Cyklověž u nádraží rozděluje vedení Hradce

Co bude s cyklověží u nádraží?
Co bude s cyklověží u nádraží? | autor: hradeckralove.cz

Cyklověž, která poskytuje útočiště jízdním kolům u hradeckého nádraží má stále nejsanou budoucnost. Zatímco primátor města Alexandr Hrabálek by ji rád odkoupil a přesunul k vysokoškolským kolejím, část vládnoucí koalice radnice je proti. Nechce se jim odkupovat starý typ věže za velké peníze. Informaci přináší Hradecký deník.

Před měsícem se primátor města Alexandr Hrabálek nechal slyšet, že se podařilo vytipovat místo, kam by se mohla první česká cyklověž za jistých okolností přesunout. „Slyšel jsem o místě u vysokoškolských kolejí, ale nevím, jestli to mají v koalici mezi sebou vůbec nějak prodiskutované,“ řekl Deníku Rudolf Bernart, jednatel společnosti Systematica, které cyklověž patří. A jak Deník zjistil, prodiskutované to v koalici opravdu není. „Přesné místo, kam chce pan primátor věž přesunout, neznám,“ reagovali na dotaz náměstkyně za hnutí ANO Monika Štayrová i radní za Změnu pro Hradec a Zelené (ZPHZ) Adam Záruba.

Podle Moniky Štayrové by cyklověže ve městě chybět neměly. „Musí být jednoznačně na Riegrově náměstí, byť to zřejmě bude muset být v podzemí. Další pak chceme postavit i u nemocnice a univerzity,“ uvedla. Na nutnosti vyřešit parkování u hlavního nádraží se shodnou všechny strany, u ostatních míst už je to ale složitější. „Vidíme smysl věže spíš jen u dopravního uzlu, například u nemocnice ne,“ vysvětlil Záruba, že v areálu nemocnice podle něj jezdí cyklisté přímo ke konkrétním budovám, takže by nechtěli nechávat kolo u vstupu do areálu.

Co se však stane s věží u nádraží jasné není. Přesun, který navrhl primátor Hrabálek, se Zárubovi nezdá. „Nemyslím si, že by to byly efektně vynaložené peníze. Odkupovat starý prototyp věže za drahé peníze a přesouvat ji, nedává podle nás smysl,“ řekl radní. Na starou věž už totiž nelze získat dotace. I přes snahu Hrabálka tak možná přece jen dojde na soudní spor. Bernart v prosinci město zažaloval kvůli zmaření investice poté, co vedení města ani po více než roce nesplnilo vůli zastupitelstva a věž neodkoupilo. Návrh na dohodu, se kterým přišel na město Bernart před dvěma týdny, situaci nevyjasnil. Pro město není podle náměstkyně Štayrové zajímavý.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.2.2019 09:28
v.lamerová (neregistrovaný)
cyklověž
Tak jak je nesmysl bourat či "přemístit" cyklověž která nyní výborně slouží na Riegrově náměstí v HK u nádraží, a musí zde ZŮSTAT,tak je i nesmysl bourat hotel Černigov.
Jsem pro zachování obou staveb a zrekonstruování hotelu, tak aby splňoval požární předpisy
21.2.2019 10:21
Petr (neregistrovaný)
RE: cyklověž
Cyklověž u nádraží bohužel už delší dobu neslouží.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Africe budou děti jezdit na kolech z Hradce

Hradec Králové se v září loňského roku připojil k iniciativě Kola pro Afriku. S pomocí lidí, Univerzity Hradec Králové i dalších partnerů se podařilo doposud nasbírat 208 jízdních kol, která budou v následujících měsících odeslána do africké Gambie. Zájem veřejnosti byl v této…
Čtěte více

Hradec bude mít novou cyklověž. Odkdy ji budou moci cyklisté využívat a kde bude stát?

Hradeckým cyklistům začne brzy sloužit moderní parkovací dům pro kola neboli cyklověž. Radnice jej plánuje umístit v Malšovické ulici v bezprostřední blízkosti letního koupaliště Flošna naproti fotbalovému stadionu. Vzniknout má v rámci iniciativy na podporu cyklodopravy a je…
Čtěte více

Rozsáhlé úpravy čekají hradecké hlavní nádraží a jeho okolí. Začnou ještě letos

Vedení Hradce Králové řeší se Správou železnic a Ředitelstvím silnic a dálnic, jak by mělo nově vypadat okolí hlavního vlakového nádraží. To se začne opravovat ještě letos a práce budou v postupně navazujících etapách trvat nejméně pět let. Informaci přináší Český rozhlas Hradec…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme