚNÍ MÁJE VŠEM PANNÁM HRADECKÝM

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s hradeckým folklórním souborem Dupák připravuje oslavu jarních dní tradičním stavěním májky všem pannám hradeckým i přespolním. Tato lidová slavnost se uskuteční v sobotu od 14:30 na Šrámkově statku v Pileticích. "Tradiční folklórní festival Stavění Máje má již svou mnohaletou tradici, na kterou navazujeme po nucené pauze dalším ročníkem. Organizace se opět zhostil folklorní soubor Dupák a jeho členové. Všechny příznivce lidových tanců, písní a řemesel, ale i ty, kdo rádi příjemně stráví sobotní den, jistě potěší bohatý hlavní i doprovodný program, jarmark lidových řemesel, dobroty z grilu, pivo a mnoho dalšího." Na své si přijdou i děti, které se mohou podívat na malé tanečníky a možná uslyší i nějakou tu pohádku, případně si pohrát na přilehlém dětském hřišti s prolézačkami.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Andělské zpívání, čertovské jízdy i Mikuláše na Bílé věži

Jaké akce přinese do Hradce Králové druhý adventní víkend? Mikuláš v doprovodu čertů a anděla se podívá na Hučák, na dětskou železnici i na Bílou věž. Zažít advent můžete na Šrámkově statku v Pileticích nebo u vánočního stromu v Bistru U Dvou přátel.
Čtěte více

ZVEME: Na rozsvícení vánočních stromů, muzejní trhy i výrobu adventních věnců

První adventní víkend v Hradci Králové přinese tradiční Muzejní adventní trh s řemeslnými výrobky. V neděli se slavnostně rozsvítí vánoční stromy na Velkém náměstí, kde bude i koncert, na Masarykově náměstí i na Novém Hradci Králové, kde také naplánovali program. Vyrobit si…
Čtěte více

ZVEME: Divadla otevřou svá zákulisí, Hradcem projde lampionový průvod

Hradec Králové o víkendu rozsvítí lampionový průvod zakončený ohňostrojem na nábřeží. Na hlavním nádraží se blíží do finále výstava modelů železnic, vybírat můžete z koncertů, vydat se můžete do Klicperova divadla či Divadla Drak, které během Noci divadel otevřou své brány všem.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme