Štítky: | Pozvánka | Koncert | Velikonoce | Benefice | akce | víkendové akce | Ukrajina |

Zveme: Ozdobte si kraslice, upleťte pomlázku nebo se naučte správně chodit

Les plný zvířátek pobaví rodiny s dětmi v hradeckých lesích.
Les plný zvířátek pobaví rodiny s dětmi v hradeckých lesích.

Víkend před Velikonoci již můžete věnovat výrobě velikonočních dekorací, pletení pomlázek či zdobení kraslic během nedělního sousedského setkání na Novém Hradci Králové. Naučí vás to i Spolek lidové tvorby Hradec Králové na sobotním kurzu v Adalbertinu. Zúčastnit se také můžete workshopu pro správnou chůzi nebo vzít děti na pohádkovou akci v přírodě Les plný zvířátek. Podpořit válkou zmítanou Ukrajinu můžete na benefiční akci na Náplavce.

WORKSHOP PRO SPRÁVNOU CHŮZI

V sobotu od 10 hodin si můžete na workshopu vyzkoušet, v čem spočívá zdravotní význam chůze a seznámíte se teoreticky i prakticky s principy správné chůze. V průběhu workshopu se již přímo odstraňují nedostatky v pohybu, které narušují jak chůzi, tak držení těla a často souvisí s případnými zdravotními obtížemi. Cvičit se bude nejen ve stoje, ale i na židlích a na zemi, s pomůckami i bez nich. Workshop vede PaedDr. Olga Chválová, CSc., specialistka na zdravotní tělesnou výchovu, autorka cvičení O-A metodou® a metodiky nácviku správné chůze. Kde? Abeceda poznání, Malé náměstí 129.

ZDOBENÍ KRASLIC A PALIČKOVÁNÍ

Spolek lidové tvorby Hradec Králové zve na kurz Zdobení kraslic jezerní sítinou. V sobotu od 9 do 14 hodin v Adalbertinu, v učebně č. 69, školné za jednu lekci 150,-Kč pro dospělého, 80,-Kč pro dítě. Pomůcky: lepidlo, špejle, vyfouklé vajíčko, jezerní sítina. Ve stejné učebně se můžete naučit i paličkovat. Pomůcky: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace: Monika Lemberková na telefonu: 604 994 913.

LES PLNÝ ZVÍŘÁTEK

"Pojďte s námi na veselou vycházku pro rodiče s dětmi do Královehradeckých lesů. Na trase potkáte zvířátka a s každým si zahrajete nějakou veselou hru. Na konci bude připravené malé lanové centrum a prstové malování," zvou pořadatelé akce Les plný zvířátek. Najdete ji v sobotu od 10 hodin u Zděné boudy. Startovné se neplatí.

BENEFICE #STANDWIHTUKRAINE

NãPLAVKA café & music bar pořádá v sobotu od 17 hodin benefiční koncert na podporu válkou zmítané Ukrajiny: "Přijďte vyjádřit solidaritu s ukrajinským lidem, který na Ukrajině nyní statečně čelí ruské agresi a i s těmi, kteří museli z Ukrajiny uprchnout. Pozvěte je a pojďte se s nimi na Náplavce setkat. Ukážeme, že nám svoboda Ukrajiny a Evropy není jedno! #standwithukraine" Celý výdělek ze vstupného, prodeje piva a specialit ukrajinské kuchyně půjde na humanitární pomoc. Zahrají kapely FACTORIAL! ORCHESTRA, URBAN ROBOT, MINUTE 22, budou se dražit obrazy od autorů: Petr Samek, Diana David, Zuzana Vodáková, Michal Poláček a Anička Maněnová. Vstupné si určíte sami, od 300 do 500 korun.

SOUSEDSKÉ VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ NA NOVÉM HRADCI KRÁLOVÉ

V neděli ve 14 hodin se na Svatováclavském náměstí sejdou sousedé z Nového Hradce Králové. Budou se zdobit kraslice, plést pomlázky, vyrábět velikonoční zajíčci a ovečky ve třídách místní školy. Na zahradě školy se bude soutěžit o sladké odměny. Ve vestibulu bude možnost si zakoupit hotové výrobky žáků. "Přijďte si zavzpomínat a prozkoumat, jak se škola změnila!" Od 14:30 zahraje hradecká kapela Sonet, v 15:00 pronese děkan farnosti NHK prof. Prokop Brož Velikonoční slovo. Bude zajištěno občerstvení (svařené víno, káva, nealko nápoje, apod.), prodej květin, velikonoční produkty, něco k zakousnutí a další zboží zajistí hradecká střední škola služeb, obchodu a gastronomie. Těšit se můžete i na komentované prohlídky kostela sv. Antonína Poustevníka na NHK.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Do hradeckých škol nastoupí 19 ukrajinských prvňáčků

Minulý pátek probíhaly na všech sedmnácti hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd pro ukrajinské děti, celkem přišlo 19 budoucích prvňáčků. Všechny děti budou moci být přijaté k řádnému vzdělávání. Vzhledem k tomu, že některé školy nepřijmou žádného ukrajinského…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme