Hradecký útulek povedou od února městské lesy. Chystají mnoho novinek

Psí útulek změnil provozovatele.
Psí útulek změnil provozovatele. | autor: MMHK

Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci od prvního února převezme městem vlastněná společnost Městské lesy Hradec Králové. Městské lesy hodlají vytvořit útulku novou image a jeho prostory otevřít také veřejnosti. Do budoucna je zde v plánu i canisterapie či výcvik psů pro veřejnost. V útulku najdou útočiště i kočky a fungovat by měl i psí hotel.

Útulek pro opuštěná zvířata doposud provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Město poté hledalo nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. O provozování útulku projevila zájem společnost Městské lesy Hradec Králové, která přišla s novou koncepcí.

„V prvé řadě je pro nás důležité, aby byla zajištěna kvalitní péče jak pro psy, tak i pro kočky. Provoz zařízení chceme pojmout jako azyl pro zvířátka, tudíž počítáme s tím, že jej přejmenujeme. Další výraznou změnou, kterou plánujeme, je provoz za přítomnosti veřejnosti. Chtěli bychom pravidelně pořádat dny otevřených dveří, aby sem mohli návštěvníci zavítat a seznámit se s provozem i péčí. V plánu je i spolupráce s odborníky na problematická zvířata, aby snáze našla nový domov. Odborníci by mohli v rámci dnů otevřených dveří vést i krátké přednášky. Jednáme také s dobrovolnickými skupinami o možné spolupráci, v plánu je program na venčení psů. Rádi bychom také veřejnost seznámili s problematikou canisterapie a nabídli možnost školám či školkám exkurzí. Je tu i vize, že by tu mohly být prováděny výcviky psů pro veřejnost,“ popisuje ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán. Součástí nového zařízení by měl i nadále zůstat psí hotel.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Místo útulku Azyl pro zvířata. A to není jediná novinka, která zařízení čeká

Nový provozovatel, nový název, nové logo. Městské lesy Hradec Králové převzaly útulek pro opuštěná zvířata v ulici Hradečnice k prvnímu únoru. Útulek nese nově název Azyl pro zvířata a má i své logo. Veřejnosti jsou již zapůjčováni vhodní psi na venčení a v plánu jsou i dny…
Čtěte více

Útulek pro opuštěná zvířata bude mít od února nového provozovatele. Jaké novinky tam městské lesy chystají?

S posledním lednovým dnech končí hradecké technické služby s provozováním městského útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích. Ten bude mít od února nového provozovatele, spravovat ho bude společnost Městské lesy Hradec Králové a.s. Ta chce útulek otevřít veřejnosti a chce také…
Čtěte více

Hradecký útulek budou provozovat Městské lesy. Plánují změny

Hradeckého útulku pro opuštěná zvířata se ujme společnost Městské lesy vlastněná městem Hradec Králové. Rozhodli o tom na svém posledním jednání radní města. Městské lesy plánují vytvořit útulku novou image či jeho prostory otevřít veřejnosti. S provozem zařízení by mohl nový…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme