ZVEME: Divadla otevřou svá zákulisí, Hradcem projde lampionový průvod

Noc divadel otevře zákulisí Klicperova divadla i Divadla Drak.
Noc divadel otevře zákulisí Klicperova divadla i Divadla Drak.

Hradec Králové o víkendu rozsvítí lampionový průvod zakončený ohňostrojem na nábřeží. Na hlavním nádraží se blíží do finále výstava modelů železnic, vybírat můžete z koncertů, vydat se můžete do Klicperova divadla či Divadla Drak, které během Noci divadel otevřou své brány všem.

HOKEJISTI SE UTKAJÍ S LITVÍNOVEM

Dnes můžete fandit hradeckým hokejistům v extraligovém utkání. Mountfield HK poměří síly s HC Verva Litvínov v ČPP Areně od 18 hodin.

37. PODZIMNÍ VÝSTAVA MODELŮ ŽELEZNIC

Letošní výstava na hlavním nádraží v Hradci Králové končí v neděli. Dominantou výstavy je tentokrát klubové TT kolejiště Velký Brod. Kromě něj je vystaveno již tradičně americké kolejiště Southwest a zdigitalizované TT kolejiště Kamenice. Nechybí ani další kolejiště a pro ukázku i soupravy zahradní železnice v provozu. Ve vitrinách uvidíte ručně stavěné modely všech velikostí a další zajímavosti. Otevřeno je od 14 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 18 hodin.

NOC DIVADEL 2022

Desátý ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu. Své brány otevře Divadlo Drak, do jehož zákulisí můžete vyrazit v doprovodu průvodce na speciální prohlídku divadla, kterou můžete zažít pouze v tento jediný večer a která už se nebude nikdy opakovat. Nebo můžete posedět v divadelním baru. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu (18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00) a vycházejí z divadelního baru.

I Klicperovo divadlo má opět bohatý program: "Těšit se můžete na komentované prohlídky hlavní scény a jejího zákulisí, kterými vás provedou naši herci a herečky. Tentokrát vás prohlídky zavedou i do světa Prašiny, jejíž premiéra se chystá na začátek prosince." Dále se budete moci zaregistrovat na specializované prohlídky krejčovny a vlásenkárny, či Studia Beseda. Otevřena bude i půjčovna kostýmů. 

Novinkou letošního ročníku bude Divadelní Království – divadelní dílnička ve Studiu Beseda, která je věnovaná dětem od 3 do 8 let. Spolu s herečkou Henrietou Hornáčkovou se děti a jejich rodiče přenesou do světa divadla – do divadelního království, kde si zahrají na princezny, prince, draky, šašky, krále, rytíře a dvorní dámy a další pohádkové postavy.  Vstup na všechny prohlídky je zdarma, na prohlídku Besedy, krejčovny, vlásenkárny a garderobiérny je nutná rezervace. Symbolická cena do Divadelního Království je 50 Kč za dítě (dospělý doprovod má vstup zdarma).

PODZIMNÍ PROHŘÍVÁNÍ

Středisko ekologické výchovy SEVER zve v sobotu od 9:30 do 11:30 na Podzimní prohřívání pro rodiče s dětmi. "Tentokrát nás čeká výroba recyklované vonné svíčky a léčivý prohřívací med plný vitamínů a vůní. Setkání budou probíhat v menších skupinách, aby zůstala zachována klidná atmosféra a každý měl možnost si najít svůj prostor a cítil se dobře." Online přihláška zde: https://forms.gle/1bTBmGa374i5wJSX7.

SNAD NĚKDO PŘIJDE TOUR 2

"Michal Horák a Voxel – sympaťáci, kterým pro jejich vtipné songy a nakažlivou energii ležel u nohou už nejeden kulturák. A co teprve když jedou v kombu? Ano, vážení! Dva populární písničkáři, dvě doprovodné kapely a halda songů, z nichž řadu znáte z jůťůbů a už tak teď sami moc dobře víte, že tohle bude pořádně veselá jízda!" Michal Horák s Voxelem mají na své tour Snad někdo přijde v plánu šest měst, v Hradci Králové se zastaví v pátek v AC Klubu od 19 hodin.

MĚSTO PLNÉ LAMPIONŮ

V sobotu můžete vyrazit na lampionový průvod, který pořádá Sion Elementary - ZŠ Sion J. A. Komenského. Již 19. ročník akce Město plné lampionů začíná v 17 hodin v Jiráskových sadech. Průvod půjde přes most u Hučáku a poté celou dobu podél řeky Labe až na Smetanovo nábřeží ke kotvišti parníčků. Zde bude připraven ohňostroj, který vypukne na druhé straně řeky na Eliščině nábřeží.

AVE MARIA 2022

25. ročník slavnostního koncertu  AVE MARIA v Katedrále sv. Ducha se koná v neděli od 18 do 19:30. Účinkují: operní pěvkyně Emma Hubáčková, Martin Strejc (varhany), Sergyi Domoroslov (viola), Ema Hubáčková ml. (zpěv), Jan Veselý (klavír). Nevšední gradující dramaturgie koncertu a zvuk, nesoucí se gotickým prostorem katedrály přináší každému posluchači překvapivý zážitek.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Hradec navštíví Mikuláš i Krampusové. Koná se adventní trh

Začíná advent a Hradcem Králové se poprvé rozeznějí koledy. Těšit se můžeme na adventní trhy, Mikulášské slavnosti, čertovské jízdy na dětské železnici, Krampusáky, Andělské zpívání u vánočního stromu nebo Mikulášský vodácký půlmaraton...
Čtěte více

Dalibor Janda v Hradci oslaví své 70. narozeniny

Je neuvěřitelné, že náš český zpěvák s nezaměnitelným hlasem Dalibor Janda oslaví už 70 let. A slavit chce především se svými fanoušky a to i v Hradci Králové. Na 10. prosince chystá Gala koncert 70 v hradeckém Aldisu. Show začíná ve 20 hodin. Dalibor Janda přijede i se svou…
Čtěte více

ZVEME: Na hokej, fotbal, divadlo, bleší trh a podzimní koncert

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? V hotelu Černigov se budou koštovat ta nejlepší česká a moravská vína, Královéhradecký komorní orchestr zve na svůj podzimní koncert. Zápasy o víkendu odehrají hradečtí fotbalisté i hokejisté, děti mohou do divadla Drak na Šípkovou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme