Zveme: Záchranka otevírá brány, budou noční závody i Báječný modroběh

Běžecké závody Night Run Hradec Králové.
Běžecké závody Night Run Hradec Králové.

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude především běhat. Báječný Modroběh na Biřičce podpoří rodiny s autistickými dětmi, na Velkém náměstí budou noční závody Night Run. Můžete fandit hradeckým fotbalistům, Votroci si totiž v základní části FORTUNA:LIGY zajistili účast v nadstavbové Skupině o titul a v neděli vyzvou pražskou Slavii. Hradecká záchranka chystá den otevřených dveří a předvede techniku i ukázky práce záchranářů. Na náplavce bude opět Nábleší.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA ZÁCHRANCE

Areál Letecké záchranné služby Královéhradeckého kraje ve Fakultní nemocnici se v sobotu do 9:00 otevře veřejnosti. Záchranáři předvedou ukázky: záchrana vrtulníkem z výšky, záchranářská technika a vybavení, prohlédnout si budete moci sanitky, vrtulníky, ukázky a nácvik první nemoci. Konat se bude také soutěž v neodkladné resuscitaci a součástí je i prohlídka základny a výcvikového polygonu.

NIGHT RUN HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu se v centru města koná noční běh. Hlavní závod (modrý okruh) bude měřit deset kilometrů. Červený okruh bude pětikilometrový a bude to Běh proti rakovině prsu.  Děstké závody se pojedou okolo náměstí v kruzích. Zúčastnit se můžete také nezávodního rodinného běhu, což budou dva okruhy po 1000 metrech. Alexova velká cena bude pro hendikepované děti na speciálních kolech. Vyzvedávání startovních tašek pro předem přihlášené běžce s uhrazeným startovným probíhá: v pátek v OC FUTURUM v Intersportu od 17:00-19:00 hodin a v sobotu v registračním stanu NN REGISTRACE na Velkém náměstí od 16:00 do 19:45 - 5 km / 20:00 - 10 km.

VOTROCI BOJUJÍ O TITUL

Hradečtí fotbalisté si remízou na hřišti Bohemians zajistili účast v nadstavbové skupině a budou bojovat o titul v pěti dalších soubojích s aktuálně nejlepšími českými celky. Jedná se tak o nejúspěšnější sezonu Votroků od roku 1963. V neděli hostí na stadionu v Mladé Boleslavi Slavii Praha. Fanoušci z Hradce mohou využít tradiční dopravu na zápas a zpět za jednotnou cenu 100 Kč. Závazné přihlášky posílejte na adresu  do pátečního poledne.

BÁJEČNÝ MODROBĚH

"Jsou mámy a tátové, kterým jejich potomek nikdy nebude úplně rozumět, ale oni musí rozumět jemu. Musí svoje dítě provést světem, který naopak nebude rozumět jim. Pojďme ten zmatek na chvilku zastavit. Pozveme je a dáme jim najevo, že nejsou OUT. Rodiče potěší, že je naší akcí někdo podpoří a dětem uděláme nový zážitek, který navenek třeba neocení, ale uvnitř si ho určitě schovají." Akce na podporu osvěty o autismu a k potěšení rodin pečujících o "modré" dítě Báječný modroběh se koná v neděli od 8 hodin na hradecké Biřičce. Běh nebo chůze na trase cca 3 kilometry, kde děti se svými rodiči budou nacházet stylizované kontroly z orientačního běhu. Mapa trasy bude přístupná na webu a na Facebooku, kontroly umístěné viditelně vedle cesty. Přijďte všichni v modrém!

NÁBLEŠÍ

V neděli od 9:00 se pod Pražským mostem v Hradci Králové koná opět otevřený bleší trh: "Přines, vyměň, prodej, potkej se i v novém roce. Vítáme všechny „staré handlíře“ ale i blešichtivé novice. Doneste poklady ze svých šatníků, spižíren, dílen, posledních šuplat komody po babičce nebo třeba to, co vám cinkne cestou do nosu." Nábleší je otevřeno pro všechny prodejce s věcmi z druhé ruky, které jim už k ničemu neposlouží, ale ostatním by mohli udělat ještěradost a parádu. Prodej věcí pouze z druhé ruky (popřípadě drobných rukodělných výrobků). Bez předchozí rezervace. Bez poplatků. Smlouvání povoleno.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme