Štítky: | vánoční trhy | ohňostroj |

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

Trhy letos nebudou.
Trhy letos nebudou. | autor: mmhk.cz

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a připravené bylo i kluziště a další atrakce zejména pro děti. Konat se letos nebude ani rozsvěcení vánočního stromu s doprovodným programem nebo novoroční ohňostroj.

„Do poslední chvíle jsme věřili, že se nám vánoční trhy podaří uspořádat alespoň ve skromnější variantě. Bohužel v tuto chvíli je jasné, že je pro letošní rok musíme zrušit. Pořádání hromadných akcí je stále značně omezeno a nepředpokládám, že by se situace do poloviny prosince nějakým zásadním způsobem změnila. Systém vládních opatření PES jednoznačně ukazuje na to, že do poloviny prosince nebude epidemiologická situace taková, aby nám pořádání adventních trhů umožnila. Jestliže se podíváme na matici opatření, která je běžně dostupná, tak zjistíme, že v současné době jsme v bodě 4. Aby se mohla konat akce s tak vysokou návštěvností, museli bychom se dostat na opatření s číslem 1, popřípadě zcela mimo opatření PES. To je při současném, i když znatelném, poklesu infekce zhola nemožné,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Město se k tomuto kroku rozhodlo s ohledem na současnou epidemiologickou situaci a platná opatření proti šíření koronaviru zavedených vládou a příslušnými ministerstvy. „I přes klesající počty nakažených zůstává situace stále vážná. Rozhodnutí města zrušit vánoční trhy jistě nebylo jednoduché, ale v tuto chvíli je to i s ohledem na nastavený Protiepidemický systém (PES) zcela logický a správný krok. Město tímto nezbytným opatřením navíc zvyšuje šanci, že vlastní svátky vánoční již snad budeme moci prožít s mírnějšími omezujícími opatřeními,“ říká Ivan Kučera, ředitel Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje. Město možnost pořádání vánočních trhů konzultovalo také na pravidelném jednání krizového štábu, který rovněž jejich konání nedoporučuje.

Trhy měly být nově na Velkém náměstí i s kluzištěm

Hradec tedy trhy ruší, čímž se připojil k ostatním věnným městům, která většinou vánoční trhy letos pořádat nebudou. „Nemohli jsme s rozhodnutím už dále čekat a nechávat prodejce ze stánků a další podnikatele v nejistotě,“ dodává primátor. Město přitom letošní trhy připravovalo již od léta s novým konceptem. „Chtěli jsme letošní trhy přesunout z Masarykova náměstí na Velké náměstí, kde se mělo konat také slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Bohužel je již dnes jisté, že se tato událost neuskuteční jako akce pro širokou veřejnost s doprovodným kulturním programem. Původně jsme na celou dobu konání vánočních trhů měli také objednané kluziště a další atrakce především pro děti, jako vláček a kolotoč. Stánky s trhovci a s občerstvením měly být na celém prostoru mezi mariánským sloupem a budovou historické radnice,“ říká náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová. Celá plocha náměstí, kde dnes parkují auta, měla být využitá pro letošní trhy a vánoční atmosféru, na každý den byl připravený kulturní doprovodný program. Konat se letos nebude ani novoroční ohňostroj.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční strom se rozsvítí bez programu, ohňostroj opět nebude, s trhy se zatím počítá

S ohledem na rostoucí počty nakažených pacientů onemocněním covid-19 přistoupilo město Hradec Králové k úpravě letošních adventních akcí. Vánočního stromy na Velkém a na Masarykově náměstí se rozsvítí první adventní neděli 28. listopadu, ale bez kulturního programu. S vánočními…
Čtěte více

Adventní trhy se letos přestěhují na Velké náměstí

Vánční výzdoba už se začíná objevovat v hradeckých ulicích, připravují se adventní trhy i výběr vánočních stromů. O letošních Vánocích se budou moci občané těšit na rozšířenou vánoční výzdobu, jejíž instalaci zahájily technické služby už v říjnu. Město bude mít opět dva vánoční…
Čtěte více

Ohňostroj 1. ledna v Hradci nebude. O vánočních trzích ještě rozhodnuto není

Ti, co se každý rok těší na ohňostrojovou show, která se v Hradci pravidelně koná ne na Silvestra ale 1. ledna, mají tentokrát smůlu. Nebe se nad Bílou věží kvůli koronavirové nákaze nerozsvítí. Na ohňostroj si lidé budou muset trochu počkat. V roce 2021 si ho užijí až o…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme