Hradecké lesy aneb nejlepší stezky pro rodinné cyklovýlety

Plánujete rodinné výlety pro celou rodinu a hledáte nenáročné trasy, které zvládnou i malí cyklisté? Východočeská metropole je doslova cyklistickým rájem a ideálním místem, kde můžete strávit pár dnů výlety na kole.

Kvalitní a méně frekventované cesty najdete kromě města také v nedalekých Hradeckých lesích a podél břehu Labe. Připravili jsme pro vás inspiraci na zajímavé cyklistické výlety, které zvládne dětské kolo i cyklovozík.

Hradecké lesy

Hradecké lesy jsou rájem nejen turistů a houbařů, ale také rodin na kolech. Najdete tu okruh asfaltových cest, které vás provedou krásnou přírodou, i dostatek odpočinkových míst. Oblíbenou zastávkou je tu například Mazurova chalupa nedaleko Hoděšovic. Začíná zde také unikátní pohádková stezka plná příběhů a lesních zajímavostí. Cesta je dlouhá 2,5 km a končí u rybníka Výskyt.

Lesem do Běleče nad Orlicí

Hradecké lesy nabízejí rovněž nenáročnou cestu do malebné vesničky Běleč nad Orlicí. Trasa je dlouhá 12 kilometrů a lesem vás dovede až k rodinnému Pivovaru U Hušků. Ještě před tím ale minete kemp Stříbrný rybník, kde si můžete odpočinout na pláži i dovádět na hladině rybníka. Areál je mimochodem skvělé místo, kde strávit rodinný víkend. Děti se tu vyřádí na lanovém hřišti, tobogánu nebo v adrenalinovém parku.

Z Hradce Králové do Kuksu

Dokonalá rovinka kolem Labe po cyklistickém výletu doslova volá. Na kola můžete nasednout už v krásných Jiráskových sadech, které jsou v centru města. Díky snadnému systému podjezdů se dostanete z města až k začátku cyklostezky, aniž byste projížděli kolem automobilů. Trasa začíná u kamenného mostu na Pláckách, je nenáročná a snadno ji projedete i s vozíkem pro dítě. Labská cyklostezka vás provede půvabnou polabskou krajinou až k barokní perle Kuks.

Zámecká cyklostezka

Nenáročná vyasfaltovaná cesta vede podél Divoké Orlice a minete na ní hned několik zámků. Cyklostezka startuje v Lípě nad Orlicí a po 8 kilometrech vás dovede do Kostelce nad Orlicí. Odtud buď můžete pokračovat dál až do Potštejna, nebo se projít po empírovém Novém zámku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Mohlo by se hodit
Doporučujeme