Cyklověž u nádraží rozděluje vedení Hradce

Co bude s cyklověží u nádraží?
Co bude s cyklověží u nádraží? | autor: hradeckralove.cz

Cyklověž, která poskytuje útočiště jízdním kolům u hradeckého nádraží má stále nejsanou budoucnost. Zatímco primátor města Alexandr Hrabálek by ji rád odkoupil a přesunul k vysokoškolským kolejím, část vládnoucí koalice radnice je proti. Nechce se jim odkupovat starý typ věže za velké peníze. Informaci přináší Hradecký deník.

Před měsícem se primátor města Alexandr Hrabálek nechal slyšet, že se podařilo vytipovat místo, kam by se mohla první česká cyklověž za jistých okolností přesunout. „Slyšel jsem o místě u vysokoškolských kolejí, ale nevím, jestli to mají v koalici mezi sebou vůbec nějak prodiskutované,“ řekl Deníku Rudolf Bernart, jednatel společnosti Systematica, které cyklověž patří. A jak Deník zjistil, prodiskutované to v koalici opravdu není. „Přesné místo, kam chce pan primátor věž přesunout, neznám,“ reagovali na dotaz náměstkyně za hnutí ANO Monika Štayrová i radní za Změnu pro Hradec a Zelené (ZPHZ) Adam Záruba.

Podle Moniky Štayrové by cyklověže ve městě chybět neměly. „Musí být jednoznačně na Riegrově náměstí, byť to zřejmě bude muset být v podzemí. Další pak chceme postavit i u nemocnice a univerzity,“ uvedla. Na nutnosti vyřešit parkování u hlavního nádraží se shodnou všechny strany, u ostatních míst už je to ale složitější. „Vidíme smysl věže spíš jen u dopravního uzlu, například u nemocnice ne,“ vysvětlil Záruba, že v areálu nemocnice podle něj jezdí cyklisté přímo ke konkrétním budovám, takže by nechtěli nechávat kolo u vstupu do areálu.

Co se však stane s věží u nádraží jasné není. Přesun, který navrhl primátor Hrabálek, se Zárubovi nezdá. „Nemyslím si, že by to byly efektně vynaložené peníze. Odkupovat starý prototyp věže za drahé peníze a přesouvat ji, nedává podle nás smysl,“ řekl radní. Na starou věž už totiž nelze získat dotace. I přes snahu Hrabálka tak možná přece jen dojde na soudní spor. Bernart v prosinci město zažaloval kvůli zmaření investice poté, co vedení města ani po více než roce nesplnilo vůli zastupitelstva a věž neodkoupilo. Návrh na dohodu, se kterým přišel na město Bernart před dvěma týdny, situaci nevyjasnil. Pro město není podle náměstkyně Štayrové zajímavý.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.2.2019 09:28
v.lamerová (neregistrovaný)
cyklověž
Tak jak je nesmysl bourat či "přemístit" cyklověž která nyní výborně slouží na Riegrově náměstí v HK u nádraží, a musí zde ZŮSTAT,tak je i nesmysl bourat hotel Černigov.
Jsem pro zachování obou staveb a zrekonstruování hotelu, tak aby splňoval požární předpisy
21.2.2019 10:21
Petr (neregistrovaný)
RE: cyklověž
Cyklověž u nádraží bohužel už delší dobu neslouží.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Šimkovy sady ovládnou nejmenší cyklisti, přidat se mohou i vaše děti

Poslední prázdninový víkend bude v královéhradeckých Šimkových sadech patřit cyklistickým závodům pro nejmenší. V krásném prostředí jednoho z nejznámějších hradeckých parků proběhne 31. srpna Junior Cup. Jak už z názvu vyplývá, půjde o cyklistický závod určený zejména malým…
Čtěte více

Hradec nabízí další stojany na kola. Jsou jednoduché a udrží i elektrokolo

Hradečtí cyklisté budou mít radost. Technické služby v minulém týdnu umístily do Hradce další nové stojany na kola. Instalováno jich bylo celkem devět v ulici Švehlova a částečně i na náměstí Svobody. Ve městě jsou v současnosti desítky těchto typů stojanů, do nichž město včetně…
Čtěte více

Stavbaři z hradeckého hlavního nádraží jen tak nezmizí. Opraví se omítky, stropy i podlahy

Hradecké hlavní vlakové nádraží mělo být opraveno na podzim letošního roku. Ale dokončení prací se zřejmě trochu opozdí. Podle vyjádření Správy železniční dopravní cesty bude hotovo až v lednu 2020. Rekonstrukce nádraží v Hradci Králové pokračuje od loňského srpna svou druhou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme