Štítky: | Hudba | Festival |

Jazz a další pohodová muzika v centru Hradce. Satchmo zve na svůj Open Air

Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air
Lee Andrew Davison & Swing sextet- Satchmo Open Air | autor: Satchmo

Ani v létě o prázdninách není  v Hradci Králové nuda. I když se v červenci město trochu vylidní, jeho obyvatelé se po dovolených vracejí zpět a určitě přijde vhod nějaký ten kulturní požitek. A právě na to myslí v hradeckém jazzovém klubu a restauraci Satchmo. Už sedmým rokem  na přilehlé letní scéně Klicperova divadla pořádají koncerty - Satchmo Open Air. V letošním roce je pro návštěvníky připraveno 30 koncertů a divadelních představení. Na své si přijdou milovníci jazzu ale i jiných hudebních žánrů.

„Víme, že v létě je to ve městě s kulturou trochu slabší. Lidé spíše jezdí za muzikou na festivaly, a tak jsme se před sedmi lety rozhodli, že začneme pořádat hudební akce v centru starého města.  Začínali jsme se dvěma koncerty a letos už je koncertů za sezonu třicet," vysvětlil provozovatel Satchma Jiří Ponikelský.  „Postupem let se nabídka vystoupení a žánrů rozšířila, ale stále se snažíme držet původní myšlenku, kdy Open Air je pouze vyplněním klubové mezisezóny, kde probíhá tematicky zaměřených koncertů významně více,“ dodává.
 
Koncerty bývají obvykle ve středu a pak o víkendu. Letní scéna je přímo u restaurace, takže poslech se dá příjemně spojit i s dobrým jídlem a pitím. Vstupné je dobrovolné, lidé si o akcích říkají, a tak poslední dva roky stoupá i návštěvnost. Od roku 2018 je hlavním partnerem akce společnost C. Bechstein, která má výrobní prostory v Hradci Králové a zapůjčuje klavíry pro některá hudební vystoupení. Začátky koncertů jsou  v sedm hodin večer a program najdete na webových nebo facebookových stránkách klubu.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme