Štítky: | Hudba | Festival |

Jazz a další pohodová muzika v centru Hradce. Satchmo zve na svůj Open Air

Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air
Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air | autor: Satchmo

Ani v létě o prázdninách není  v Hradci Králové nuda. I když se v červenci město trochu vylidní, jeho obyvatelé se po dovolených vracejí zpět a určitě přijde vhod nějaký ten kulturní požitek. A právě na to myslí v hradeckém jazzovém klubu a restauraci Satchmo. Už sedmým rokem  na přilehlé letní scéně Klicperova divadla pořádají koncerty - Satchmo Open Air. V letošním roce je pro návštěvníky připraveno 30 koncertů a divadelních představení. Na své si přijdou milovníci jazzu ale i jiných hudebních žánrů.

„Víme, že v létě je to ve městě s kulturou trochu slabší. Lidé spíše jezdí za muzikou na festivaly, a tak jsme se před sedmi lety rozhodli, že začneme pořádat hudební akce v centru starého města.  Začínali jsme se dvěma koncerty a letos už je koncertů za sezonu třicet," vysvětlil provozovatel Satchma Jiří Ponikelský.  „Postupem let se nabídka vystoupení a žánrů rozšířila, ale stále se snažíme držet původní myšlenku, kdy Open Air je pouze vyplněním klubové mezisezóny, kde probíhá tematicky zaměřených koncertů významně více,“ dodává.
 
Koncerty bývají obvykle ve středu a pak o víkendu. Letní scéna je přímo u restaurace, takže poslech se dá příjemně spojit i s dobrým jídlem a pitím. Vstupné je dobrovolné, lidé si o akcích říkají, a tak poslední dva roky stoupá i návštěvnost. Od roku 2018 je hlavním partnerem akce společnost C. Bechstein, která má výrobní prostory v Hradci Králové a zapůjčuje klavíry pro některá hudební vystoupení. Začátky koncertů jsou  v sedm hodin večer a program najdete na webových nebo facebookových stránkách klubu.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Dušičkový víkend aneb Halloween v Hradci Králové šestkrát jinak

Co podniknout v Hradci Králové o dušičkovém víkendu? Zatímco dospělí nejspíš vyrazí na hřbitovy zapálit svíčku a zavzpomínat na své blízké, pro děti je připraveno hned několik zábavných halloweenských akcí. Lampionové průvody, dlabání dýní a výroba lucerniček, halloweenské jízdy…
Čtěte více

Zveme: Výlov rybníka Datlík nabídne čerstvé ryby. V Aldisu se bude tančit

Víkendová pozvánka je opět pestrá, z rozmanitých akcí v Hradci Králové si vybere snad každý. Sobotní výlov rybníka Datlík v hradeckých lesích slibuje podívanou i koupi čerstvých ryb. Koná se mezinárodní festival outdoorových filmů v Bio Central a mezinárodní taneční soutěž v…
Čtěte více

Jazz jde městem Hradec Králové již čtvrtstoletí. Jubilejní ročník festivalu začíná zítra

Jubilejní 25. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town se uskuteční už tento týden, a to od 8. do 12. října v Hradci Králové. Dorazí hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Návštěvníky čekají tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme