Sobotní vichřice brala střechy a lámala stromy

Vichřice Emma, která o víkendu dorazila na území ČR, napáchala velké škody i na Královéhradecku. Dramatické chvíle zažili občané ulice Pod Zámečkem. Padající střecha obyteného domu zasáhla sousední rodinný domek, jehož obyvatelé se tak ocitli bez přístřeší.

"Jelikož je dům, ze kterého se střecha utrhla, v majetku města, zahájila havarijní služba Správy nemovitostí Hradec Králové zajišťovací práce, aby se předešlo dalším škodám na majetku," uvedl tiskový mluvčí magistrátu Václav Svoboda. Jak dodal, během soboty zkontroloval domy statik a technici Správy nemovitostí HK se pokusili provizorně zakrýt střechu plachtami. Vlivem trvajícího silného větru však toto řešení neobstálo a práce na zajištění domu pokračovaly i v neděli. Nikdo z nájemníků městského domu ani sousedního rodinného domku nabídku náhradního ubytování v městské ubytovně v Březhradské ulici prozatím nevyužil.
Na odstraňování následků sobotní vichřice se 34 výjezdy podílel také královéhradecký Sbor dobrovolných hasičů. Na Pražské ulici v Kuklenách zajišťovali dobrovolníci zborcenou štítovou zeď  nástavby rodinného domu, která ohrožovala sousední dům. Dvakrát vyjeli ke strženým střechám – do ulice Pod Strání a do Plačic. V obou případech se jednalo o nebytové objekty. V ostatních případech likvidovali stromy a větve spadlé na komunikace či na automobily zaparkované pod nimi. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.3.2008 22:28
Dennis.T (neregistrovaný)
Joo, dobrovolní hasiči jsou borci..Ale i profíci;-) Snad se lidé z toho brzo vzpamatují..

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme