ZVEME: Na výlov rybníka Datlík, do aquacentra či na oslavy státního svátku

Rybáři budou prodávat čerstvě vyloveného Hradeckého kapra.
Rybáři budou prodávat čerstvě vyloveného Hradeckého kapra. | autor: mmhk.cz

Jak se bude v Hradci Králové slavit státní svátek 28. října? Koncertem ve Filharmonii, zazní zvon Augustin a v plánu je slavnostní ceremoniál u pomníku T. G. Masaryka na Masarykově náměstí. Znovu se otevírá aquacentrum a láká na akci Podzimní prázdniny. Rybáři vyloví rybník Datlík, kostel svatého Mikuláše si můžete prohlédnout s architektem Janem Faltou. Bude se hrát fotbal i hokej.

OSLAVY STÁTNÍHO SVÁTKU 28. ŘÍJNA

U příležitosti dne vzniku samostatného československého státu se dnes od 18 hodin uskuteční v budově Filharmonie Hradec Králové předávání medailí města významným hradeckým osobnostem. Po slavnostním aktu bude následovat koncert v podání Filharmonie Hradec Králové, na kterém zazní hudba Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Zdeňka Fibicha. V pátek 28. října se pak v 10 hodin uskuteční slavnostní ceremoniál u pomníku T. G. Masaryka na Masarykově náměstí, kde budou předána ocenění městským strážníkům, policistům, hasičům i příslušníkům armády. V den tohoto státního svátku také zazní v 9 hodin zvon Augustin v Bílé věži na Velkém náměstí.

SPECIÁLNÍ PROHLÍDKA KOSTELA SV. MIKULÁŠE

Ve čtvrtek od 15 do 16 hodin bude v hradeckém kostele sv. Mikuláše speciální komentovaná prohlídka s architektem Janem Faltou, vedoucím odboru památkové péče magistrátu města Hradec Králové. Prohlídka se uskuteční u příležitosti státního svátku Den vzniku samostatného československého státu. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží 626 nebo formou eVstupenky.

VÝLOV RYBNÍKA DATLÍK

Máte chuť na čerstvého Hradeckého kapra přímo z rybníka? V pátek dopoledne od 8 do 12 hodin zvou královéhradečtí rybáři na výlov rybníka Datlík. Od 9 do 12:30 budou na hrázi rybníka prodávat čerstvé ryby, občerstvení bude pro příchozí také zajištěno.

PRÁZDNINY V AQUACENTRU

Aquacentrum v městských lázních se od pátku opět otevře veřejnosti. Akce Podzimní prázdniny zaručí, že od pátku až do neděle dostanou návštěvníci ke vstupu navíc 20 minut zdarma. Akce platí pro všechny, ať už si zakoupí jednorázový vstup v pokladně, nebo využijí čipové hodinky. Bonus bude započítán také návštěvníkům plaveckého bazénu, kteří projdou v plavkách spojovací vyhřívanou chodbou do aquacentra. K dispozici budou všechny atrakce, a to vlnobití v rekreačním bazénu, perličkový i teplý vířivý bazén, bazén s podvodními masážemi či tobogán dlouhý 82 metrů se světelnými efekty. Ti nejmenší mohou vyzkoušet dětský bazének s umělou říčkou a vodní skluzavkou. Během podzimních dnů je možné navštívit také parní kabiny s vonnými esencemi či Sauna & SPA zóny, kde je možné využít finskou saunu, venkovní atrium, ochlazovací bazének, ledovou studnu i odpočívárny. 

HOKEJISTI VYZVOU KARLOVY VARY

Utkání hokejové extraligy mezi Mountfield HK a HC Energie Karlovy Vary začíná v pátek v 16:00 na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena).

VOTROCI POMĚŘÍ SÍLY S PARDUBICEMI

Východočeského derby v Lokotrans Aréně. FC Hradec Králové se utká s FK Pardubice, a to na stadionu v Mladé Boleslavi, v sobotu od 15 hodin. Fotbalový klub vyšle opět do Mladé Boleslavi tradiční fanouškovský autobus. Ten zaveze příznivce Votroků přímo k Lokotrans Aréně a po utkání s Pardubicemi je přepraví zpět na soutok Labe s Orlicí. Cena služby zůstává stejná, opět bude činit rovných 150,- Kč.

POHÁDKOVÝ HALLOWEEN PRO DĚTI

V neděli ve 13 hodin začíná v Občerstvení u Koziček, Apartmány Stříbrňák halloweenská akce pro děti. Čeká je strašidelný autobus, vyřezávání dýní, malování na obličej a párty v kostýmech.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme