Zveme: Na vynášení Smrtholky či jarní a velikonoční jarmarky

Vynášení Smrtholky v Hradci Králové.
Vynášení Smrtholky v Hradci Králové.

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Hned několik jarmarků a trhů - Jarní farmářské trhy ve Futuru, farmářsko-potravinářské trhy u Atria a Velikonoční jarmark v Adalbertinu. Hradecké folklorní soubory budou vynášet smrtku, Petrof Gallery zve na Dubnové slavnosti vína. V neděli budou hrát Votroci na stadionu v Mladé Boleslavi s místním klubem, od kterého mají prostory půjčené.

Nã KARNEVAL

"Minulé Nã KARNEVALY nastavily laťku hodně vysoko, ale společně s Vámi ten mejdan posuneme ještě výš ! Bez kostýmu či masky se tento večer na NãPLAVKU nedostanete. Vyhlašujeme foto soutěž o nejlepší masky večera, které odměníme hodnotnými cenami od partnerů. Zahraje legendární DJ KYMLIS s jeho VIDEO D.I.SC.O. Těšíme se na Vaši kreativitu!" vzkazují pořadatelé Karnevalu z hradecké Náplavky. Kdy? Dnes od 21 hodin.

DUBNOVÉ SLAVNOSTI VÍNA

Petrof Gallery zve na APRIL WINE 2022 - dubnové slavnosti vína v Hradci Králové. Vinařsé setkání pro širokou veřejnost ve velmi atraktivních prostorech Petrof Gallery se koná v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 10 do 20 hodin.

JARNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY

OC Futurum pořádá v sobotu od 9 hodin první letošní farmářské trhy: "Na našich jarních trzích se můžete těšit na čerstvé, lokální i bio potraviny a suroviny s garancí původu. Setkáte se známými, ale také novými dodavateli." Nakoupit bude možné suroviny a produkty regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, výrobců či pekařů. A to například mléčné výrobky, vejce, med, pečivo, koření, maso, ovoce, zeleninu, pivo, víno a mnohé další. Vezměte s sebou i děti! Bude pro ně připraven doprovodný program.

FARMÁŘSKO POTRAVINÁŘSKÉ TRHY

V sobotu od 8 do 12 hodin můžete v Ulici Letců u OC ATRIUM navštívit farmářsko-potravinářské trhy, kde je možné ochutnávat a nakupovat výpěstky a potravinářské výrobky, které prezentují sami producenti. Jejich předností je kladení důrazu na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování surovin.

VELIKONOČNÍ JARMARK

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve v sobotu od 9 do 16 hodin do Adalbertina na tradiční Velikonoční jarmark. Čeká vás prodejní výstava výrobků lidové tvorby a uměleckých řemesel.

VYNÁŠENÍ SMRTHOLKY Z KRÁLOVÝHO HRADCE

V neděli úderem 15. hodiny můžete vidět v Jiráskových sadech vynášení Smrtholky. "Jaro nám nastává, slunce jasně svítí, stromy se nám zelenají, ptáčkové zpívají, rozvíjej se kvítí." Smrtná neděle a vítání jara se všemi místními zvyky a obyčeji. Za zvuku lidových písní a říkadel "Smrtholku" nastrojí, vynesou a do vody na soutoku Labe s Orlicí vhodí hradecké folklorní soubory ČERVÁNEK a  DUPÁK. Vstup je volný.

VOTROCI SE UTKAJÍ S MLADOU BOLESLAVÍ

Netradiční domácí zápas čeká v rámci 27. kola FORTUNA:LIGY Votroky. V azylu v Mladé Boleslavi hostí celek, od kterého mají Lokotrans Arenu vypůjčenou – FK Mladá Boleslav. Hraje se v neděli od 16:00.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme