Slunná loučka otevřena. Přibyly trampolínky, nové piknikové stoly a další atrakce

Slunná loučka už je v provozu.
Slunná loučka už je v provozu. | autor: MMHK

Slunná loučka vedle hradeckého plaveckého bazénu je od středy v provozu. Bude tak sloužit již čtvrtou sezonu. Jde o bezbariérovou, venkovní relaxační a odpočinkovou zónu s rozlohou 4500 metrů čtverečních  Otevřena bude za příznivého počasí v pracovních dnech od 9 do 18 a o víkendech od 10 hodin do 18 hodin. „V letošním roce jsme přikoupili další nové atrakce. Můžete se tak těšit na zbrusu nové trampolínky nebo větší pískoviště, renovací prošlo opalovací plato i lavičky. U pískoviště jsou navíc nově i dřevěné piknikové stolky pro děti, kdyby jim při hrách vyhládlo,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí Hradec Králové, která areál provozuje. „Novinky se nejmenší návštěvníci dočkají i u herních domečků. Oblíbené hradiště se skluzavkou, které se vloni poškodilo, nahradil pravý středověký hrad s realistickou kamennou fasádou, vstupními dveřmi a tajným východem za krbem. Nechybí mu ani vyhlídková věž s cimbuřím a samozřejmě oblíbená skluzavka,“ dodala.

 

Součástí zóny je i terasa s lehátky, slunečníky a občerstvení s posezením, kde lze útratu rovněž platit hodinkami. Terasou je slunná loučka propojena s vnitřní částí areálu, takže si návštěvníci mohou jít zaplavat do padesátimetrového bazénu, navštívit aquacentrum či dětský bazének a poležet venku na sluníčku anebo ve stínu stromů.

Slunná loučka si každým rokem získává stále větší oblibu mezi návštěvníky plaveckého areálu. Přispívá k tomu i symbolické třicetikorunové základní vstupné nebo o deset korun levnější vstupné při vstupu samostatně na slunnou loučku. Návštěvníci kryté zóny plaveckého areálu mají vstup dokonce zdarma, na dobu strávenou na loučce se jim zastaví počítání času na čipových hodinkách. Navíc se jedná o jedinou část areálu, kam je povolen vstup i dětem mladším jednoho roku.


Správa nemovitostí Hradec Králové za tři roky provozu vybavila tuto relaxační zónu množstvím atrakcí a her, a tak zde návštěvníci vedle budovy se sociálním zařízením, sprchou, převlékací kabinkou a dětským koutkem najdou velké mlhoviště, opalovací plato a množství her. Například pétanque, kuželky, stolní tenis, herní domečky pro děti a mnoho dalších.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po půl roce se ve čtvrtek otevře hradecké aquacentrum a hned potěší děti

První prázdninový den ve čtvrtek 1. července se po půlroční covidové pauze otevírá veřejnosti aquacentrum v Městských lázních. Fungovat bude v nezměněné otevírací době, ve všední dny v čase 10 – 21 hodin a o víkendech a svátcích v 10 – 20 hodin. Ceny vstupného zůstávají ve…
Čtěte více

Flošna zatím zůstává zavřená, od středy si zaplavete v lázních

Otevření koupaliště Flošna se kvůli počasí odkládá, od pondělí bude v provozu Wellness studio Flošna, Sauna & SPA zóny v Městských lázních, ve středu se otevře 50 metrový krytý plavecký bazén. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Letní koupaliště Flošna…
Čtěte více

Městské lázně se opět uzavírají, co zůstane v provozu?

Ode dneška se opět uzavírají všechny provozy v budově Městských lázní, a to až do odvolání. Ani sauna & SPA zóna nebude v provozu. Návštěvníkům bude k dispozici pouze recepce od 10 hodin, kde si bude možné zakoupit dárkové poukazy, čipové hodinky anebo si je majitelé můžou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme