Zveme: Plesová sezona v Hradci začíná městským a divadelním plesem

Innogy Winter Run v Hradci Králové.
Innogy Winter Run v Hradci Králové. | autor: winter-run.cz

Plesová sezona roku 2020 se v Hradci Králové rozjíždí ve velkém stylu. O víkendu se konají hned tři bály - městský, divadelní a ples taneční skupiny Bonstep. Zúčastnit se můžete úvodní lekce argentinského tanga nebo zimního běhu pro veřejnost Innogy Winter Run. Boni Pueri budou mít galakoncert, děti mohou do divadla Drak na pohádku nebo na nedělní výtvarnou dílnu Dračí animace.

Úvodní lekce argentinského tanga

V pátek od 18 hodin můžete i vy v hradeckém Adalbertinu vyzkoušet úvodní tango lekci, kde se seznámíte s podstatou i pikantnostmi tohoto kulturního fenoménu. Pokud se vám tango zalíbí, můžete pokračovat na pravidelných kurzech nebo se přidat k hradecké tango-scéně a účastnit se praktik, workshopů a tančíren.

Ples taneční školy Bonstep

Kulturní dům Střelnice se v pátek od 19:30 stane dějištěm plesu královéhradecké taneční školy Bonstep. K poslechu a tanci zahraje taneční orchestr Fontána. Vstupné stojí 200 korun.

5. divadelní ples Hradec Králové

V sobotu se také uskuteční 5. divadelní ples v Hradci Králové. Prostor PETROF Hall pro vás bude otevřen od 19:30, začátek je naplánován na 20 hodin. Vystoupí kapela Mastix - kapela herců a přátel Klicperova divadla, Lucky Band, Pomlky a další.

XX. Královéhradecký městský ples

V sobotu od 20 hodin můžete tančit v kongresovém centru Aldis, kde se koná 20. ročník městského plesu. Vstupenky stojí od 200 do 400 korun. Po slavnostním zahájení otevře plesové dění již tradičně FILHARMONIE Hradec Králové. O další proud příjemné zábavy se postarají MOONDANCE ORCHESTRA MARTINA KUMŽÁKA SE SÓLISTY DASHOU, NAĎOU WEPPEROVOU, DUŠANEM KOLLÁREM A MICHALEM CERMANEM, YVETTA BLANAROVIČOVÁ, PETR KOTVALD SE SKUPINOU TRIK & DANCE COMPANY, ELECTROPHONIX, HRADECKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA, ART JAZZ BAND, DANCE TEAM, Taneční škola flamenca LA PASIÓN a další překvapení.

O zlaté rybce v Draku

"Autorská inscenace na motivy klasického pohádkového příběhu o rybce, která výměnou za svobodu dokáže plnit přání, a pošetilosti těch, kteří neví, co by si tak ještě mohli přát." Pohádku O zlaté rybce odehraje hradecké divadlo Drak v sobotu od 16 hodin.

Nedělní ateliér - Dračí animace 

Divadlo Drak zve v neděli od 15:30 na výtvarnou dílnu: "Draci, dráčci a dráčata, pozor, čeká nás cesta do pohádek!" Přijďte si vyrobit ploškovou loutku a naučte se ji animovat jako praví filmaři. Z dílny vznikne krátké video, díky kterému se pak můžete vydat do vlastní pohádky, kdykoliv se vám zachce. Dílnu povede lektorka Aneta Kohoutová. Začátek ve 14 hodin a v 15:30. Pro děti od 5 let s doprovodem, který rád pomáhá s vyráběním. Vstupenky za 90 korun jsou ke koupi přímo na pokladně Labyrintu Divadla Drak nebo na webu www.draktheatre.cz.

Innogy Winter Run Hradec Králové 2020

Zimní běh pro veřejnost v Hradci Králové se koná v sobotu od 8 do 16 hodin. Můžete si vybrat z běhů 4 km, který startuje v 11:30, nebo 8 km, který začíná ve 12:30. Očekávaný počet startujících přesahuje tisícovku. Dětské závody budou dlouhé 400m a 800m.

Novoroční galakoncert Boni Pueri

V neděli od 16 hodin si můžete poslechnout ve Velkém sále Aldisu v Hradci Králové galakoncert Boni Pueri. Český chlapecký sbor byl založen v roce 1982, jeho součástí jsou dvě koncertní složky a 4 přípravná oddělení. Svým názvem se hlásí ke sboru, který působil od 13. století při Chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Dvěstěčlenný sbor, kde zpívají chlapci od 4 do 19 let, dosud absolvoval více než 4 tisíce samostatných koncertů po Japonsku, Kanadě, USA, Jižní Koreji, Hong Kongu, Číně a celé Evropě. Boni pueri vystupují také při významných státních příležitostech a na světových sympoziích (mj. předávání státního vyznamenání Siru Nicholasi Wintonovi, státní návštěva prezidenta SRN Joachima Gaucka). K vrcholům patří dvojsborové nastudování Matoušových pašijí J. S. Bacha, které se jen v Holandsku dočkalo 50 repríz. Boni pueri byl udělen titul kulturního velvyslance sborové federace při Evropské unii „AMBASSADEUR CULTUREE DE L´UNION EUROPÉENNE“.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme