První smlouvu nechtěl, město osloví druhého, dražšího. Řeč je o budoucím dozoru stavby stadionu

Začne se někdy se stavbou stadionu?
Začne se někdy se stavbou stadionu? | autor: fchk.cz

V dubnu rada města schválila správce stavby fotbalového stadionu, vysoutěžená firma ale nakonec s městem odmítla uzavřít smlouvu. Šlo o společnost IKO INVEST s.r.o., která měla stavbu dozorovat za 7,8 milionu korun. Zvažováno bylo několik dalších variant postupu, přičemž rada města souhlasila s uzavřením smlouvy s dalším účastníkem výběrového řízení v pořadí s nabídkovou cenou 31,8 milionu korun bez DPH a zároveň s tím, že o podpisu smlouvy bude ještě definitivně rozhodovat zastupitelstvo města na konci června.

Vybraný správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu by měl pracovat na kontrole zadávací dokumentace včetně požadavků města a také vykonávat technický dozor a koordinační činnosti při realizaci stavby. Odměna za tyto služby je součástí schváleného rozpočtu na stavbu fotbalového stadionu v celkové maximální výši 605 milionů korun bez DPH.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejné prostředky a nabídka dalšího v pořadí je oproti nejlevnější nabídce a původním předpokladům vyšší, rozhodli jsme se, že tuto věc ještě postoupíme zastupitelstvu, které by mělo definitivně rozhodnout. Na tom jsme se domluvili ještě před výzvou některých kolegů zastupitelů, kteří se tudíž nemusí bát, že bychom tuto důležitou věc chtěli řešit bez nich. Ačkoliv je cenový rozdíl mezi prvním a druhým účastníkem výběrového řízení finančně výrazný, je třeba zdůraznit, že jsme doposud postupovali zcela standardně a obracíme se na druhého účastníka v pořadí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Správce stavby má rozsáhlé úkoly při přípravě dokumentace pro vyhlášení soutěže na zhotovitele stavby, bude zároveň dohlížet na projekční práce. Současně bude mezi jeho povinnosti patřit činnosti technického dozoru stavebníka (TDS) a koordinátora bezpečnosti ochrany a zdraví při práci (BOZP). „Je nutné si uvědomit, že vybraný uchazeč je nadnárodní společnost se zkušenostmi s realizacemi staveb stadionů v různých zemích Evropy,“ dodává primátor.

Správce stavby by se také měl podílet na zadávacích podmínkách na zhotovitele stavby multifunkčního fotbalového stadionu. „Vzhledem k tomu, že jednání k výběru správce stavby trvala déle a navíc o něm ještě budou jednat zastupitelé na konci června, rozhodnutí o vypsání veřejné soutěže na dodavatele fotbalového stadionu předložíme na zasedání zastupitelstva 31. srpna,“ informuje investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Město nyní pokračuje v přípravách potřebných dokumentů pro vypsání výběrového řízení. „Stále počítáme se stavbou metodou design and build a s vícekolovým zadávacím řízením, ve kterém budou dodavatelé nejprve podávat žádosti o účast, kterými prokáží splnění kvalifikace. Následně pak tito kvalifikovaní dodavatelé budou podávat předběžné nabídky, o kterých se může v rámci jednacího řízení s uveřejněním jednat. V závěru zadávacího řízení budou podávány konečné nabídky, na základě kterých bude vybrán dodavatel k uzavření smlouvy,“ doplnil náměstek Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Smlouva se správcem stavby stadionu je podepsaná. Na řadě je vybrat stavební firmu

Město potažmo primátor Alexandr Hrabálek za Hradec Králové podepsal smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude vykonávat funkci správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové. Mezi její povinnosti bude patřit činnost technického dozoru…
Čtěte více

Přípravy na stavbu fotbalového stadionu se posunuly, zastupitelé schválili správce stavby

Hradečtí zastupitelé v pondělí schválili uzavření smlouvy se společností Arcadis, která bude dělat správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu. Tuto činost bude vykonávat za 31,8 milionu korun bez DPH. Firma bude pracovat na kontrole zadávací dokumentace včetně požadavků…
Čtěte více

Společnosti se nelíbí smlouva s městem. Stavbu stadionu dozorovat nebude

Firma, která měla vykonávat technický dozoz a koordinovat stavbu nového fotbalového stadionu, s městem smlouvu neuzavře. Správce stavby fotbalového stadionu za 7,8 milionu korun schválila rada města v úterý 14. dubna. Společnost IKO INVEST s.r.o. však v týdnu městu oznámila, že…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme