Štítky: | Hasiči Hradec Králové | vichřice | HZS |

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Vítr pokácel borovici před Střezinou.
Vítr pokácel borovici před Střezinou. | autor: hradeckralove.cz

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje nahlášeno celkem 200 událostí. Z velké většiny se jednalo o poskytnutí technické pomoci v souvislosti s odstraňováním nebezpečných stavů v důsledku silného větru.

Motorové pily hasičů se celou noc nezastavily. V Hradci jednotky zasahovaly u osmdesáti událostí. Nejčastěji odstraňovaly popadané stromy z komunikací, kde blokovaly a ohrožovaly provoz. V Hradci Králové v ulici Na Biřičce došlo k dopravní nehodě, kdy dvě osobní auta narazila do spadlého vzrostlého stromu. V několika případech také došlo k pádu stromů na osobní vozidla (v Úlibicích a Hořicích) a polámané porosty poškozovaly také dráty elektrického nebo telekomunikačního vedení. Vzrostlou borovici před budovou základní umělecké školy Střezina na Slezském Předměstí vyvrátil vítr.

Vítr lámal nejenom stromy, ale poškozoval také střechy, a to asi v desítce případů. Části uvolněných střech zajišťovaly jednotky v Hradci Králové – na Ulrichově nám., Malšovicích a Předměřicích n. L., v Praskačce. V jednom případě v Hradci Králové vítr doslova sroloval plechové části velké střechy. Jednotka z centrální stanice přijela na místo s automobilovou plošinou a s její pomocí se podařilo hasičům plechy na střešní konstrukci opět vyrovnat.

Vzrostlou borovici před budovou základní umělecké školy Střezina na Slezském Předměstí vyvrátil vítr.

Kvůli výstraze meteorologů byla posílena noční směna operačního střediska královéhradeckých hasičů z pěti na sedm pracovníků a protože situace byla náročná, byli povoláni další dva příslušníci.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Bouře Sabine v Hradci velké škody nenapáchala. Spadlo 13 stromů

Orkán, který se během pondělí prohnal Českou republikou, v Hradci naštěstí nenapáchal žádné větší škody a nedošlo ani k žádnému zranění, což je nejdůležitější. V městských lesích byly poškozeny pouze jednotlivé stromy, ve městě bylo vyvráceno nebo polámáno 13 stromů, dva z nich…
Čtěte více

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme