Adventní trhy se letos přestěhují na Velké náměstí

Letos se trhy z Masarykova náměstí přesunou na Velké náměstí.
Letos se trhy z Masarykova náměstí přesunou na Velké náměstí. | autor: mmhk.cz

Vánční výzdoba už se začíná objevovat v hradeckých ulicích, připravují se adventní trhy i výběr vánočních stromů. O letošních Vánocích se budou moci občané těšit na rozšířenou vánoční výzdobu, jejíž instalaci zahájily technické služby už v říjnu. Město bude mít opět dva vánoční stromy, a to na Velkém a Masarykově náměstí, slavnostní rozsvěcení se pak uskuteční 28. listopadu. Stále se také připravují adventní trhy, které by se měly v předvánočním čase konat na Velkém náměstí, doplní je speciální vánoční autobusová linka.

„Přípravy na advent a Vánoce probíhají v plném proudu. Nejprve se vždy začíná s instalací vánočního osvětlení, po městě se nyní nachází zhruba 148 motivů, které jsou umístěny nejčastěji na veřejném osvětlení. Stejně tak bude letos ozdobeno 34 vzrostlých stromů po celém Hradci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Vánoční výzdobu začaly Technické služby Hradec Králové umisťovat už během října. Celkem její instalace a provoz vyjdou na více než 700 tisíc korun. „Novinkou pro letošní svátky je rozšíření vánoční výzdoby na Velkém náměstí. Po obvodu části náměstí budou nové jednotné symboly, které by měly doplnit a dozdobit vánoční trhy,“ doplňuje primátor.

Stejně jako v loňském roce budou v Hradci Králové dva vánoční stromy. Na Velké náměstí zamíří jedle bělokorá od soukromé dárkyně z Černožic, na Masarykovo náměstí bude umístěn smrk ztepilý z městských lesů. Oba dva stromy budou pokáceny, převáženy a instalovány na svá místa během úterý 23. listopadu. „Prosíme všechny občany o trpělivost a obezřetnost na silnicích během převozu vánočních stromů na náměstí. Jejich trasa bude ještě upřesněna a zveřejněna. V ulicích okolo Masarykova náměstí bude po dobu převozu vánočního stromu omezeno parkování, stejně tak i na Velkém náměstí,“ informuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Vánoční strom se rozsvítí na Velkém náměstí na první adventní neděli 28. listopadu, akce bude doplněna o kulturní program.

Vánoční trhy by letos měly být na Velkém náměstí, jejich konání ale bude záviset na protiepidemických opatřeních. Otevřeny budou od 10. do 22. prosince každý den, od pondělí do čtvrtka od 10 do 18 hodin, v pátek a sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 19 hodin. Nacházet se zde bude více než sedm desítek stánků s občerstvením nebo výrobky. Pro děti budou k dispozici kolotoč a další atrakce. Na každý adventní víkend je také na Velké náměstí nachystaný kulturní program, který pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

Vzhledem k tomu, že bude během pořádání vánočních trhů omezen vjezd automobilů na Velké náměstí, je pro cestující připravena dopravní novinka, kdy sem bude zajíždět linka „Vánoční trhy“. „Na této vánoční lince pojede denně patnáct spojů v půlhodinových intervalech od 10 do 17.30 hodin. Pro cestující bude zdarma a zastavovat bude u Bílé věže a na zastávkách Adalbertinum a Magistrát města,“ dodává ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. O prvním adventním víkendu zahájí provoz také speciálně vyzdobený vánoční elektrobus, který na linky městem každoročně vypravuje Dopravní podnik města Hradce Králové, v provozu bude do Tří králů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ve městě se uklízí použitá pyrotechnika a Hradecké služby se chystají na svoz vánočních stromků

První dny nového roku jsou i v Hradci ve znamení úklidu. Technické služby Hradec Králové se věnují především důkladnému úklidu a odstranění zbytků po novoročních radovánkách. Ve druhém lednovém týdnu se zase začnou svážet vyhozené vánoční stromky. Z veřejných stanovišť je…
Čtěte více

ZVEME: Na vánoční trhy, procházku adventním Hradcem a koncert Dalibora Jandy

Druhý adventní víkend bude v Hradci Králové opět nabitý předvánočními akcemi. Dnes startují v historickém centru města vánoční trhy, Velké náměstí se zaplní stánky i kulturním programem, který potrvá až do Vánoc. Dalibor Janda v Hradci oslaví 70. narozeniny velkolepým koncertem,…
Čtěte více

Vánoční trhy omezí dopravu a parkování. Pojede na ně speciální autobusová linka

Prostory Velkého náměstí se ve dnech od 8. do 22. prosince zaplní prodejními stánky, atrakcemi a scénami s bohatým kulturním programem. S ohledem na předpokládaný velký počet návštěvníků vánočních trhů a jejich bezpečnost, bude omezen vjezd na náměstí pro všechna vozidla mimo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme