Štítky: | Tříkrálová sbírka |

Kašpar, Melichar a Baltazar vyrážejí ve středu na tradiční koledu

Tříkrálovka v Hradci už po šestnácté
Tříkrálovka v Hradci už po šestnácté | autor: Tříkrálová sbírka

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám,…" Už ve středu se tato koleda ponese ulicemi Hradce Králové. Začíná totiž tradiční Tříkrálová sbírka, při které můžete už po šestnácté trojici ve složení Kašpar, Melichar a Baltazar přispět do zapečetěných plastových kasiček s logem charity na pomoc potřebným. Peníze poputují k rodinám s postiženými dětmi, na hospicovou péči i na humanitární pomoc.

Ve středu 6. ledna oslavíme svátek Tří králů a to znamená jediné: V Hradci začíná Tříkrálová sbírka. Koledníkům na cestu v 8 hodin ráno požehná v katedrále Sv. Ducha biskup Jan Vokál a pak se už skupinky se zapečetěnou kasičkou, posvěcenou křídou a drobnými dárky rozeběhnou po celém městě. Potkávat je tu můžete až do podvečerních hodin. Ve východočeské metropoli bude tentokrát koledovat 85 dětských skupinek společně s dospělým průvodcem. Jejich pravost si můžete ověřit třeba i na vyplněné průkazce, kterou má každou skupinka u sebe.

Dobročinnou sbírku pořádá Charita České republiky a je určena pro hradeckou ranou péči, která poskytuje zdarma služby rodinám pečujícím doma o dítě s postižením, domácí hospicovou péči, jež umožňuje umírajícím a jejich blízkým trávit poslední chvíle společně doma a pro charitní pečovatelskou a charitní ošetřovatelskou službu. Třetina výtěžku je také tradičně určena na humanitární pomoc v zahraničí i u nás a na další charitní projekty na pomoc lidem v nouzi.  

Příspěvek na sbírku můžete poslat i DMSkou

Výtěžek sbírky je každoročně vysoký. „Díky štědrosti dárců, pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2015 v hradecké diecézi téměř 13,5 milionů korun,“ říká Jana Karasová z hradecké diecézní charity. Přispívat lze nejen do kasiček. Posílat můžete také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odeslat finanční dar na konto: 66008822/0800 u ČS.

Ke sbírce se v Hradci Králové připojily děti ze Základní školy Jiráskovo náměstí, Základní školy Jana Pavla II, Biskupského Gymnázia Bohuslava Balbína, Gymnázia Boženy Němcové, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie, SOŠ a JŠ ze Stěžer a tři skupinky dětí vyslala Základní Masarykova škola v Plotištích. Zapojily se i studentky ze Střední školy Sion. Sbírky se účastní i mnoho rodičů dětí, pracovníků charity a dalších dobrovolníků. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na…
Čtěte více

Tři králové vyrazí tento týden koledovat. Loni na Hradecku vybrali 870 tisíc korun

Pokud tento týden potkáte v ulicích Kašpara, Melichara a Baltazara prozpěvující si koledu My tři králové jdeme k vám, vězte, že tradiční dobročinná sbírka je opět tady. Už po sedmnácté v řadě ji pořádá Charita České republiky. Výtěžek stejně jako loni poputuje na…
Čtěte více

Tříkrálová sbírka dosáhla opět rekordní výše

Tříkrálová sbírka Oblastí charity Hradec Králové přinesla rekordní výtěžek. Na pomoc potřebným lidé přispěli celkem 868 758 korun, což je ještě o 170 tisíc více, než se vybralo v loňském roce. Přímo ve východočeské metropoli se do 93 kasiček vybralo 198 902 korun.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme