Nová rozhledna obohatí atrakce parku Na Větvi v městských lesích

Nová rozhledna v městských lesích.
Nová rozhledna v městských lesích. | autor: Žárovka architekti

Park Na Větvi na okraji hradeckých městských lesů čeká rozšíření o nové atrakce. Tou hlavní a nejviditelnější změnou bude nová rozhledna s labyrintem, která bude o malinko výše než koruny stromů. Nebude se tak moc převyšovat nad okolní les, ale zároveň z ní bude vidět dobře na Hradec i hory na horizontu. Výšku bude mít 30 metrů. Informaci přináší web hkcity.cz.

 

„Věž se bude nacházet ve stávajícím areálu Parku Na Větvi a půjde v Česku o unikátní herní prvek, sloužící zároveň jako rozhledna. Věž tvoří vertikální herní labyrint, který je ve třech místech propojen se stávajícím síťovým hřištěm. Nachází se zde různé typy výlezů, labyrintů, sítí, ale také nepohybových aktivit. Všechny herní prvky jsou navržené s ohledem na bezpečnost dětí a jsou certifikované,“ uvádí k této stavbě architektonické studio Žárovka architekti.

Věž tvoří celkem 12 konstrukčních podlaží. Vertikální dětské hřiště funguje od 1. nadzemního podlaží až po 10. podlaží. Ve zbylých dvou podlažích se nachází krytá a nekrytá vyhlídková plošina umožňující rozhled do přilehlé krajiny a na centrum města Hradec Králové. Krytá vyhlídková plošina se nachází ve výšce 27 metrů, což odpovídá nejvyšší naměřené výšce korun stromů. O patro nad ní je pak poslední patro nekryté vyhlídkové plošiny.

Rozhledna tak bude vytažena až nad koruny stromů a z její věže se naskytne netradiční pohled na město zase z jiné strany, jelikož v této oblasti žádná jiná rozhledna není. Bude vidět i na rozlehlé lesy okolo a na horizontu také na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Všechno bude propojeno se stávajícím síťovým komplexem hřiště, kam povede z věže i lanovka. Hradec tak brzy získá novou turistickou atrakci nejen pro děti, ale také pro dospělé.
Park Na Větvi na tuto stavbu získal na jaře 2024 souhlasné stanovisko zastupitelstva, jelikož se území nachází v městských lesích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nové sportovní hřiště se otevřelo u Stříbrňáku

Nedaleko kepmu Stříbrný rybník bylo oteřeno nově zrekonstruované hřiště. Využívat jej bude možné pro celou řadu sportů jako například basketbal, florbal, volejbal. Během následujících měsíců by navíc mělo být propojeno lávkou se samotným areálem. Ani o další novinky nebude v…
Čtěte více

Nový projekt na stezku k lesnímu hřbitovu bude počítat s vodou i živočichy

V minulých letech město připravovalo novou stezku pro cyklisty, bruslaře i chodce podél Hradečnice od Zděné boudy směrem k lesnímu hřbitovu. Výstavbu ale zastavila podzemní voda a nález zvláště chráněných živočichů. Město se proto chystá přepracovat původní projektovou…
Čtěte více

Lesníci začnou vánoční stromky prodávat v pátek. Jaké budou ceny?

Jen pár dní před první adventní nedělí bude zahájen prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů. I letos budou k dispozici různé druhy jehličnanů z lesů i plantáží. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, pohybují se v rozmezí od 250 do 600 korun podle druhu. Prodej…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme