ZVEME: Do Hradce přijede Martin na bílém koni, vrací se i Martinské trhy

Martinské trhy v Adalbertinu v Hradci Králové.
Martinské trhy v Adalbertinu v Hradci Králové.

Do Hradce Králové přijedou dnes hned dva Martinové na bílém koni. Na Velké náměstí se vrací tradiční akce a svatomartinská vína se buou ochutnávat i v Parku Na Větvi nebo v Bistru U Dvou, kde se koná festival těchto vín. V sobotu se pak můžete vydat nakoupit první vánoční dárky na Martinské trhy do Adalbertina. Vybírat můžete ze tří různých koncertů nebo si koupit Hradeckého kapra při výlovu rybníka Výskyt.

 

MARTIN NA BÍLÉM KONI POD BÍLOU VĚŽÍ

Bílý kůň coby symbol přicházející zimní turistické sezóny doveze o půl páté Martina také pod Bílou věž na Velké náměstí, jak bývalo v době předcovidové zvykem. Již od 14 hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Pohled nejen na historické centrum města z Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné (poslední prohlídka se uskuteční v 19 hodin). V rámci doprovodného programu budou od dvou hodin volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha, kde v průběhu odpoledne proběhnou koncerty žáků z hradeckých uměleckých škol. O půl čtvrté zahájí v katedrále koncert žáci ZUŠ Střezina v doprovodu varhan, na závěr programu od půl šesté hod vystoupí v Kapli sv. Klimenta děti ze ZUŠ Habrmanova. Program na pódiu pro všechny věkové generace odstartuje v 16:00 hod sborový zpěv. Letošním lákadlem bude koncert  oblíbeného JH Big Bandu Hradec Králové. Pro děti bude možnost svézt  se na bílém koni. Každoroční vítání Martina na bílém koni má v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. 

SV. MARTIN NA BÍLÉM KONI V PARKU NA VĚTVI

Také Park Na Větvi v Hradci Králové pořádá dnes od 14 hodin akci k příležitosti svátku sv. Martina: "Přiveze nám sv. Martin na Větev sníh, nebo ne? Každopádně nám přiveze předvánoční náladu, svatomartinská vína a další pochutiny. Přijďte si užít atmosféru a jeho příjezd, který je plánovaný na 16:30."

FESTIVAL SVATOMARTINSKÉHO VÍNA

"Ochutnejte spolu s námi Svatomartinská a mladá vína ročníku 2022 od moravských vinařů. K tomu nám BISTRO U DVOU představí své svatomartinské dobroty speciálně nachystané pro tuhle slávu," zvou pořadatelé Festivalu Svatomartinského vína v Hradci Králové. Začíná se v pátek od 11 hodin.

 

RICHARD MÜLLER V PETROFU

Koncert jednoho slovenského zpěváka Richarda Müllera začíná dnes ve 20 hodin v Petrof Gallery v Hradci Králové.  
Můžete se těšit na jeho velké a všem známé hity, které nikdy nepřestanou bavit a které udělaly z tohoto textaře, skladatele a zpěváka žijící hudební legendu.

MOJA REČ NA NÁPLAVCE

Do Hradce Králové do klubu NáPLAVKA zavítá jedna z nejlepších hiphopových kapel česko-slovenské scény MOJA REČ. Delik, Supa a Josef Engerer vydali během covidového období nové album Zase Doma a to společně se staršími peckami hradeckému publiku představí v pátek od 18 hodin. Vstup stojí 250 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě.

ŠKWOR V DENOCHE MUSIC HALL

Škwor Unplugged Tour 2022 se zastaví i v Hradci Králové. V pátek ve 20:30 v Denoche Music Hall. "Vážení přátelé, uplynuly tři roky a my vám s obrovskou radostí představujeme termíny pokračování veleúspěšné akustické tour, která proběhne na podzim 2022. Koncerty budou opět situovány do menších prostor, sice s omezenou kapacitou, ale o to větší atmosférou. Uslyšíte výběr toho nejlepšího ve speciálních akustických úpravách a s použitím klasických nástrojů to bude opět parádní jízda!" Vstupné stojí 690 Kč.

VÝLOV RYBNÍKA VÝSKYT

Hradečtí rybáři se v sobotu dopoledne chystají vylovit další rybník, tentokrát Výskyt. Začnou v sobotu v 8 hodin, od 9 do  12:30 pak budou na hrázi prodávat čerstvé ryby. Občerstvení bude zajištěno.

MARTINSKÉ TRHY

V sobotu pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost v hradeckém Adalbertinu tradiční Martinské trhy. Letošní jarmark se opět uskuteční jak v budově Adalbertina, tak v přilehlé části Žižkových sadů. Od 9 do 16 hodin tak máte možnost prohlédnout si stánky s pestrou nabídkou zboží vánoční tématiky od prodejců místních i vzdálených, ochutnat všelijaké pochutiny a třebas i nakoupit vánoční dárečky pro své blízké. Na své si přijdou i rodiče s dětmi! V budově Adalbertina budou připraveny tvořivé dílničky, kde si budou moci děti vyzkoušet za odborného dohledu členek Spolku lidové tvorby Hradec Králové řezbářské dovednosti, malování na textil, výrobu papírového dráčku a jiné drobné výtvory.

VOTROCI VERSUS SLOVÁCKO

Závěrečný ligový duel podzimní části letošního ročníku FORTUNA:LIGY se odehraje mezi FC Hradec Králové a FC Slovácko. Fotbalový zápas začíná v neděli od 15 hodin v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme