Kvůli vzkazu ničil vandal památeční strom, lidem zůstal rozum stát

Zničený strom na Moravském předměstí | Foto: MpHK
Zničený strom na Moravském předměstí | Foto: MpHK

Městská policie Hradec Králové opět řešila neobvyklý případ jednání vandalů. Tentokrát poničili významný strom na Moravském předměstí.

Památeční strom okrasné třešně přišel po zásahu vandalů o velkou část své kůry jenom proto, aby dotyčný měl prostor pro vyrytí několika jednoduchých nápisů.

Podobné případy neřeší královéhradečtí strážníci poprvé.

"Nad vandalismem lidí zůstal rozum stát obyvatelům Moravského Předměstí. Okrasnou smuteční třešeň, nad jejíž krásou se lidé zastavovali, poničil neznámý vandal,“ uvedla Eva Čížková, tisková mluvčí královéhradeckých strážníků. Ničitel z kmene stromu oloupal kůru jenom proto, aby do něj mohl vyrýt své ne příliš duchaplné vzkazy. 

„Městská policie bude nyní informovat Odbor životního prostředí hradeckého magistrátu,“ doplnila tisková mluvčí Čížková. Magistrát by se věci měl dále ujmout, dokud ale není znám viník, nemá s kým vandalismus řešit. 

Podobné případy ničení městské zeleně řeší strážníci z Hradce Králové několikrát do roka.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme