V Hradci na novém stadionu by se mohla hrát reprezentační utkání

Na stadionu bude hrát reprezentace.
Na stadionu bude hrát reprezentace. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké zastupitelstvo schválilo znění memoranda o spolupráci města s Fotbalovou asociací České republiky. Jeho předmětem je mimo jiné zařazení nového multifunkčního fotbalového stadionu, který po dokončení bude splňovat parametry kategorie UEFA 4, do nabídky stadionů pro domácí utkání českých reprezentačních mužstev. Dokument už podepsal primátor města Alexandr Hrabálek a předseda Výkonného výboru FAČR Petr Fousek.

„Díky memorandu bude nový hradecký multifunkční fotbalový stadion součástí nabídky národních stadionů, což znamená, že v Hradci Králové budeme moci vidět reprezentační utkání za účasti známých sportovních hvězd. Jsme přesvědčeni, že nový stadion a mezistátní utkání budou zároveň impulsem nejen pro náš prvoligový tým, ale především pro spoustu mladých sportovců z Hradce Králové a okolí, protože hradecký klub vždy stavěl na svých odchovancích. Spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky si nesmírně vážíme, věříme, že tuto spolupráci budou kvitovat také fotbaloví fanoušci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Projekt nového fotbalového stadionu v Hradci Králové je skutečně povedený a velmi se těším na to, až se zde bude hrát. Odpovídající zázemí pro prvoligový fotbal Hradec Králové pochopitelně potřebuje, vždyť jeho klubu se daří. Tento nový stadion je ale důležitý pro celý český fotbal. Je dobře, že nová aréna bude splňovat potřebné parametry a reprezentační fotbalová utkání se tak budou moci konat i ve východních Čechách,“ popsal význam memoranda pro Fotbalovou asociaci České republiky předseda jejího výkonného výboru Petr Fousek.
 
Nový multifunkční stadion v Hradci Králové, který po jeho dokončení v příštím roce bude mít kapacitu osmi tisíc diváků s možností navýšení na 9.300 míst, bude moci být využitý například pro přátelská utkání reprezentačního týmu ČR „A“, přátelská či kvalifikační utkání ČR do 21 let, ČR do 19 let, ČR do 17 let, ČR do 15 let a přátelská či kvalifikační utkání žen ČR „A“, ČR do 19 let a ČR do 17 let.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbaři se obávají zdržení stavby stadionu. Start prvoligové sezóny je tak ohrožen

Nový multifunkční fotbalový tadion by měl být za dva a půl měsíce dokončen. Správce stavby, společnost Grinity, však vyjádřil obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním…
Čtěte více

Dovybavení malšovického stadionu bude město stát více než 16 milionů

Do poloviny letošního roku by měla být hotová stavba nové multifunkční fotbalové arény v Hradci Králové pro více než devět tisíc diváků. Stadion po kolaudaci poskytne základní zázemí pro fotbalová utkání. Město nyní začíná areál dovybavovat tak, aby aréna byla připravená na plný…
Čtěte více

Agentura bude znovu rozhodovat o hradeckém stadionu. Nařídil to soud

V dubnu loňského roku obdrželo město Hradec Králové usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem město nesouhlasilo, proto se rozhodlo během května na NSA podat správní žalobu. Ve středu v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme