Zveme: Ameriky se sjedou na Stříbrňák. Vyrazte na fotbal, festival Hradecké léto či Nábleší

3. ročník festivalu Hradecké léto najdete v areálu letního kina Širák v Hradci Králové.
3. ročník festivalu Hradecké léto najdete v areálu letního kina Širák v Hradci Králové. | autor: Hradecké léto

Jaké akce tentokrát přinese víkend v Hradci Králové a blízkém okolí? Poradíme vám, kam vzít rodinu či přátele. Pokud jste fotbaloví fanoušci, můžete zajít fandit hradeckým Votrokům. Pokud dáváte přednost kultuře, máte na výběr mezi výstavami, koncerty či hudebním festivalem Hradecké léto. Pokud chcete nakoupit čerstvé regionální potraviny, nenechte si utéct farmářské trhy, vše ostatní seženete (či naopak prodáte) na bleším trhu pod Pražským mostem. Komu se líbí klasická americká auta, najde je na velkém srazu Hradecká V8 na Stříbrném rybníku, kde se vyřádí i děti v lanovém parku.

Sraz amerických aut Hradecká V8

Legendární sraz klasických amerických vozů se letos opět koná na Stříbrném rybníku v Hradci Králové. Již 12. ročník Hradecké V8 začíná v pátek a končí až v neděli. 

Hradečtí fotbalisté vyzvou Chrudim

Zápas mezi FC Hradec Králové a MFK Chrudim se uskuteční v pátek od 18 hodin, Votrokům můžete fandit na malšovickém stadionu.

Kytarohraní v Bajkazylu

Oblíbené Kytarohraní opět pořádá Bajkazyl Hradec Králové, a to v pátek od 19 hodin. "Tentokráte budou buď palačinky nebo gril :-) Vezmi zpěvník, kamarády a nástroje, co máš. Bude to zase pohoda v zahradě, pokud počasí dovolí. Kvalitu hudby nezaručujeme, ale pár fakt šikovných kytaristů očekáváme. Hrajeme každý sudý pátek," vzkazují organozátoři.

Hudební večery v Satchmo

Příznivci hudebních večerů v podniku Satchmo HK mohou vyrazit jak v pátek, tak v sobotu večer. V Pátek od 19 hodin vystoupí skupina Hot Tamales Trio. Polské trio se zpěvačkou Elizou Siciňskou vám zpříjemní večer v rytmu jazz, blues a folk. V sobotu pak zahraje Vilém Spilka Quartet (Radek Zapadlo - tenor saxofon, Vilém Spilka - kytara, Vlastimil Trllo - kontrabas, Martin Kleibl - bicí). "Myšlenka dekonstruovat a následně nově zaranžovat téměř posvátné songy Honzy Nedvěda by se mohla zdát kacířskou, ovšem kvarteto Viléma Spilky se tohoto nesnadného úkolu zhostilo se ctí," uvádí pořadatelé. 

3. Hradecké léto

Již tradiční oslava léta, festival Hradecké léto, se odehraje v sobotu v prostředí letního kina Širák v Hradci Králové. Těšit se můžete na Tři sestry, Rybičky 48, Visací zámek, Trautenberk, Bohemian Metal Rhapsody a další účinkující.

Farmářské trhy Hradec Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost letos pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium. Najdete je tam opět tuto sobotu od 8 do 12 hodin.

Výstava Pravdivost- soucit- snášenlivost

Výstava Pravdivost-soucit-snášenlivost v umění (zhen, shan, ren) v Knihovně města Hradce Králové přináší kopie obrazů od různorodých umělců, pojednávající o kráse falun gongu, ale také o bolesti z prožitých tragédií spáchaných čínským režimem, kteří jsou kvůli svému způsobu života a víře krutě perzekuováni Čínskou komunistickou stranou. Vstupné je zdarma a výstava potrvá až do konce srpna.

Výstava lidových tradic v Pileticích

Šrámkův statek zve do roubenky na letní výstavu nazvanou Na novej rok o slepičí krok. "Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka. Výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi." Otevřeno je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

11. Nábleší v centru Hradce Králové

Na náplavce pod Pražským mostem v Hradci Králové se v neděli od 10 do 14 hodin koná další Nábleší: Náblešní srpnové žně: "Co se urodilo sklízí se, obsah skříní vyklízí a všechno se prodává, nakupuje vyměňuje po proudu Labe. Poslední prázdninové blešení s přídechem nového školního roku. Prodat staré učebnice? Pořídit nový sešit a pravítko s dinosaurem? Všechny možnosti jsou otevřené. Pokud nejste už školou povinní přijďte zakoupit poslední hradeckou módu z druhé ruky a užít si bezčasí hradecké náplavky. Vyměňte si prázdninové zážitky a ukažte pohledy, nejenom ty zasněný přes řeku."

Lanový park s Čendou na Stříbrňáku

O víkendu od 11 do 18 hodin se mohou děti vyřádit v lanovém parku na Stříbrném rybníku. Pro děti držitelů Rodinných pasů bude vstup zdarma na jeden ze tří okruhů: 1,5 metrů vysoké dětské překážky pro nejmenší děti, 5 metrů vysoké překážky pro děti 2. stupně základní školy nebo 5 metrů vysoké překážky a lanovka pro děti vyšších tříd 2. stupně. Dále si můžete vyzkoušet skákací trampolínu, kroket, kubb, hlavolamy, holandský billiard, weikick, minigolf, cornhole, šerm na kladině, molkky, angry birds a dětské házecí hry.

Prohlídky dřevěného kostelíka sv. Mikuláše

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. Prohlídky se konají vždy od pátku do neděle od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob (více najdete zde).

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme