Slunná loučka otevřena. Přibyly trampolínky, nové piknikové stoly a další atrakce

Slunná loučka už je v provozu.
Slunná loučka už je v provozu. | autor: MMHK

Slunná loučka vedle hradeckého plaveckého bazénu je od středy v provozu. Bude tak sloužit již čtvrtou sezonu. Jde o bezbariérovou, venkovní relaxační a odpočinkovou zónu s rozlohou 4500 metrů čtverečních  Otevřena bude za příznivého počasí v pracovních dnech od 9 do 18 a o víkendech od 10 hodin do 18 hodin. „V letošním roce jsme přikoupili další nové atrakce. Můžete se tak těšit na zbrusu nové trampolínky nebo větší pískoviště, renovací prošlo opalovací plato i lavičky. U pískoviště jsou navíc nově i dřevěné piknikové stolky pro děti, kdyby jim při hrách vyhládlo,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí Hradec Králové, která areál provozuje. „Novinky se nejmenší návštěvníci dočkají i u herních domečků. Oblíbené hradiště se skluzavkou, které se vloni poškodilo, nahradil pravý středověký hrad s realistickou kamennou fasádou, vstupními dveřmi a tajným východem za krbem. Nechybí mu ani vyhlídková věž s cimbuřím a samozřejmě oblíbená skluzavka,“ dodala.

 

Součástí zóny je i terasa s lehátky, slunečníky a občerstvení s posezením, kde lze útratu rovněž platit hodinkami. Terasou je slunná loučka propojena s vnitřní částí areálu, takže si návštěvníci mohou jít zaplavat do padesátimetrového bazénu, navštívit aquacentrum či dětský bazének a poležet venku na sluníčku anebo ve stínu stromů.

Slunná loučka si každým rokem získává stále větší oblibu mezi návštěvníky plaveckého areálu. Přispívá k tomu i symbolické třicetikorunové základní vstupné nebo o deset korun levnější vstupné při vstupu samostatně na slunnou loučku. Návštěvníci kryté zóny plaveckého areálu mají vstup dokonce zdarma, na dobu strávenou na loučce se jim zastaví počítání času na čipových hodinkách. Navíc se jedná o jedinou část areálu, kam je povolen vstup i dětem mladším jednoho roku.


Správa nemovitostí Hradec Králové za tři roky provozu vybavila tuto relaxační zónu množstvím atrakcí a her, a tak zde návštěvníci vedle budovy se sociálním zařízením, sprchou, převlékací kabinkou a dětským koutkem najdou velké mlhoviště, opalovací plato a množství her. Například pétanque, kuželky, stolní tenis, herní domečky pro děti a mnoho dalších.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Aquacentrum bude od středy v provozu, Flošna pojede bez omezení

Od začátku prázdnin se rozjede provoz aquacentra v Městských lázních, které je od poloviny března uzavřeno. V aquacentru budou v provozu všechny atrakce i služby. SAUNA & SPA zóna bude otevřena denně od 11 hodin a bude bez obsluhy. Pro rodiče s dětmi do 15 let budou opět…
Čtěte více

Během prázdnin si děti v aquacentru užijí 20 minut navíc i aquazorbing

Krytý plavecký areál v Hradci Králové na Eliščině nábřeží připravil speciální akci pro děti na jarní prázdniny v týdnu od 2. do 8. března. Ke vstupu dostane každý návštěvník Městských lázní v Hradci Králové 20 minut zdarma. Navíc je v bazénu připravena…
Čtěte více

Zveme: Revoluční sauna a Noc divadel. Koukněte na hvězdné nebe a zrelaxujte se v aquacentru

K letošnímu 30. výročí od listopadových událostí v roce 1989 se v Hradci Králové koná hned několik akcí. Na Ulrichově náměstí roste vzpomínková zeď z krabic a v neděli tam vyvrcholí hlavní program. Klicperovo divadlo zve na Noc divadel, rozezní se zvon Augustin na Bílé věži nebo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme