Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixabay.com

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu Veverkova. Město nyní finančně odmění pedagogy z těchto škol, rozdělí si více než 150 tisíc korun.

Město odmění celkem 44 pedagogů, kteří pomáhali vyučovat a zajišťovat provoz škol během období nouzového stavu. 

„Školy a jedna školka fungovaly pro děti a žáky zaměstnanců bezpečnostních složek, obecní policie, zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil. Díky vstřícnému přístupu a zodpovědnosti pedagogů mohli rodiče těchto dětí nadále pokračovat v plnění svých pracovních povinností v době koronavirové krize. Za jejich přístup, odhodlání a péči jim velmi děkujeme,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

O výši odměn rozhodli radní města na svém zasedání, celkem bude mezi 44 pedagogů rozděleno více než 150 tisíc korun.

Ve školách jsou už všichni žáci

V Hradci Králové se začátkem tohoto týdne vrátili do základních a mateřských škol všichni žáci, rotační výuka byla zrušena. 

„Je třeba poděkovat také všem pedagogům, kteří pravidelně a řádně zajišťovali online formu výuky pro své žáky a připravili je na návrat do školních lavic. Díky jejich péči proběhl tento návrat bez komplikací,“ doplňuje primátor.

Město Hradec Králové je zřizovatelem celkem 17 základních škol, které navštěvuje téměř devět tisíc žáků. Dále město zřizuje 33 pracovišť mateřských škol, do kterých chodí zhruba 2 800 dětí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Devatenáct mladých učitelů dostane od města příspěvek na bydlení. Radnice uvolní téměř milion korun

Město Hradec Králové rozdělí mezi devatenáct mladých učitelů téměř milion korun. Příspěvek na bydlení v krajském městě má pedagogy přesvědčit, aby zůstali učit v hradeckých školách. Učitele do programu vybírali ředitelé škol. Záleželo na věku, aprobaci ale i aktivitě vybraných…
Čtěte více

Hradecké školy místo dětí o prázdninách zaplní řemesníci. Opravy vyjdou na 18 milionů

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo…
Čtěte více

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme