Nové sportovní hřiště se otevřelo u Stříbrňáku

Hřiště si je možné půjčit zdarma.
Hřiště si je možné půjčit zdarma. | autor: MMHK

Nedaleko kepmu Stříbrný rybník bylo oteřeno nově zrekonstruované hřiště. Využívat jej bude možné pro celou řadu sportů jako například basketbal, florbal, volejbal. Během následujících měsíců by navíc mělo být propojeno lávkou se samotným areálem. Ani o další novinky nebude v kempu nouze, společnost Městské lesy zde například chystá domky v korunách stromů nebo chatky nad vodou.

„O trávení volného času v kempu Stříbrný rybník je stále větší zájem, proto je třeba neustále zlepšovat nabídku pro návštěvníky. Novinkou, která je letos čeká jako první, je zmodernizované multifukční hřiště, které lze využívat na různé druhy sportů. Hřiště je rozvrhnutím a vybavením ideální pro basketbal, volejbal nebo florbal, zahrát si tu ale bude možné i tenis nebo nohejbal,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast sportu Miroslav Hloušek. Do využívání hřiště se už nyní chystá zapojit řada hradeckých sportovních klubů. „Víme například, že hradečtí basketbalisté, Královští sokoli, zde už plánují několik tréninků i nábor nových členů,“ dodává náměstek Hloušek.

Hřiště je umístěno v blízkosti kempu Stříbrný rybník, a stejně jako kemp je ve správě společnosti Městské lesy Hradec Králové. V místě se původně nacházela zanedbaná chatka Osada a staré hřiště s nevyhovujícím povrchem i vybavením. „Naším cílem bylo vybudovat moderní a plně funkční hřiště v příjemném prostředí. Došlo proto na opravu okolních chodníků, úpravu plotů a blízkého okolí hřiště. Původní chatka byla zrekonstruována. Nyní je zde příjemné zázemí s kuchyňským koutem a sociálním zařízením, v horní části je možnost přenocování pro pět až šest osob. Chatku si lze pronajmout i na soukromé akce,“ popisuje ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Hřiště získalo nový modulový povrch a drenáž. Právě tato část byla zaplacena z dotace od společnosti ČEZ.

Hřiště si je možné půjčit zdarma

„Hřiště plánujeme půjčovat zdarma, ale s nutností předchozí rezervace. Primárně jsme jej nabídli školám a sportovním klubům, které jej začnou brzy využívat,“ dodává ředitel Zerzán. Celkově vyšla rekonstrukce na téměř 1,2 milionu korun bez DPH. Polovina této akce byla hrazena prostřednictvím dotace, 490 tisíc ze společnosti ČEZ, 90 tisíc z Královéhradeckého kraje a dalších 90 tisíc korun z rozpočtu města. V následujících měsících by měla hřiště s areálem kempu propojit nová lávka. Zatím je vše ve stavu příprav.

Vedle této novinky se v kempu Stříbrný rybník uskutečnily další změny. Mezi nimi jsou třeba nové areálové prvky jako esíčkové lavičky vedoucí až do vody, také nabíjecí stanice a myčka na jízdní kola. „Na léto také plánujeme vybudovat domky v korunách stromů. Budou v odlehlejší části kempu, kde poslouží primárně jako noční pozorovatelny zvěře. Velkou novinku připravujeme na příští sezónu, a to chatky nad vodou, kde budou k dispozici i mola. Během letošního léta chceme vyřešit inženýrské sítě, samotnou výstavbu bychom chtěli zahájit ještě na podzim,“ doplňuje ředitel Zerzán.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový projekt na stezku k lesnímu hřbitovu bude počítat s vodou i živočichy

V minulých letech město připravovalo novou stezku pro cyklisty, bruslaře i chodce podél Hradečnice od Zděné boudy směrem k lesnímu hřbitovu. Výstavbu ale zastavila podzemní voda a nález zvláště chráněných živočichů. Město se proto chystá přepracovat původní projektovou…
Čtěte více

Další tělocvična vznikla u běžeckého okruhu v městských lesích

V létě tohoto roku vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jej Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob…
Čtěte více

Re-use bazar už nebude jen ve sběrných dvorech, přiblíží se do centra Hradce

V centru Hradci Králové dojde začátkem října k otevření prvního re-use bazaru. Fungovat bude na podobném principu jako re-use pointy ve sběrných dvorech. Lidé sem darují věci k opětovnému využití, které za drobný obnos pak poslouží někomu jinému. Pobočka se bude nacházet v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme