Štítky: | cyklistika | cyklověž |

Udrží si Hradec cyklověže? U nádraží má vyrůst nová, u Futura možná zmizí

Cyklověž u nádraží už nestojí. Bude se stavět nová?
Cyklověž u nádraží už nestojí. Bude se stavět nová? | autor: hradeckralove.cz

Rok a půl je to od doby, kdy byla u hradeckého nádraží odstraněna oblíbená cyklověž. Nyní hrozí, že město přijde i o tu druhou, která stojí před obchodním centrem Futurum. Nyní město jedná o jejím odkoupení. Magistrát také prostřednictvím nového náměstka pro správu majetku Pavla Marka jedná se Správou železnic o umístění věže opět přímo k nádraží. Informaci přináší Hradecký deník.

Hradec měl cyklověž v roce 2013 úplně jako první v České republice. A možná ji i jako první demontoval, přestože byla u cyklistů oblíbená. Stalo se tak kvůli dlouhodobým sporům. Majitel Rudolf Bernart ze společnosti Systematica už před více než dvěma lety podal na město žalobu. Nelíbilo se mu, že město i přes usnesení zastupitelstva z roku 2017 věž neodkoupilo.

Soudní spor se táhl zhruba dva roky, nakonec ho vyhrálo město. Bohužel však cyklisté přišli o bezpečné parkování.  Podle nového náměstka primátora pro správu majetku Pavla Marka radnice intenzivně jedná se Správou železnic o možnosti umístit novou cyklověž přímo k nádraží. „Bylo by to součástí revitalizace celého toho prostoru, která se chystá, dokonce by to ani neplatilo město. Našlo se místo, kde by se to dalo zrealizovat, takže za mě je jenom otázka času, kdy to dopadne,“ řekl Deníku Marek.

Ani s druhou cyklověží u Futura to však nevypadá dobře. Podle Marka město jedná o ceně a uvažuje o jejím odkoupení. Jinak i jí hrozí demolice. Konečné slovo by podle náměstka měli mít zastupitelé. „Ta věž je využívaná jen asi z 30 procent. Podle našich informací ale OC Futurum plánuje změny a ostatní parkovací místa pro kola by mohla zmizet. Pak by se zájem o věž určitě zvýšil,“ naznačil.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklovraky začnou mizet z ulic města. Budou následovat autovraky, kterých přes léto zmizelo více než dvacet

Město Hradec Králové mapuje cyklovraky a kola, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem. Nacházejí se na veřejném prostranství, kde zabírají parkovací místa a ubírají na atraktivitě veřejného prostranství. Město vraky rozdělilo podle technického stavu na několik…
Čtěte více

Opravený prostor před "zimákem" má sloužit hlavně chodcům a cyklistům. Jsou tam i automatické sčítače

V loňském roce byla zahájena přeměna prostoru před zimním stadionem v Hradci Králové, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty. V místě byly dostaveny chybějící a opraveny stávající chodníky a cyklostezky, přibyly nové lavičky i…
Čtěte více

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme