Štítky: | Tříkrálová sbírka |

Tři králové vyrazí tento týden koledovat. Loni na Hradecku vybrali 870 tisíc korun

Koledníkům požehná na cestu biskup
Koledníkům požehná na cestu biskup

Pokud tento týden potkáte v ulicích Kašpara, Melichara a Baltazara prozpěvující si koledu My tři králové jdeme k vám, vězte, že tradiční dobročinná sbírka je opět tady. Už po sedmnácté v řadě ji pořádá Charita České republiky. Výtěžek stejně jako loni poputuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná.

V Hradci a okolí vyrazí do ulic 250 královských trojic

Na Hradecku budou koledníci vybírat peníze do zapečetěných kasiček od 5. do 12. ledna. Přímo v Hradci jim na cestu požehná biskup Jan Vokál v katedrále svatého Ducha na Velkém náměstí v pátek 6. ledna. „V našich regionech se do Tříkrálové sbírky zapojí více než deset tisíc dobrovolníků. Jen v Hradci Králové a okolních obcích vyrazí do ulic přes 250 královských trojic,“ popisuje Jana Karasová z Diecézní katolické charity Hradec Králové.

Loni se v diecézi vybralo téměř 15 milionů korun

Peníze trojice vybírá do úředně zapečetěné kasičky s logem charity. Vedoucí bude mít navíc průkaz koledníka. To aby sbírka nebyla zneužita. Jako například v minulosti, kdy se na Hradecku pohybovali falešní koledníci. Loni vynesla „tříkrálovka“ v královéhradecké diecézi téměř 14,6 milionů korun. Na Hradecku lidé přispěli 870 tisíc korun, což bylo o více než 100 tisíc více než předchozí rok. Peníze pomohly v charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni přímo v regionu. Část výnosu také každoročně putuje na humanitární pomoc do zahraničí.

Do sbírky mohou lidé přispět i dárcovskou DMS

„Pomoci lze i sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 8. ledna v 18:00 na ČT 1. Do sbírky je také možné přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odesláním finančního daru na konto: 66008822/0800 u ČS, VS 777,“ dodává Jana Karasová.

Stejně jako loni se na Hradecku bude soutěžit o nejkrásnější kostým. A připraveny jsou i další doprovodné akce: tříkrálové koncerty, průvody, živé betlémy, nebo různé soutěže. Akce se konají po celém regionu. Přesný program najdete na stránkách charity.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Více než milion a půl korun se na Tři krále vykoledovalo na Královéhradecku

Darovali jste nějaké finance do kasiček charitativní Tříkrálové sbírky? Letos vás opravdu nebylo málo. Přispěli jste na dobrou věc a jen na Královéhradecku se vybralo rekordních 1 632 029 korun. Oblastní charita Hradec Králové děkuje za podporu a důvěru. Letos se koledovalo na…
Čtěte více

Tříkrálová sbírka dosáhla opět rekordní výše

Tříkrálová sbírka Oblastí charity Hradec Králové přinesla rekordní výtěžek. Na pomoc potřebným lidé přispěli celkem 868 758 korun, což je ještě o 170 tisíc více, než se vybralo v loňském roce. Přímo ve východočeské metropoli se do 93 kasiček vybralo 198 902 korun.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme