Hradec opraví za desítky milionů dvě mateřské školy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: Pixmac

Královéhradecké mateřské školy Třebechovická a Lužická by se letos mohly dočkat zateplení a rekuperace budov. Rada města schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno během února. Samotné stavební práce by na obou školách měly začít v červnu, dokončeny by pak měly být k poslednímu září. Předpokládaná cena zakázky u obou mateřských škol včetně šestiletého provozu zařízení přijde město na více než 23 milionů korun bez DPH.

„Nové úpravy budov mateřských škol budou spočívat v rekuperaci a zateplení. V rámci stavebních prací bude provedeno opláštění budov, stavba střešních konstrukcí a pokládka střešních krytin, elektroinstalační práce, větrání a klimatizace. Takové úpravy přispějí k zatraktivnění a zlepšení podmínek pro provoz a výuku v této mateřské škole,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Zmíněné stavební úpravy budou probíhat v mateřských školách Třebechovická a Lužická souběžně, zhotovitel má na jejich provedení čtyři měsíce, zahájeny by měly být letos v červnu. Město předpokládá, že obě školy by měly vyjít na zhruba 23 milionů korun. 

„Předpokládaná cena je u obou školek stejná. Pro jednotlivou školku představují stavební práce 10,5 milionu korun, cena za provozní služby na několik desítek měsíců provozu činí jeden milion korun a cena za další servisní služby včetně případných oprav na stejnou dobu činí kolem 90 tisíc korun bez DPH,“ doplňuje Bláha. Finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení, vypsáno by mělo být ještě během února.

Na provedení těchto projektů byla schválena žádost o dotaci z Evropské unie a vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace. Spolufinancování bude zajištěno prostřednictvím Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. 

„O dotace jsme žádali na každý úkon a každou školku zvlášť, tedy zvlášť na rekuperaci a zvlášť na zateplení. Maximální výše dotace na mateřskou školu Třebechovická je na oba úkony ve výši zhruba pět milionů korun. Na mateřskou školu Lužická jsou maximální dotace ve výši 4,7 milionu korun,“ říká náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové…
Čtěte více

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme