Weber končí na lavičce Hradce, na nový stadion se vrací Kotal

Václav Kotal
Václav Kotal | autor: fchk.cz

Fotbalisté Hradce Králové mají nového trenéra. Po nepřesvědčivých výkonech a čtyřech prohrách v posledních pěti zápasech skončil na lavičce Votroků Jozef Weber. Novým koučem se stává Václav Kotal, který u týmu už v minulosti působil jako hráč i jako trenér, navíc žije v Hradci Králové. Nyní působil jako šéftrenér u druholigové Viktorie Žižkov. O změně na trenérském postup informoval web iSport.cz.

Výkony Votroků zejména v obranné fázi byly špatné již delší dobu, k odvolání Webera vedení týmu přistoupilo po sobotním debaklu 1:5 v Mladé Boleslavi. Již v neděli podle iSportu jednal sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou s Kotalem a ten s nabídkou souhlasil. K týmu se nový trenér připojí v úterý, v neděli ho pak čeká první ostrý zápas. Votroci před domácím publikem přivítají Jablonec.

Realizační tým, na jehož chod má hlavní trenér zásadní vliv, se po odchodu Webera nemění. Původně se spekulovalo, že by si Kotal přivedl s sebou jako asistenta dalšího hradečáka Michala Šmardu, ale z tohoto transferu nakonec sešlo.

Po osmi kolech nejvyšší fotbalové soutěže je Hradec Králové se ziskem sedmi bodů na 11. příčce tabulky. Od posledního místa jej dělí jen 3 body.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jednání o prodeji fotbalového klubu nabírají reálné obrysy, Tomek zatím není ve hře

Vedení hradeckého magistrátu odstartuje během nejbližších týdnů první kolo vyjednávání s potenciálními zájemci o koupi fotbalového klubu FC Hradec Králové. Uvedla to primátora města a předsedkyně představenstva FC Hradec Králové Pavlína Springerová. Město i klub podle ní mají…
Čtěte více

Střecha malšovického stadionu bude vyrábět elektřinu

Na střeše multifunkční fotbalové arény v Malšovicích by měla vyrůst fotovoltaická elektrárna. Podle hradecké radnice by měla zvýšit energetickou soběstačnost arény a ušetřit městu část nákladů na energie. Hradečtí zastupitelé záměr na vybudování fotovoltaické elektrárny za…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme