Zveme: Hradcem Králové projdou hned dva masopustní průvody

Veteráni budou hrát hokejový turnaj v Hradci Králové.
Veteráni budou hrát hokejový turnaj v Hradci Králové.

Následující víkend bude ve znamení masopustního veselí v Hradci Králové. Jeden průvod projde Roudničkou, druhý uvidíte ve Svinarech, kde navíc můžete ochutnat vepřové hody a zabíjačkové speciality. O víkendu bude v určených časech bruslit veřejnost, na zimním stadionu se bude hrát také hokejový retro turnaj veteránů a hokejisté budou mít i vlastní Královský ples. Do Bajkazylu můžete vyrazit na pravidelné Kytarohraní. Děti se mohou vyřádit na karnevale nebo vyrazit na pohádku O chaloupce z perníku.

Dětský karneval v rodinném centru Pohoda

V pátek od 16:30 se v Prostor PRO v Čajkovského ulici koná zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi. Dětský karneval plný smíchu, zábavy, hudby, tance a her. "Uvítáme i rodiče v maskách! Pro děti bude připravena zdravá svačinka. Rezevace nutná na ." Vstupné stojí 100 korun pro děti, 80 korun pro dospělé.   

Kytarohraní v Bajkazylu

Bajkazyl Hradec Králové pořádá v pátek od 19 hodin volné hudební setkání: "Vezmi zpvěník, kamarády a nástroje, co máš. Žánr je vždy trochu o tom, kdo přijde - takže se neboj a klidně nás seznam i s věcma, který ještě neznáme. Kvalitu hudby nezaručujeme, ale pár fakt šikovných kytaristů očekáváme." Kytarohraní se koná každý sudý pátek.

Masopust v Roudničce

V sobotu od 10:30 hodin začíná masopustní veselí v Roudničce. "Sejdeme se u lesa a v průvodu projdeme Roudničkou. Do kroku i do skoku nám bude vyhrávat kapela Červánek. Pojďte s námi do průvodu, ať už s maskou, nebo bez," vzkazují pořadatelé.

O chaloupce z perníku

V sobotu od 10 hodin můžete vzít děti na pohádku do hradeckého Adalbertina. "Jedna z nejznámějších pohádek pro děti se dočkala bezpočtu verzí, jak v psané podobě, tak v hrané ve filmu i na divadle. Příběh, jenž připomíná horor, a přesto je milován dětmi po celém světě, poprvé zapsal italský básník a spisovatel Giambattista Basile v 16. století. Mnohem později pohádku zpracovali bratři Grimmové, B. Němcová a mnozí další. My ji hrajeme ve verších a s písničkami."Z Andělské Hory přiveze pohádku pro děti od tří let Divadlo Kapsa. Vstupné stojí 70 korun.

Veřejné bruslení v Hradci

Bruslení pro veřejnost na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Královský ples v Aldisu

V pátek od 19:30 ožije kongresové centrum Aldis v Hradci Králové jedinečnou akcí ve spojení kultury, elegance a hokeje. Hokejisté během reprezentační pauzy vymění hokejovou výstroj za košile a obleky a společně se svými partnerkami vyrazí na 6. ročník Královského plesu. Na akci se sejde tradičně vedení hokejového klubu, sponzoři, fanoušci a již zmínění hokejisté extraligového A-mužstva. To není samozřejmě všechno. Vstupenky, ať už na sezení nebo do korza, si mohou koupit všichni fanoušci nebo široká veřejnost v předprodeji na několika místech v Hradci Králové. Letošní program okoření hodinové vystoupení Petra Koláře. Cena vstupenek je 450 Kč na sezení a 390 Kč na stání. 

Retro hokejový turnaj veteránů

ČPP Arena zažije v sobotu a v neděli hokejový turnaj amaterských týmů & charitatvní dražba. Pod patronací primátorů Hradce Králové a Pardubic a za účasti sportovních osobností. Letos dokonce s mezinárodní účastí hráčů z Readingu, Pensylvánie (USA).

Masopust v Hradci Králové

V neděli vás čeká v hostinci U Pírků ve Svinarech od 11 do 15 hodin tradiční masopustní veselice, kde nebude chybět domácí zabíjačka, bohatá nabídka zabíjačkových specialit, které můžete nakoupit i domů. Dále ukázka řeznického řemesla, které si děti mohou vyzkoušet, pečení koblížků, výtvarné dílničky, masopustní maškary, flašinet a hlavně ve 12:30 tradiční průvod maškar vesnicí s pásmem lidových písní a říkadel v podání dětského folklorního souboru Červánek. Vstupné stojí 50 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme