Štítky: | Krimi | terasy | policie | sprejeři |

Sprejeři počmárali hradecké terasy

Vandalové řídili na hradeckých terasách.
Vandalové řídili na hradeckých terasách. | autor: policie ČR

Sprejer poškodil v centru terasy, schody i lavičku. Policisté zjistili, že mezi ulicemi Soukenická, Komenského a ČSA doposud neznámý pachatel přes noc částečně nečitelnými nápisy v barvě zelené, červené a fialové poškodil schodiště, cihlové zdivo, dřevěnou lavičku a altánek. Když opustil terasy, pokračoval s malbami i po domech v ulicích Rokitanského, V Kopečku, na náměstí Jana Pavla II. a na Velkém náměstí.

Škoda bude podle prvního odhadu policistů přesahovat částku 50 tisíc korun. Za poškození cizí věci hrozí pachateli až rok vězení. Policisté prosí o pomoc i veřejnost. „Žádáme občany, kteří si všimli podezřelé osoby či osob pohybujících se v u vedených ulicích v noci z pátku na sobotu, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv služebnu,“ uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Policie hledá sprejera, který poničil více než dvacet domů

V noci z pátka na sobotu (28.8.-29.8.) zatím neznámý pachatel posprejoval více jak dvacet bytových domů v centru Hradce Králové. Jedná se o nápisy "DFS", "EX" a "ARY" v různých barvách a velikostech na domech na Eliščině nábřeží, Gočárově třídě, na náměstí Svobody, na ulici ČSA,…
Čtěte více

Projekt na opravy Severních teras a Žižkových sadů má územní rozhodnutí. Termín zahájení je však stále ve hvězdách

V přípravách revitalizace Severních teras a Žižkových sadů v Hradci Králové se radnice o krok posunula. Projekt získal územní rozhodnutí, které již nabylo právní moci. Díky němu bude možné pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace. V rámci úprav by měla zmizet…
Čtěte více

Vzácného orla mořského někdo poblíž Roudnice na Hradecku otrávil

Policie v Královéhradeckém kraji vyšetřuje otravu orla mořského karbofuranem, jehož držení je přes deset let zakázáno. Zahynula i nevylíhnutá mláďata, travič tak zmařil tři orlí životy, informovala Česká společnost ornitologická.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme