Zveme: Děti ocení pohádkové akce v lesích, dospělí festival, trhy či koloběh

Pohádková cesta v lesích u Hradce Králové.
Pohádková cesta v lesích u Hradce Králové. | autor: Pohádková cesta HK

Ještě nemáte plány na víkend? I tentokrát vám přinášíme pozvánku plnou zajímavých víkendových akcí. Hradec Králové v pátek a v sobotu bude žít world music festivalem Na jednom břehu, kde letos zahraje Bára Poláková, J.A.R. a iránské či izraelské kapely. Děti si mohou užít sobotní Pohádkovou cestu a nedělní Putování za perníkovou chaloupkou v hradeckých městských lesích, které je určené nejen dětem. V lesích se poběží také Hradecký koloběh. Na nábřeží v centru Hradce bude další Nábleší, tedy oblíbený bleší trh.

Festival Na jednom břehu

Dvoudenní world music festival Na jednom břehu se koná v pátek a v sobotu na Orlickém nábřeží a v letním kině Širák. Sedmnáctý ročník kultovního festivalu přiváží do Hradce Králové špičky české žánrové hudby, kterými letos budou třicetiletá legenda návykového funky kapela J.A.R., Barbora Poláková & band a kapela ZRNÍ. V dramaturgii se ale opět objeví i hvězdy světové world music, tentokrát z Iránu a Izraele. Tématem festivalu je jedna ze skladeb skupiny J.A.R. "Dokáže basová kytara Fender usmířit národy?" Na jednom břehu není jen festival, ale způsob vnímání života, který reflektuje situaci ve společnosti. Proto vybírá dramaturgii nejen dle oblíbenosti, ale na základě osobnosti a morálního kreditu samotných umělců. Vstupenka na oba dny stojí 800 korun, na jeden den 450 korun. Sobotní program doplňuje volně přístupný Art & Food Festival, který můžete bez vstupného navštívit již v dopoledních hodinách. V parku celého Orlického nábřeží vyroste buskingová scéna pro mladé umělce, stánky s nabídkou světové gastronomie, výtvarníci, prodejci uměleckých děl a performeři. Pro děti nabídne festival loutkové divadlo, hudební program i výtvarný workshop. Tato kreativní zóna vzniká ve spolupráci se společností Butterfly. 

Pohádková cesta Hradec Králové

"V jednom kouzelném lese hned za sedmero borovicemi a starým bukem, se rozkládá velké království, plné roztodivných pohádkových bytostí. Na děti čeká 8 pohádkových stanovišť. Na každém stanovišti potkáte 2 - 3 pohádkové bytosti. Děti obdrží mapku a na stanovištích plní jednoduché úkoly, odměnou jim bude dobrý pocit a pohádková odměna," lákají pořadatelé na sobotní Pohádkovou cestu, která je určená pro děti od 0 do 8 let. Akce probíhá za každého počasí od 9 do 12 hodin. U dětské vstupenky je nutné při koupi vybrat čas vstupu, dospělí chodí jak se jim zachce. Časy jsou následující: 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00 a 11.30. V případě, že uvedete čas 9.00, tak můžete vyrazit na trasu v rozmezí 9.00 – 9.30. Start a cíl: Pod Haltýřem 62, blízko hájenky a kousek od Stříbrňáku (zastávky autobusu č. 11 a 17 Hájovna). Od hlavního vstupu do areálu Stříbrného rybníka povedou šipky ke startu Pohádkové cesta (cca 400 metrů). Délka trasy cca 1,8 km. Trasa je sjízdná i s kočárkem. Využijte parkoviště u Stříbrného rybníka, ale počet parkovacích míst je omezený. Vstupné stojí 80 a 30 korun.

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy. Najdete je v sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium v Hradci Králové.

Hradecký koloběh

Závod smíšených dvojic v prostředí hradeckých městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole, se koná v sobotu od 11 do 13 hodin. Osmý ročník závodu startuje Na Biřičce v Hradci Králové.

Putování za perníkovou chaloupkou

V neděli od 8 do 13 hodin se koná v městských lesích 43. ročník Putování za perníkovou chaloupkou. Start je v 8 na parkovišti u Lesního hřbitova, na startu obdržíte mapku s popisem trasy. Účastnický poplatek stojí 30 korun dospělí, 10 korun děti. Budou tři trasy: 6, 12, 20 km. "Doporučujeme s sebou jídlo a pití na celý den (nebo podle toho, jak budete bloudit), přiměřené oblečení a obuv, pláštěnku, tužku, vuřty na opékání," vzkazují pořadatelé.

8. Nábleší

Otevřený bleší trh v centru Hradce Králové začíná v neděli úderem desáté hodiny pod Pražským mostem. "Blešení zraje do letní podoby a rozrůstá se podél Labe, kam jen náplavka Labe dosáhne. Už tradičně bude poslední neděle v měsíci opět patřit Nábleší, kam můžete donést (téměř) cokoliv, vyměňovat, prodávat a potkávat se se starýma i novýma známýma. Doražte si opět užít oživlé centrum a zablešit ho svými poklady z půdy i šuplete. Vítány jsou i jiné než věcné předměty – básně, písně, chleba s pomazánkou nebo věštění z ruky. I to se na Nábleší šikne, záleží to jen na vás, s čím přijdete."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
24.5.2019 09:57
Honales (neregistrovaný)
Stříbrňák
Na Stříbrňáku v pátek a v sobotu je sraz vozů Škoda. Tak s tím parkováním to tam bude v sobotu dopoledne asi dobrodružný ;)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme