Umělé kluziště bude během zimy cestovat po městě

Kluziště poslouží celou zimu.
Kluziště poslouží celou zimu. | autor: MMHK

Umělé venkovní kluziště, které letos poprvé doplnilo vánoční trhy na Velkém náměstí, bude možné využívat celou zimu. Po svátcích se přesune na Masarykovo náměstí, kde bude bruslařům k dispozici přibližně měsíc. Na další dva měsíce se pak opět přesune jinam, umístěno bude v blízkosti nového fotbalového stadionu v Malšovicích.

Kluziště o rozměrech 10 na 24 metrů využívají návštěvníci v rámci vánočních trhů na Velkém náměstí už od 8. prosince. Zabruslit si pod Bílou věží bude možné do 26. prosince, následně jej technici demontují a přemístí jinam. „Dlouho jsme vybírali lokality, kam kluziště pod širým nebem umístit. Chtěli jsme takový prostor, kam je snadné se dostat pěšky nebo veřejnou dopravou, kde je velká koncentrace osob a mohlo by dělat radost. Prvním takovým místem jsme proto zvolili Masarykovo náměstí,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast sportu Miroslav Hloušek.

Právě zde by kluziště mělo zůstat přibližně měsíc. Od února jej pak bruslaři budou moci vyzkoušet také v blízkosti nového fotbalového stadionu v Malšovicích, kde by mělo setrvat až do konce března. K dispozici je všem návštěvníkům zdarma. Za několikaměsíční využívání této alternativy ledové plochy pod širým nebem včetně veškerých prací kolem zaplatí město přibližně dva miliony korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na vánoční trhy, půlmaraton nebo procházku adventním Hradcem

Třetí adventní víkend v Hradci Králové můžete strávit na vánočních trzích na Velkém náměstí nebo se projít vánočně vyzdobeným městem s průvodcem. Poběží se Vánoční půlmaraton, konají se farmářské trhy. Filharmonie zve na pohádku S čerty nejsou žerty, v Aldisu zazpívá Lucie Bílá…
Čtěte více

ZVEME: Na vánoční trhy, procházku adventním Hradcem a koncert Dalibora Jandy

Druhý adventní víkend bude v Hradci Králové opět nabitý předvánočními akcemi. Dnes startují v historickém centru města vánoční trhy, Velké náměstí se zaplní stánky i kulturním programem, který potrvá až do Vánoc. Dalibor Janda v Hradci oslaví 70. narozeniny velkolepým koncertem,…
Čtěte více

Vánoční trhy omezí dopravu a parkování. Pojede na ně speciální autobusová linka

Prostory Velkého náměstí se ve dnech od 8. do 22. prosince zaplní prodejními stánky, atrakcemi a scénami s bohatým kulturním programem. S ohledem na předpokládaný velký počet návštěvníků vánočních trhů a jejich bezpečnost, bude omezen vjezd na náměstí pro všechna vozidla mimo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme