Ve městě se uklízí použitá pyrotechnika a Hradecké služby se chystají na svoz vánočních stromků

Úklid zbytků po novoročních oslavách.
Úklid zbytků po novoročních oslavách. | autor: TSHK

První dny nového roku jsou i v Hradci ve znamení úklidu. Technické služby Hradec Králové se věnují především důkladnému úklidu a odstranění zbytků po novoročních radovánkách. Ve druhém lednovém týdnu se zase začnou svážet vyhozené vánoční stromky. Z veřejných stanovišť je Hradecké služby, které mají ve městě na starosti svoz odpadu, budou odvážet až do konce ledna.

"Tradičně jsme nejvíce poházených odpadků a zbytků pyrotechniky zaznamenali na náměstích, v parcích a dalších významných veřejných prostranstvích. Smůlu měl během letošních oslav také jeden ze stromů na Slezském Předměstí, který od neopatrného zacházení s pyrotechnikou vzplál a v nejbližším možném termínu ho bohužel musíme odstranit," zní z  technických služeb.

Velký úklid se bude týkat také vánočních stromků. Ty Hradecké služby Marius Pedersen začnou svážet od kontejnerových stání u bytových domů ve městě v druhém lednovém týdnu od 8. do 12. ledna. Svozy z veřejných stanovišť separace budou prováděny do konce ledna.

Stromky by seměly vždy odevzdávat čisté, tedy bez ozdob, obalů a jiných nečistot, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány.

Během druhého lednového týdne budou při svozu bioodpadu odváženy i stromky z rodinných domů. V tomto případě je stačí umístit vedle hnědé nádoby na bioodpad.

Vánoční stromky je také možné odvézt rovnou do městské kompostárny v areálu letiště, která je pro občany v zimním období od prosince do konce února otevřena od pondělí do pátku v čase od 9 do 14 hodin, v sobotu pak od 9 do 15 hodin. Hradečtí občané zde mohou ukládat bioodpad zdarma.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké fontány začínají tryskat

K letním měsícům v Hradci Králové neodmyslitelně patří i fontány. A na patnácti místech ve městě se rozeběhnou i letos. V těchto dnech probíhá jejich předstartovní údržba. Nestčí totiž pouze otočit kohoutkem, spuštění předchází  spousta práce prakticky od podzimního…
Čtěte více

Na břehu Labe je nově servisní cyklostanice

V loňském roce získalo město Hradec Králové titul Cykloměsto Do práce na kole 2023. Spolu s oceněním získalo také první servisní cyklostanici CykloHub, kterou nyní nainstalovali technici městského mobiliáře u cyklostezky na Smetanově nábřeží. Bude vybavena kvalitním nářadím a…
Čtěte více

První ročník sčítání motýlů zamíří také do Hradce Králové

Už za týden vypukne velké sčítání denních motýlů v České republice. Úplně poprvé se letos do něj může zapojit široká veřejnost a tedy i Hradečané. Sčítání se bude konat na jaře a v létě, první termín bude od 3. do 9. června. Cílem je zlepšit ochranu motýlů, kteří z přírody…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme