Zveme: Co podniknout o pololetních prázdninách? Přinášíme 6 zajímavých tipů

Prohlídka na Bílé věži bude v sobotu mimořádně i v noci.
Prohlídka na Bílé věži bude v sobotu mimořádně i v noci. | autor: Bílá věž

Víkend bude prodloužený o dnešní pololetní prázdniny a školáci se v Hradci Králové dnes opravdu nudit nemusí. Mohou vybírat hned z několika zajímavých aktivit. Pokud přinesou ukázat vysvědčení na pokladnu aquacentra a nebudou na něm žádné čtyřky nebo pětky, budou mít vstup zdarma na celý den v doprovodu dospělé osoby, která si vstup zaplatí. S vysvědčením mohou vyrazit zdarma také do hradeckého muzea, kde se bude hrát znalostní hra, nebo do Galerie moderního umění, kde se mohou zúčastnit tvořivého ateliéru. Prázdniny mohou strávit aktivně v Domu dětí a mládeže nebo se učit umění animace v Bio Central. Pokud již dávno nejste školou povinný ani doma nemáte školáky, můžete vyrazit třeba bruslit, na noční prohlídku Bílé věže nebo se zapsat do kurzů společenského tance.

Prázdniny aktivně v Domu dětí a mládeže

Chcete si dnes vyzkoušet třeba zumbu, aerobik nebo pilates? "Přijďte si s námi užít pololetní prázdninový program plný pohybu. Akce je určena pro děti i rodiče. Vyzkoušíte si několik různorodých pohybových lekcí. Po dobu akce bude k dispozici také tvořivá dílna. Přihlášení je nutné na emailu ," zve Dům dětí a mládeže, Rautenkraucova. Poplatek činí 50 Kč/osoba na celý den. S sebou nutné sportovní oblečení a sportovní obuv.

S vysvědčením do muzea

Muzeum východních Čech zve školáky v pátek k prohlídce zdarma. Po celý den mají do muzea vstup zdarma děti, které sebou přinesou aktuální vysvědčení. Můžete navštívit výstavu "Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole" a od 10:00 nebo od 13:00 se zúčastnit interaktivní soutěže ze světa cyklistických rekordů a zajímavostí ve stylu Riskuj!

Ateliér v galerii - Neseď doma za výzo

I hradecká Galerie moderního umění má pro školáky program na pololetní prázdniny. V pátek od 10 hodin mohou navštívit tvořivý ateliér pro všechny bez ohledu na známky.

Za vysvědčení aquacentrum zdarma 

Školáci, kteří nemají na pololetním vysvědčení horší známku než trojku, mají celý víkend vstup do aquacentra v Městských lázních zdarma. Akce je učena dětem do deseti let a platít od pátku 31. ledna až do neděle 2. února 2020. Užít si budou moci vše, co areál nabízí: dětský koutek se skákacím hradem, skluzavkou a různými hrami, vířivé a masážní bazénky, podvodní sopky, trysky, vodní clonu, protiproud nebo 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty. Ve velkém bazénu je pak každých 30 minut spouštěné vlnobití. Spojovací chodbou se dostanete do sousedního 50m plaveckého bazénu, kde krom zaplavání najdete i další dětský bazének s atrakcemi a hračkami. Na baru u vody je navíc vedle klasické nabídky připravena speciální akce v podobě pizzy s půllitrovým nápojem dle vlastního výběru za zvýhodněných 99 korun.

Turnaj Magic the Gathering v knihovně 

Pololetní prázdniny mohou děti strávit také městské knihovně. V pátek v 9 hodin tam začíná karetní hra: "Fantastický svět plný nestvůr, čar, kouzel a mocných magických předmětů se vrací! Karetní hra Magic the Gathering zažívá renesanci. Ať už jsi protřelým hráčem nebo jsi objevil tento svět teprve nedávno, přijď poměřit síly s ostatními. Náš turnaj je neoficiální, čistě na nadšenecky amatérské úrovni." Vstup je volný.

Filmoviště v Bio Central - Prázdninový divočna

Pololetní workshop pro všechny dobrodruhy, kteří si chtějí vyzkoušet kouzlo animace. Tentokrát na téma 3D animace a divočina. "Ve dvoudenním intenzivním kurzu se vydáme po stopách vymyšlených zvířat a živočichů, které si sami vymyslíte a sestrojíte. Animací jim vdechnem život a s tužkou v ruce vymyslíme příběh. Na konci kurzu odejde každý se svým animovaným snímkem a zážitkem," uvádějí organizátoři. "Přijďte si vyzkoušet nekonečný svět animace. Kurz je dvoudenní a bude se konat v naší tajné dílne v kině Bio Central." Sraz je každý den v kavárně kina, a to v 9 hodin. V pátek se bude tvoři do 15 hodin, v sobotu do 12 hodin. Kurz je vhodný pro děti starší osmi let, stojí 600 korun.

Noční prohlídka na Bílé věži

Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec Králové. Díky jedinečné poloze Bílé věže v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky, ale také rozzářené linie dopravních tepen a "světelné majáky" na obzoru. Noční prohlídky začínají v sobotu v 18 hodin. Poslední vstupy jsou možné 60 minut před koncem otevírací doby. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Na noční prohlídky není potřeba rezervace.  

Veřejné bruslení v Hradci

Bruslení pro veřejnost na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná pouze v neděli, a to od 15 do 16:30 hodin. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Taneční pro manželské i jiné páry

V neděli startují ve velkém sále Adalbertina v Hradci Králové taneční pro manželské páry a taneční dvojice. "Tyto kurzy jsou určeny pro zdokonalení v klasickém tanečním repertoáru. Je pouze na Vás, abyste odhadli svoji zdatnost v tanečním umění a vybrali si příslušný kurz. Věříme, že Vás čeká osm příjemných nedělních podvečerů," vzkazují organizátoři. 
Letošní jarní termíny jsou: 2., 9., 16., 23. února a 8., 15., 22., 29. března 2020. Kurz pro začátečníky začíná v neděli v 16:30 a pokročilí budou tančit od 19 hodin. Každý kurz má 8 lekcí. Vyučovací lekce trvá 2 hodiny. Vyučuje taneční mistr Jiří Šulc. Cena kurzu je pro pár 2 200 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme