U zimáku ještě pár měsíců půjde parkovat zdarma. Později tam možná vyroste i cyklověž

| autor: cs.wikipedia.cz

Parkovat zdarma u hradeckého zimního stadionu bude možné už jen pár měsíců. Plochu v loňském roce od státu koupila hradecká radnice za devět milionů korun. Po částečné úpravě povrchu měla přijít na řadu jednání o budoucnosti parkoviště se společností ISP. Ta měla skončit společně s prázdninami, ale protáhnou se ještě na několik měsíců. U stadionu podle všeho vznikne smíšené parkoviště – tedy jak pro rezidenty, tak i pro ostatní řidiče. Uvádí to Hradecký deník.

U zimního stadionu bude možné zdarma zaparkovat ještě pár měsíců. Podle managera firmy ISP Jiřího Holubce budou jednání s městem ještě pokračovat. „Ještě v průběhu září se sejdeme s primátorem města a budeme ladit podrobnosti,“ uvedl Jiří Holubec s tím, že ISP nechce placené parkoviště vystavět na neefektivní ploše, která má v příštích měsících ještě projít rekonstrukcí. Po ní by měly zmizet nevzhledné květináče, které vymezují parkovací plochu a místo nich by měly vzniknout oddělující pásy zeleně a navíc i malý „zelený“ kruhový objezd.

Studie, kterou má Deník k dispozici, navíc počítá i s případnou stavbou cyklověže, která by nahradila nebo doplnila kapacitu plochy s místy pro kola. „Cyklověž by zde mohla skutečně v budoucnu vyrůst, ale zatím se o ní nijak konkrétně neuvažuje, prostor ale pro ni bude dispozičně připravený,“ uvedl pro Deník tiskový mluvčí radnice Petr Vinklář.

Prozatím se ještě neví, kdy se plocha osadí parkovacími automaty. „Zatím tak nedokážu říct, kdy parkoviště u zimního stadionu osadíme parkovacími automaty. Určitě to však bude v řádu měsíců,“ uvedl Jiří Holubec. Jediné, co je zatím jasné, je skutečnost, že u zimáku bude smíšené parkoviště – tedy jak pro rezidenty, tak i pro ostatní řidiče.

„ISP parkoviště dostane do své správy a za to bude městu platit finanční náhradu. Detaily a podrobnosti smlouvy a výše úhrady se v tuto chvíli dojednávají se společností ISP,“ uvedl mluvčí magistrátu Petr Vinklář s tím, že finální podobu smlouvy ještě musí schválit orgány města. Předání parkoviště provozovateli ISP se podle města předpokládá do konce 2017.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více

Jeden byt, jedno placené parkování. Náměstkyně tak chce řešit málo místa na hradeckých sídlištích

Za parkování by se v budoucnu podle návrhu náměstkyně hradeckého primátora Věry Pourové (ANO) platilo v celém městě. Její návrh je takový, že by každý byt měl nárok na jedno parkovací místo. Pokud rodina vlastní aut víc, parkovali by pak někde dál. Chtěla by tak vyřešit zoufalou…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme