Výlov Datlíku byl úspěšný, cena vánočního kapra bude letos vyšší

Na výlov Datlíku se přišlo podívat hodně lidí.
Na výlov Datlíku se přišlo podívat hodně lidí. | autor: Městské lesy

První z královéhradeckých rybníků vydal na začátku právě minulého víkendu své bohatství. Městské lesy vylovily Datlík na okraji města a akce pro veřejnost přilákala stovky lidí. Výlovy začaly v celém kraji a ceny vánočního kapra se budou lišit o desítky procent. Hradečtí lesníci byli s výlovem spokojení, letos na podzim se bude výlov konat ještě na Výskytu.

Na hrázi Datlíku bylo rušno od rána. Tradiční podzimní podívanou podpořenou krásným počasím sledovaly stovky lidí, nejčastěji rodiny s dětmi. Spokojení s výlovem jsou i lesníci. „Ryby narostly pěkně, průměrná váha kapra byla tři a půl kila. Ještě to nemáme úplně spočítané, ale bude to zhruba 30 metráků kapra. Pak jsme nalovili i nějaké štiky, ty jsem čekal větší, nevím jestli to vybraly volavky nebo vydry. A pak máme nějaké candáty a jednoho sumce albína,“ řekl pro Hradecký deník baštýř Jan Hýsek.

A kolik bude stát vánoční kapr?

Kapr se prodával za 125 korun za kilo. „Vánoční cenu jsme zatím neurčili, ale mohlo by to být kolem 130 korun za kilo,“ uvažuje Hýsek. Další výlov pro veřejnost chystají městské lesy na Výskytu 12. listopadu.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nové sportovní hřiště se otevřelo u Stříbrňáku

Nedaleko kepmu Stříbrný rybník bylo oteřeno nově zrekonstruované hřiště. Využívat jej bude možné pro celou řadu sportů jako například basketbal, florbal, volejbal. Během následujících měsíců by navíc mělo být propojeno lávkou se samotným areálem. Ani o další novinky nebude v…
Čtěte více

Nový projekt na stezku k lesnímu hřbitovu bude počítat s vodou i živočichy

V minulých letech město připravovalo novou stezku pro cyklisty, bruslaře i chodce podél Hradečnice od Zděné boudy směrem k lesnímu hřbitovu. Výstavbu ale zastavila podzemní voda a nález zvláště chráněných živočichů. Město se proto chystá přepracovat původní projektovou…
Čtěte více

Další tělocvična vznikla u běžeckého okruhu v městských lesích

V létě tohoto roku vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jej Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme