Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Africké trhy se konají v sobotu v královéhradeckém podniku Náplavka.
Africké trhy se konají v sobotu v královéhradeckém podniku Náplavka. | autor: Virunga.cz

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených dveří, bude se hrát fotbal a poběží se Branný závod. Můžete si poslechnout společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spiritual kvintetu nebo zajít na Bílou věž i v noci. Koná se také výstava morčat.

Votroci vyzvou SK Dynamo České Budějovice

Fotbalový zápas mezi FC Hradec Králové a FC Dynamo České Budějovice se uskuteční v pátek od 18 hodin na Všesportovním stadionu v Malšovicích.

Hradecké Nábřeží gurmánů

Smetanovo nábřeží v Hradci Králové v sobotu od 10 do 18 hodin obsadí oblíbená akce Nábřeží gurmánů: "Chuť jara a podzimu, to jsou dva největší gastronomické festivaly v Hradci Králové. Centrum města se na jaře a na podzim promění v gastronomickou oázu. Ochutnáte české i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, zakoupíte české regionální a farmářské potraviny. Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády."

Africké trhy v Náplavce

Jen o kousek dál, v podniku NãPLAVKA café & music bar na náměstí 5. května, budou v sobotu od 10 hodin Africké trhy. "Do Hradce Králové opět míří ty nejvybranější lahůdky přímo z Ugandy. Vezměte rodinu nebo přátele a přijďte si užít netradičně strávený víkend. Vyzkoušíte u nás to, co jinde nenajdete, a ještě tím podpoříte malé africké farmáře." Ochutnat a nakoupit budete moci čerstvé ovoce, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce. Také čokoládu, kakao a čerstvé kakaové boby.

Jarní Chilli festival Mechov

Na hradeckém náměstí 5. května se v sobotu v 10 hodin také koná akce Jarní Chilli Mechov. „V květnu je právě čas vysadit chilli zas! Proto zveme všechny chilli nadšence a domácí zahrádkáře na zahájení chilli sezóny. K prodeji zde naleznete chilli sazeničky různých odrůd papriček. Prodejci rádi poradí, jak na pěstování chilli, posdílí tipy a triky, aby vám vaše žhavé holky, co nejlépe zaplodily, a mohli jste se na podzim těšit z pěkné sklizně. K mání budou také sazeničky chilli, zeleniny, keříků, stromků a dalších plodin." V rámci akce budete moci také nakoupit chilli omáčky, chilli pochutiny, chilli cukrovinky či ochutnat chilli pivní speciály a namlsat se tak na podzimní Chilli Mechov festival vol 4.

Branný závod Hradec Králové 2019

14. ročník Branného závodu se koná v sobotu od 8 hodin na náměstí Osvoboditelů v Hradci Králové. Studenti Fakulty vojenského zdravotnictví opět připravili nové překážky a výzvy. Nově se bude soutěžit ve třech kategoriích - KADET (cca 5km, 6 disciplín), UNIVERSITY (10 km, 10 disciplín) a ELITE (cca 15km, 15 disciplín). Ve stanovém městečku bude pro diváky a kolemjdoucí připraven bohatý doprovodný program. "Prozatím připravujeme ukázky boje zblízka, ukázky vojenské techniky a vojenské výstroje, soutěže jak pro dospělé, tak i pro děti, ukázky a možnost vyzkoušet si poskytovat první pomoc, a další. K prohlídce budou přistavena i vojenská vozidla, na místě se bude moci občerstvit a zafandit."

Noční prohlídka na Bílé věži

"Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky." Noční prohlídky na Bílé věži se může z bezpečnostních důvodů zúčastnit pouze 30 návštěvníků v jednom okamžiku. Začátek je v sobotu ve 20 hodin, vstupné stojí 70 korun. Poslední prohlídka je možná hodinu před koncem otevírací doby, tedy ve 23 hodin. Není potřeba rezervace.

Koncert: Dagmar Pecková, Hradišťan, Spiritual kvintet 

Společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu & Jiřího Pavlici a Spiritual kvintetu se koná v sobotu od 19 hodin ve Velkém sále v královéhradeckém kongresovém centru Aldis. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů uslyšíte také zcela nové úpravy, které si účinkující připravili speciálně pro sérii 15 koncertů napříč republikou, takže se můžete těšit třeba i na světové premiéry. Cena: 750, 640, 520 a 390 korun.

Výstava morčat v Hradci Králové

Přijďte se podívat na výstavu ušlechtilých morčat a udělat dobrou věc. Na Střední odborné škole veterinární v Kuklenách v sobotu od 9 do 17 hodin uvidíte přes 100 morčat různých plemen a barev, ukázku králičího hopu, můžete pomoci vybrat nejsympatičtější morče výstavy, bude i tombola a občerstvení. Vstupné 40 korun pomůže vzdělávání chudých dětí v Kambodži.

Dny otevřených dveří u hasičů

V neděli úderem 9. hodiny se otevřou dveře u hradeckých hasičů - hasičské stanice U přívozu a Pražská. "Jak byste hasili pánvičku s rozpáleným olejem? Dokážete si představit, jak se asi cítí hasič v dýchacím přístroji v zakouřením prostředí? A jak vypadá vyproštění zraněných osob z havarovaného auta? Nejen to uvidíte na vlastní oči a vyzkoušíte si na vlastní kůži při dni otevřených dveří na hradeckých stanicích HZS Královéhradeckého kraje."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme