Štítky: | Tříkrálová sbírka |

Tříkrálová sbírka dosáhla opět rekordní výše

Tříkrálovka láme rekordy
Tříkrálovka láme rekordy | autor: Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírka Oblastí charity Hradec Králové přinesla rekordní výtěžek. Na pomoc potřebným lidé přispěli celkem 868 758 korun, což je ještě o 170 tisíc více, než se vybralo v loňském roce. Přímo ve východočeské metropoli se do 93 kasiček vybralo 198 902 korun.

Jen v Hradci Králové vyrazilo do ulic na 85 skupinek koledníků. Na úvod jim v katedrále požehnal biskup Jan Vokál, poté už se králové rozešli do ulic. Celkový výtěžek v krajském městě činil necelých 200 tisíc – Kašparové, Melicharové a Baltazarové vykoledovali přesně 198 902 korun.

„Do Tříkrálové sbírky se v hradeckém okrese zapojila více než tisícovka koledníků a průvodců, kteří s nadšením vnesli do ulic myšlenku radostného poselství Vánoc krásnou koledou, zpěvem a svojí energií a kteří pomáhali dobré věci ve prospěch těch, kteří potřebují zdravotní a sociální pomoc naší hradecké Oblastní charity. Do kasiček vložilo své dary několik tisíc obyvatel našeho okresu, sbírku podporovali školy, pedagogové, rodinní příslušníci koledníků, duchovní a další a další dobrovolníci. Jsem vděčný za tak nečekaně velkou finanční podporu. Jsem vděčný za každý dar, který vnímám jako projev důvěry v naši práci a naše služby,“ děkuje za příspěvky ředitel oblastní charity Václav Hrček.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2016 poputuje na pomoc Středisku rané péči Sluníčko, která poskytuje služby rodinám s postiženými děti, část peněz získá hradecká domácí hospicová péče a dostane se i na charitní pečovatelskou a charitní ošetřovatelskou službu. Sbírka podpoří také případnou pomoc při mimořádných krizových událostech. Třetina výtěžku je tradičně určena na humanitární pomoc charity v zahraničí i u nás a na další charitní projekty na pomoc lidem v nouzi.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na…
Čtěte více

Tři králové vyrazí tento týden koledovat. Loni na Hradecku vybrali 870 tisíc korun

Pokud tento týden potkáte v ulicích Kašpara, Melichara a Baltazara prozpěvující si koledu My tři králové jdeme k vám, vězte, že tradiční dobročinná sbírka je opět tady. Už po sedmnácté v řadě ji pořádá Charita České republiky. Výtěžek stejně jako loni poputuje na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme