Výlov Datlíku byl úspěšný, cena vánočního kapra bude letos vyšší

Na výlov Datlíku se přišlo podívat hodně lidí.
Na výlov Datlíku se přišlo podívat hodně lidí. | autor: Městské lesy

První z královéhradeckých rybníků vydal na začátku právě minulého víkendu své bohatství. Městské lesy vylovily Datlík na okraji města a akce pro veřejnost přilákala stovky lidí. Výlovy začaly v celém kraji a ceny vánočního kapra se budou lišit o desítky procent. Hradečtí lesníci byli s výlovem spokojení, letos na podzim se bude výlov konat ještě na Výskytu.

Na hrázi Datlíku bylo rušno od rána. Tradiční podzimní podívanou podpořenou krásným počasím sledovaly stovky lidí, nejčastěji rodiny s dětmi. Spokojení s výlovem jsou i lesníci. „Ryby narostly pěkně, průměrná váha kapra byla tři a půl kila. Ještě to nemáme úplně spočítané, ale bude to zhruba 30 metráků kapra. Pak jsme nalovili i nějaké štiky, ty jsem čekal větší, nevím jestli to vybraly volavky nebo vydry. A pak máme nějaké candáty a jednoho sumce albína,“ řekl pro Hradecký deník baštýř Jan Hýsek.

A kolik bude stát vánoční kapr?

Kapr se prodával za 125 korun za kilo. „Vánoční cenu jsme zatím neurčili, ale mohlo by to být kolem 130 korun za kilo,“ uvažuje Hýsek. Další výlov pro veřejnost chystají městské lesy na Výskytu 12. listopadu.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opatrně v městských lesích, budou se tam opravovat cesty

Lesní asfaltové cesty v hradeckých městských lesích čekají v nejbližších dnech opravy, první fáze proběhne již 4. a 5. května. Jedná se o část asfaltového okruhu, konkrétně úsek od ulice Na Hrázce směrem ke kempu Stříbrný rybník. Návštěvníci rekreačních lesů by měli v místech…
Čtěte více

V hradeckých lesích se kácely stromy pravěkými sekerami

Experimentální archeologové si v hradeckých lesích vyzkoušeli kácení replikami pravěkých seker. Sekery i kmeny budou součástí nové expozice Archeoparku pravěku Všestary o nástrojích z doby kamenné. Archeologové už jednou s kamennými broušenými nástroji v hradeckých lesích…
Čtěte více

ZVEME: Do Hradce přijede Martin na bílém koni, vrací se i Martinské trhy

Do Hradce Králové přijedou dnes hned dva Martinové na bílém koni. Na Velké náměstí se vrací tradiční akce a svatomartinská vína se buou ochutnávat i v Parku Na Větvi nebo v Bistru U Dvou, kde se koná festival těchto vín. V sobotu se pak můžete vydat nakoupit první vánoční dárky…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme