Štítky: | Hudba | Festival |

Jazz a další pohodová muzika v centru Hradce. Satchmo zve na svůj Open Air

Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air
Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air | autor: Satchmo

Ani v létě o prázdninách není  v Hradci Králové nuda. I když se v červenci město trochu vylidní, jeho obyvatelé se po dovolených vracejí zpět a určitě přijde vhod nějaký ten kulturní požitek. A právě na to myslí v hradeckém jazzovém klubu a restauraci Satchmo. Už sedmým rokem  na přilehlé letní scéně Klicperova divadla pořádají koncerty - Satchmo Open Air. V letošním roce je pro návštěvníky připraveno 30 koncertů a divadelních představení. Na své si přijdou milovníci jazzu ale i jiných hudebních žánrů.

„Víme, že v létě je to ve městě s kulturou trochu slabší. Lidé spíše jezdí za muzikou na festivaly, a tak jsme se před sedmi lety rozhodli, že začneme pořádat hudební akce v centru starého města.  Začínali jsme se dvěma koncerty a letos už je koncertů za sezonu třicet," vysvětlil provozovatel Satchma Jiří Ponikelský.  „Postupem let se nabídka vystoupení a žánrů rozšířila, ale stále se snažíme držet původní myšlenku, kdy Open Air je pouze vyplněním klubové mezisezóny, kde probíhá tematicky zaměřených koncertů významně více,“ dodává.
 
Koncerty bývají obvykle ve středu a pak o víkendu. Letní scéna je přímo u restaurace, takže poslech se dá příjemně spojit i s dobrým jídlem a pitím. Vstupné je dobrovolné, lidé si o akcích říkají, a tak poslední dva roky stoupá i návštěvnost. Od roku 2018 je hlavním partnerem akce společnost C. Bechstein, která má výrobní prostory v Hradci Králové a zapůjčuje klavíry pro některá hudební vystoupení. Začátky koncertů jsou  v sedm hodin večer a program najdete na webových nebo facebookových stránkách klubu.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Ameriky se sjedou na Stříbrňák. Vyrazte na fotbal, festival Hradecké léto či Nábleší

Jaké akce tentokrát přinese víkend v Hradci Králové a blízkém okolí? Poradíme vám, kam vzít rodinu či přátele. Pokud jste fotbaloví fanoušci, můžete zajít fandit hradeckým Votrokům. Pokud dáváte přednost kultuře, máte na výběr mezi výstavami, koncerty či hudebním festivalem…
Čtěte více

Zveme: Na rodinný festival Kosi na vsi, na farmářské trhy a Nábleší v Hradci Králové

Další prázdninový víkend nabídne hned několik zajímavých akcí, které by vám neměly uniknout. Třeba rodinný festival v Kosicích nazvaný Kosi na vsi, kde se v sobotu odpoledne a večer vyřádí děti i dospělí. Čeká vás sobotní noční prohlídka Hradce Králové i nedělní pohádková…
Čtěte více

Zveme: Začátek prázdnin patří Rock for People. Bílá věž láká na speciální prohlídky

Pokud plánujete program na víkend, můžete se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Hradec Králové opět zaplaví hudební fanoušci, na letišti se totiž koná oblíbený open air festival Rock for People. Na Šrámkově statku v Pileticích začíná prázdninová výstava Na novej rok…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme