Zveme: O víkendu můžete vyrazit na Kytarohraní, do letního kina, na výstavy či koncerty

Kytarohraní pořádá Bajkazyl v Hradci Králové. I vy si můžete přijít zahrát a zazpívat.
Kytarohraní pořádá Bajkazyl v Hradci Králové. I vy si můžete přijít zahrát a zazpívat. | autor: Bajkazyl

Jaké akce v Hradci Králové a blízkém okolí tentokrát nabídne víkend? Bude se hrát fotbal na malšovickém stadionu, bude se čistit město od odpadků. Letní kino Širák odvysílá českou černou komedii Teroristka, podnik Satchmo zve na koncert Jak Kavka Trio a Bajkazyl na oblíbené Kytarohraní. Vyrazit můžete na farmářské trhy, do nově opraveného dřevěného kostelíku sv. Mikuláše v Jiráskových sadech, na výstavu Pravdivost-soucit-snášenlivost v umění do knihovny či do roubenky Šrámkova statku v Pileticích na výstavu lidových tradic.

Votroci vyzvou Varnsdorf

Utkání mezi FC Hradec Králové a FK Varnsdorf se uskuteční v pátek v 18 hodin na stadionu v Malšovicích v Hradci Králové.

Teroristka v letním kině

"Příběh, který mnoho Čechů zažilo na vlastní kůži. Chataře terorizuje podnikatel Mach. Učitelka na penzi s násilím zásadně nesouhlasí. Jenže zjistí, že přesně na to lumpové spoléhají. Proto si pořídí zbraň a jde na místního mafiána. Ovšem vražda je složitá morálně i prakticky..." Černá komedie se skvělou Ivou Janžurovou, kde dále hraje Martin Hofmann, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Eva Holubová a Jana Plodková, se bude promítat v pátek od 20:30 v Letním kině Širák v Hradci Králové.

Kytarohraní v Bajkazylu

V pátek od 19 zve hradecký Bajkazyl na posezení s kytarami: "Vezmi zpěvník, kamarády a nástroje, co máš. Bude to zase pohoda v zahradě, pokud počasí dovolí. Kvalitu hudby nezaručujeme, ale pár fakt šikovných kytaristů očekáváme, hrajeme každý sudý pátek."

Farmářské trhy Hradec Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost letos pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium. Najdete je tam opět tuto sobotu od 8 do 12 hodin.

Jan Kavka Trio v Satchmo

Hudební večery v královéhradeckém podniku Satchmo pokračují mimořádným koncertem - Jan Kavka Trio, který se uskuteční na Letní scéně v sobotu od 19 hodin. Večer je zároveň v rámci letního hraní vypsaný jako PIANO VEČER, tedy těšit se můžete na hru v doprovodu klavírního křídla C. Bechstein. Velká část večera bude patřit poslednímu albu - Past stories.

Trash hero Hradec Králové opět čistí Labe 

V neděli ve 13 hodin se na nábřeží Labe v Hradci Králové opět sejdou nadšenci, kteří pravidelně uklízí město. Trash hero se jako obvykle sejdou u kotviště Paroplavební společnosti a vydají se tentokrát na loďkách dočistit oblast nábřeží Labe u Tyršova mostu, v případě času pak ještě Labský most. Magnety s sebou. Veškerý nepořádek bude ekologicky odvezen kolegy z Bajkazyl Hradec Králové.

Výstava Pravdivost- soucit- snášenlivost

Výstava Pravdivost-soucit-snášenlivost v umění (zhen, shan, ren) v Knihovně města Hradce Králové přináší kopie obrazů od různorodých umělců, pojednávající o kráse falun gongu, ale také o bolesti z prožitých tragédií spáchaných čínským režimem, kteří jsou kvůli svému způsobu života a víře krutě perzekuováni Čínskou komunistickou stranou. Vstupné je zdarma a výstava potrvá až do konce srpna.

Výstava lidových tradic v Pileticích

Šrámkův statek také zve do roubenky na letní výstavu nazvanou Na novej rok o slepičí krok. "Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka. Výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi." Otevřeno je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Prohlídky dřevěného kostelíka sv. Mikuláše

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. 
Prohlídky se konají vždy od pátku do neděle od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob (více najdete zde).

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme