Primátor chce zrušit dotační výzvu na stadion, je prý diskriminační

Stadion by měl stát na jaře 2023.
Stadion by měl stát na jaře 2023. | autor: hradeckralove.cz

Před časem jsme informovali o tom, že Hradec zřejmě nemůže počítat s dotací na stavbu nového fotbalového stadionu od Národní sportovní agentury. Ačkoli stanovisko ještě není oficiální, na začátku ledna přišel web Seznamzpravy.cz s informací, že Hradec patří mezi žadateli k outsiderům. Minulý týden hradecký magistrát poslal své vyjádření na základě výzvy agentury, která by měla v následujících dnech rozhodnout o žádosti města. Ve čtvrtek primátor Alexandr Hrabálek zaslal NSA zároveň podnět, aby tato dotační výzva byla zrušena.

„Po detailním rozboru podmínek programu ´Nadregionální sportovní infrastruktura´, v rámci kterého byla dotační výzva vyhlášena, naši právníci dospěli k závěru, že NSA ve výzvě porušuje zásadu rovnosti a zásadu zákazu neodůvodněné diskriminace. Současně i poslední události a informace z agentury, které se mimo jiné dostaly na veřejnost, nás dále utvrdily v tom, že celá dotační výzva a proces hodnocení žádostí jsou v rozporu s právními předpisy. Proto jsme se rozhodli podat podnět k jejímu zrušení,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Hradecká radnice obdržela v pátek v podvečer 31. prosince od NSA výzvu, aby se do pěti dnů vyjádřila k připomínkám agentury k podané žádosti o dotaci na nový multifunkční fotbalový stadion. „Podařilo se nám domluvit termín na naši reakci do 20. ledna a dle dohody jsme vyjádření k podkladům, podle kterých by měla agentura rozhodovat o přidělení dotace, zaslali ve středu 19. ledna. Následný podnět ke zrušení této dotační výzvy je pak dalším logickým krokem města, které připomínky ze strany NSA považuje za diskriminační. Město svým projektem podmínky programu neporušilo. Celý proces hodnocení žádostí a rozhodování o dotacích je v režimu správního řízení, to je do doby jeho ukončení neveřejné. Podrobnosti a informace, které jsme měli možnost získat nahlédnutím do spisu, tedy zatím nemůžeme komentovat a dále rozvádět,“ vysvětluje náměstkyně primátora Monika Štayrová, která má na starosti oblast ekonomiky a dotací.

Hradec staví nový multifunkční stadion s kapacitou osm tisíc diváků s možností navýšení na 9300 míst. Po dokončení na jaře roku 2023 bude aréna splňovat parametry kategorie UEFA 4, což je i podmínkou jeho zařazení do nabídky stadionů pro utkání českých reprezentačních mužstev.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více

Přípravné a demoliční práce skončily, začíná skutečná stavba fotbalového stadionu

Hradec spolu se stavebními firmami včera oficiálně zahájil stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu. Samotnému zahájení předcházelo získání povolení změny stavby před dokončením, které město získalo začátkem února a v minulém týdnu již nabylo právní moci. Na projekční,…
Čtěte více

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střezny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme