Vánoční strom se rozsvítí bez programu, ohňostroj opět nebude, s trhy se zatím počítá

Vánoční akce se částečně ruší.
Vánoční akce se částečně ruší. | autor: hradeckralove.cz

S ohledem na rostoucí počty nakažených pacientů onemocněním covid-19 přistoupilo město Hradec Králové k úpravě letošních adventních akcí. Vánočního stromy na Velkém a na Masarykově náměstí se rozsvítí první adventní neděli 28. listopadu, ale bez kulturního programu. S vánočními trhy, které mají začít 10. prosince, radnice zatím počítá, s ohledem na současnou epidemickou situaci a platná vládní opatření ale bez veškerého doprovodného kulturního programu. Stejně jako před rokem město muselo zrušit tradiční novoroční ohňostroj.

„Situace kolem onemocnění covid-19 se nevyvíjí vůbec příznivě a část velkého úsilí týmu, který připravoval letošní události během Adventu v našem městě, tak bohužel přijde vniveč. Je nám to moc líto, protože letošní trhy měly být ve srovnání s předchozími ročníky mimořádné, poprvé na Velkém náměstí, s bohatým a atraktivním doprovodným programem. Včera jsme na mimořádné schůzce vedení města a některých městských společností rozhodli o rozsahu a režimu konání plánovaných adventních akcí. Například ta nejbližší, tedy slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v podvečer první adventní neděle, se bude konat bez doprovodného programu, strom se tak rozsvítí s veřejným osvětlením a další vánoční výzdobou,“ říká náměstkyně primátora Monika Štayrová, odpovědná za kulturu.

Město zatím také počítá s konáním adventních vánočních trhů, které se připravují na Velké náměstí ve dnech od 10. do 22. prosince. V tuto chvíli ale radnice musela zrušit jejich veškerý doprovodný kulturní program. „Počítali jsme s celou řadou pěveckých vystoupení i zábavným programem nejen pro děti. Bohužel to nemůžeme ani letos uskutečnit. Situace kolem pandemie a vládní opatření nám nedovolí vánoční trhy uspořádat v rozsahu, ve kterém byly chystány. Zatím tedy pracujeme s touto variantou, ale mohou přijít taková opatření, která konání trhů vůbec neumožní. Nedokážeme to zcela předvídat, snažíme se být připraveni na vše,“ dodává primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Konání vánoční trhů v Hradci Králové tak letos opět výrazně ovlivní aktuální epidemická situace a vládní opatření. Město již s ohledem na prognózy rozhodlo také o zrušení tradičního novoročního ohňostroje, kterého se na Velkém náměstí pravidelně účastnily tisíce lidí.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Poslední víkend v roce nabídne kulturu a novoroční ohňostroj

Co v Hradci Králové podniknout o silvestrovském víkendu? Spolehnout se budeme muset na obvyklý program hradeckých divadel, kin, muzeí, filharmonie či hvězdárny. Na hradeckém zimním stadionu si může dnes i zítra zabruslit veřejnost. Na neděli je v plánu na Velkém náměstí tradiční…
Čtěte více

ZVEME: Na vánoční koncerty, zpívání se skauty i putování za jesličkami

Vánoční víkend v Hradci Králové nabídne hned několik koncertů, přijede Jaroslav Svěcený s Václavem Uhlířem i Felix Slováček a Martin Strejc, zazpívat si můžete se skauty u hradeckého divadla a odnést si na štědrovečerní stůl betlémské světlo. Obdivovat můžete ve Sboru kněze…
Čtěte více

ZVEME: Přijďte si pro Betlémské světlo a vyberte si z mnoha vánočních koncertů

I během posledního adventního víkendu v Hradci Králové pokračují vánoční trhy, letos poprvé na Velkém náměstí. Kromě stánkařů se můžete těšit na doprovodný program, vystoupení a koncerty. V sobotu před polednem na hlavní hradecké nádraží dorazí skauti s Betlémským světlem.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme