Štítky: | Tříkrálová sbírka |

Kašpar, Melichar a Baltazar vyrážejí ve středu na tradiční koledu

Tříkrálovka v Hradci už po šestnácté
Tříkrálovka v Hradci už po šestnácté | autor: Tříkrálová sbírka

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám,…" Už ve středu se tato koleda ponese ulicemi Hradce Králové. Začíná totiž tradiční Tříkrálová sbírka, při které můžete už po šestnácté trojici ve složení Kašpar, Melichar a Baltazar přispět do zapečetěných plastových kasiček s logem charity na pomoc potřebným. Peníze poputují k rodinám s postiženými dětmi, na hospicovou péči i na humanitární pomoc.

Ve středu 6. ledna oslavíme svátek Tří králů a to znamená jediné: V Hradci začíná Tříkrálová sbírka. Koledníkům na cestu v 8 hodin ráno požehná v katedrále Sv. Ducha biskup Jan Vokál a pak se už skupinky se zapečetěnou kasičkou, posvěcenou křídou a drobnými dárky rozeběhnou po celém městě. Potkávat je tu můžete až do podvečerních hodin. Ve východočeské metropoli bude tentokrát koledovat 85 dětských skupinek společně s dospělým průvodcem. Jejich pravost si můžete ověřit třeba i na vyplněné průkazce, kterou má každou skupinka u sebe.

Dobročinnou sbírku pořádá Charita České republiky a je určena pro hradeckou ranou péči, která poskytuje zdarma služby rodinám pečujícím doma o dítě s postižením, domácí hospicovou péči, jež umožňuje umírajícím a jejich blízkým trávit poslední chvíle společně doma a pro charitní pečovatelskou a charitní ošetřovatelskou službu. Třetina výtěžku je také tradičně určena na humanitární pomoc v zahraničí i u nás a na další charitní projekty na pomoc lidem v nouzi.  

Příspěvek na sbírku můžete poslat i DMSkou

Výtěžek sbírky je každoročně vysoký. „Díky štědrosti dárců, pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2015 v hradecké diecézi téměř 13,5 milionů korun,“ říká Jana Karasová z hradecké diecézní charity. Přispívat lze nejen do kasiček. Posílat můžete také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odeslat finanční dar na konto: 66008822/0800 u ČS.

Ke sbírce se v Hradci Králové připojily děti ze Základní školy Jiráskovo náměstí, Základní školy Jana Pavla II, Biskupského Gymnázia Bohuslava Balbína, Gymnázia Boženy Němcové, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Obchodní akademie, SOŠ a JŠ ze Stěžer a tři skupinky dětí vyslala Základní Masarykova škola v Plotištích. Zapojily se i studentky ze Střední školy Sion. Sbírky se účastní i mnoho rodičů dětí, pracovníků charity a dalších dobrovolníků. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na…
Čtěte více

Tři králové vyrazí tento týden koledovat. Loni na Hradecku vybrali 870 tisíc korun

Pokud tento týden potkáte v ulicích Kašpara, Melichara a Baltazara prozpěvující si koledu My tři králové jdeme k vám, vězte, že tradiční dobročinná sbírka je opět tady. Už po sedmnácté v řadě ji pořádá Charita České republiky. Výtěžek stejně jako loni poputuje na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme