Štítky: | Pozvánka | Hokej | Koncert | pohádka | akce | víkendové akce |

ZVEME: V kostele zazní klasika, děti čeká Karkulka či setkání se zvířátky

Loutková pohádka O červené karkulce.
Loutková pohádka O červené karkulce.

První listopadový víkend si v Hradci Králové mohou užít nejen děti. Vzít je můžete na loutkovou pohádku O červené karkulce nebo poznat a krmit zvířátka do Domu dětí a mládeže. Pro starší děti a dospělé pořádá hradecká městská knihovna akci Book Con! Naučit se můžete paličkovat nebo vyrábět makramé. V kostele zazní koncert klasické hudby a pozor, až na příští rok se přesouvá klasický balet Labutí jezero v podání divadla Royal Classical Ballet v Aldisu.

BOOK CON! V KNIHOVNĚ

Knihovna města Hradec Králové, respektive pobočka Kukleny pořádá dnes a zítra na BOOK CON! Akce tentokrát v duchu evropské fantasy začíná v pátek od 18:00 a končí v sobotu v 18:00. Akce je určena pro mládež a dospělé (mladší dítka v doprovodu rodičů). Přihlášení nutné na e-mailu .

MAKRAMÉ A PALIČKOVÁNÍ

Spolek lidové tvorby v Hradci Králové pořádá kurzy makramé a paličkování. V sobotu od 9 do 14:00 v hradeckém Adalbertinu, v 1. patře. Školné za jednu lekci je 150 Kč pro dospělého a 80 Kč pro dítě, platí se vždy celá lekce. Na kurz Makramé - dekorativní drhání budete potřebovat: provázek, nůžky, špendlíky, nůžky, špendlíky, sklenice. Na kurz Paličkování budete potřebovat: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, papír, háčkovací příze.

O ČERVENÉ KARKULCE

V neděli od 10:00 do 10:45 můžete vzít své děti do Studia A v Adalbertinu. Tradiční příběh s netradičním koncem v podání herců - vyřezávaných loutek - divadla KOZLÍK je vhodný pro děti od tří let. "Karkulka, jak všichni víme, je mladé rozpustilé děvče, které na cestě za babičkou potká vlka. Poví mu vše, co vlk potřebuje vědět, aby si mohl dopřát opulentní hostinu skládající se z babičky, Karkulky i dobrot, které Karkulka nese." V sále je volný zasedací pořádek. 

SETKÁNÍ SE ZVÍŘÁTKY

Dům dětí a mládeže v Rautenkrancově ulici zve v neděli od 14 do 17:00 na setkání se zvířátky: "Přijďte se seznámit s našimi zvířátky. Těší se na vás hlodavci, vodní živočichové, plazi, ptáci. Zvířátka si budete moct pohladit, nakrmit, a také se o nich něco zajímavého dozvědět." Poplatek za akci je dobrovolný. "Budeme rádi za donesené suché pečivo, čerstvou zeleninu a jiné naturálie," vzkazují pořadatelé.

KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové v neděli hostí koncert k 350. výročí úmrtí Heinricha Schütze. Od 16 hodin účinkují soubory: Ensemble Reginaegradecensis, Krkonočské Collegium Musicum, La Bilancetta, řídí Vlastimil Kovář. Vstupné je 200 Kč, zlevněné stojí 100 Kč. K dostání pouze na místě od 15:30.

HOKEJISTÉ VYZVOU BRNO

Utkání hokejové extraligy začíná na hradeckém zimní stadionu (ČPP Arena) v neděli v 16:00. Domácí Mountfield HK vyzve Kometu Brno.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na rozsvícení vánočních stromů, muzejní trhy i výrobu adventních věnců

První adventní víkend v Hradci Králové přinese tradiční Muzejní adventní trh s řemeslnými výrobky. V neděli se slavnostně rozsvítí vánoční stromy na Velkém náměstí, kde bude i koncert, na Masarykově náměstí i na Novém Hradci Králové, kde také naplánovali program. Vyrobit si…
Čtěte více

ZVEME: Divadla otevřou svá zákulisí, Hradcem projde lampionový průvod

Hradec Králové o víkendu rozsvítí lampionový průvod zakončený ohňostrojem na nábřeží. Na hlavním nádraží se blíží do finále výstava modelů železnic, vybírat můžete z koncertů, vydat se můžete do Klicperova divadla či Divadla Drak, které během Noci divadel otevřou své brány všem.…
Čtěte více

ZVEME: Do Hradce přijede Martin na bílém koni, vrací se i Martinské trhy

Do Hradce Králové přijedou dnes hned dva Martinové na bílém koni. Na Velké náměstí se vrací tradiční akce a svatomartinská vína se buou ochutnávat i v Parku Na Větvi nebo v Bistru U Dvou, kde se koná festival těchto vín. V sobotu se pak můžete vydat nakoupit první vánoční dárky…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme