Loď umělců připluje na Kavčí plácek až v září

Loď umělců má zpoždění. K dispozici bude v září.
Loď umělců má zpoždění. K dispozici bude v září. | autor: Spolek Lodivadlo

Neobvyklé zastřešené podium pro umělce ve tvaru lodi bude stát na Kavčím plácku asi za měsíc. Původně měla Loď umělců těšit diváky už při červnovém divadelním festivalu, ale práce na její výrobě trvají déle, než se předpokládalo. Neobvyklé podium chce na plácku postavit spolek Lodivadlo. Informaci přináší Hradecký deník.

Loď umělců by měla na Kavčím plácku zakotvit v září. Nyní spolek Lodivadlo čeká na to, až bude hotová dřevěná část. „Lepí se oblouky lodi. Jde o speciální technologii a firma, která to dělá, na to má dokonce i patent. Je to ve výrobě a brzy to bude hotové,“ vysvětlil pro Deník předseda spolku Lodivadlo Filip Huml.

Plachty lodi jsou už ušité a nastříhané. Poslední část, na kterou se ještě musí čekat, je železná konstrukce, která bude celý korpus lodi zpevňovat.

V plánech spolku Lodivadlo bylo uspořádat na Kavčím plácku letos tři festivaly. První dva bohužel měly smůlu, postavit neobvyklé podium se nepodařilo. Další cíl pro křest nové lodi je proto nyní festival Hradec sobě. Na tom by měli vystupovat začátkem září zejména místní začínající umělci. „Musíme to v září postavit. Kdyby se to nestihlo, museli bychom vracet dotace. Aspoň nás to nutí věci neodkládat, loď opravdu musíme bezpodmínečně postavit letos,“ řekl předseda spolku.

Loď umělců je rozebíratelná, na zimu půjde pod střechu. Umělcům bude sloužit od června do konce září. Už nyní se spolku ozývají festivaly i umlěci, kteří chtějí na podiu vystoupit.

Neobvyklá scéna bude 26 metrů dlouhá. Do lodi se vejde minimálně 250 lidí. Kromě města, kraje a komerčních sponzorů podpořila vznik Lodi umělců i veřejnost. Ve sbírce na Hithitu se vybralo 115 tisíc.

Inspiraci ke stavbě unikátního pódia našel Filip Huml na cestách po Skotsku. Staré lodě otočené dnem vzhůru tam používají jako netradiční přístřešky nebo dokonce obydlí. Svou atmosférou ho uhranuly. Přišel tak s nápadem vytvořit podobnou loď na Kavčím plácku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Klicperovo divadlo navštíví Donutil a Bohdalová. Festival Čekání na Václava se blíží

Divadelní sezonu Klicperova divadla tradičně otevírá festival Čekání na Václava. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy se v termínu lemovaném dvěma státními svátky 28. 9. a 28. 10. uskuteční již 17. ročník. Diváci se mohou těšit na hvězdná herecká jména, jako jsou Miroslav…
Čtěte více

Zveme: Děti budou závodit na horských kolech nebo se vydají za drakem Stříbrňákem, fotbal byl odložen

Jako každý pátek, opět jsme pro vás vybrali zajímavé akce, které se konají o víkendu v Hradci Králové. Nadšenci do amerických vozů si přijdou na své na Stříbrném rybníku na již tradiční celovíkendové akci Hradecká V8. Už podruhé se veřejnosti otevře Hradecká sýpka, kde bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme