Štítky: | Kácení stromů |

V ulicích města se sází nové stromy. Nahradí ty pokácené nebo poškozené

| autor: hradeckralove.cz

Slabé a pokácené stromy ve městě by měly do konce měsíce nahradit nové. Sázejí je pracovníci technických služeb města. Dojde  i na obnovu zeleně v lokalitě Na Kotli, kde jich lednová vichřice několik vyvrátila nebo zlomila. Celkem by se mělo vysadit téměř pět set stromů.

 

„Druhová skladba je tradičně velmi pestrá a snažíme se, aby město bylo co nejdelší dobu kvetoucí. To znamená, aby s nástupem jara v první fázi rozkvetly dříny, slivoně, třešně a jabloně a postupně kvetly další stromy až do léta. Jedním z těch, které kvetou naposledy, je svitel latnatý, strom, který při letošních výsadbách dominuje. Posloužil nám především jako náhrada za dříve hojně vysazované kulovité javory například v ulici Jiřího Purkyně na Pražském Předměstí, kde do konce listopadu vysadíme 57 svitelů. Svitel kvete latami žlutých květů až v první polovině července, což je velmi neobvyklé,“ uvedl vedoucí správy městské zeleně Technických služeb Hradec králové Daniel Jeřábek.

 A jaké další druhy stromů můžete v jednotlivých částech města očekávat? Například Kalendovu ulici v Kuklenách, po opravě plynovodu, chodníku a veřejného osvětlení zkrášlí stromořadí čtrnácti hlohů, které zde nahradí stříbrné javory. Malšovická ulice U Střelnice se může těšit na jaro příštího roku, kdy zde rozkvete sedmnáct mladých třešní, třináct třešní s velkými bílo-růžovými květy bude nově zdobit Fričovu ulici a deset třešní ulici Moravskou. V Gagarinově ulici již bylo vysazeno 14 třešní, které jsou kromě jiného ozdobné i výraznou borkou na kmeni. O deset mladých stromů, bříz, lip, katalp a zmarlik, bude bohatší i zeleň v sadech Architekta Lisky v centru města.

 „Dost stromů, pět bříz, tři javory, tři třešně a jednu lípu, vysazujeme také v ulici Na Kotli, kde při lednovém silném nárazovém větru popadalo asi dvacet stromů. V jarním termínu jsme tam už vysadili borovice,“ přiblížila změny v této části Malšovic Daniela Maternová z technických služeb.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Proschlé a staré lípy na Tylově nábřeží nahradí nové stromy

V minulých dnech se na Tylově nábřeží mezi Tyršovým a Pražským mostem kácely stromy. Celkem 23 vzrostlých lip do konce března nahradí 16 kusů nových stromů, většinou javorů. Alej podle náměstka Technických služeb Hradce Králové Daniela Jeřábka je potřeba obnovit s citem a s…
Čtěte více

Kácení stromů na Novém Hradci v sobotu omezí provoz

Na silnici z Nového Hradce Králové směrem na Býšť se musí řidiči během sobotního dopoledne připravit na omezení.  Společnost Městské lesy Hradec Králové zde totiž bude odstraňovat nebezpečné suché stromy, u kterých by v budoucnu vzhledem k jejich stavu mohlo…
Čtěte více

Kaštanová alej půjde i přes odpor k zemi. Město chce vysadit novou

Definitivně skončilo jednání města o zachování kaštanové aleje na Pražském Předměstí v Hradci Králové. Staleté stromy půjdou k zemi. Nevyšla totiž možnost posunu připravované druhé železniční koleje směrem na Pardubice, protože v těch místech bude město stavět zařízení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme