Štítky: | Sbírka | Tříkrálová sbírka |

V letošní Tříkrálové sbírce na Královehradecku padl rekord

Tříkrálová sbírka se povedla.
Tříkrálová sbírka se povedla. | autor: Charita

Celkový výtěžek letošní Tříkrálové sbírky v královéhradecké diecézi překročil rekordních 27,8 milionu korun. Darované peníze půjdou na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionu. Do úředně zapečetěných pokladniček lidé darovali celkem 27,38 milionu korun. Přes 443 tisíc korun navíc poslali na účet sbírky a do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz, do té lze přispívat po celý rok.

„Děkujeme všem dárcům za důvěru a podporu Tříkrálové sbírky, velmi si toho vážíme. Velký dík také všem koledníkům a dobrovolníkům za pomoc se sbírkou a také všem organizátorům, zejména koordinátorům v jednotlivých oblastech. Naše Charity z vykoledovaných peněz podpoří hlavně služby pro nemocné a potřebné, které ve svém regionu poskytují,“ uvedla v tiskové zprávě Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Letos vyšlo do ulic měst a obcí hradecké diecéze přes 4 800 skupinek tří králů, o dvě stovky více než loni.

Charity z darovaných peněz podpoří především své služby. „Mnohé naše Charity z Tříkrálové sbírky poskytnou také přímou pomoc rodinám s dětmi a potřebným lidem v nouzi ve svém regionu. Část výtěžku věnují rovněž na dobročinné projekty pro chudé v Indii,“ doplňuje mluvčí Charity Jana Karasová.

Kde peníze pomohou?

Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku sbírky podpoří domácí hospicovou péči a výstavbu hospice ve Stěžerách. Pardubická Charita připravuje stavbu Centra sociálních služeb v Holicích, kde bude sídlit odlehčovací služba a mobilní hospic. V Hospici Anežky České v Červeném Kostelci a trutnovské Domácí hospicové i zdravotní péči obnoví vybavení a pomůcky. Domácí hospicovou a zdravotní péči podpoří i v Poličce a Chrudimi.
Farní charita Litomyšl z výnosu sbírky pořídí nový, bezbariérový výtah do Charitního domova Mendryka pro seniory. Ten potřebují také ve Stacionáři sv. Františka pro handicapované a seniory v Rychnově nad Kněžnou. V Domově sv. Josefa v Žirči dokončí chytré byty pro nemocné roztroušenou sklerózou. Kutnohorská Charita věnuje vykoledované peníze na podporu Centra Přístav pro seniory a lidi se zdravotním a duševním postižením.
Na Náchodsku, Jičínsku, Chrudimsku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby. Charity v Dobrušce a Ústí nad Orlicí z darovaných příspěvků podpoří službu Osobní asistence. Ve Studenci pořídí nové auto pro Domácí zdravotní péči.
Oblastní charita Havlíčkův Brod věnuje část výtěžku sbírky na podporu nového Nízkoprahového centra pro děti a mládež v Humpolci. Přeloučská Charita obnoví klubovnu a vybavení pro aktivity s dětmi v Jakub klubu. Charity v Trutnově, ve Dvoře Králové nad Labem i dalších místech z darovaných prostředků podpoří služby pro pěstounské rodiny a jilemnická Charita Mateřské centrum Rodinka.
Orlickoústecká Charita připravuje také přístavbu Centra sociálních služeb v Lanškrouně. Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z výnosu sbírky pořídí fotovoltaiku a tepelná čerpadla pro úspornější provoz středisek v Chotovicích a Hlinsku. Poličská Charita z Tříkrálové sbírky podpoří také Centrum duševního zdraví ve Svitavách.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tříkrálová sbírka začíná, pozor na falešné koledníky

Od pátku 5. ledna se také po ulicích Hradce rozejdou koledníci z Tříkrálové sbírky. Celkem na 450 skupinek koledníků projde více jak stovku obcí a šest měst regionu Královéhradecka a poprosí o dar do zapečetěných kasiček s logem charity. Letos premiérově v obci Benátky a s…
Čtěte více

Tři králové letos vybrali rekord. Kde peníze pomohou?

Rekordních téměř 26 milionů korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka v hradecké diecézi. Výtěžek pomůže postiženým, nemocným, seniorům, matkám s dětmi v tísni i dalším potřebným v regionu. Takový výsledek organizátoři letošní Tříkrálové sbírky nečekali. Podle pořadatelů ukázala,…
Čtěte více

ZVEME: Tři králové budou vybírat na hospic, otevře se noční Bílá věž

O víkendu budete moci přispět do zapečetěných kasiček koledníkům, kteří budou v převlekách tří králů vybírat prostředky pro charitu. Ta letos podpoří především hospicovou péči na Hradecku. Vybrat si můžete některý z tříkrálových koncertů, zavítat na noční Bálou věž nebo si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme