Štítky: | stadion | fotbalový stadion |

Společnosti se nelíbí smlouva s městem. Stavbu stadionu dozorovat nebude

Stavbu provázejí další komplikace.
Stavbu provázejí další komplikace. | autor: fchk.cz

Firma, která měla vykonávat technický dozoz a koordinovat stavbu nového fotbalového stadionu, s městem smlouvu neuzavře. Správce stavby fotbalového stadionu za 7,8 milionu korun schválila rada města v úterý 14. dubna. Společnost IKO INVEST s.r.o. však v týdnu městu oznámila, že s městem smlouvu neuzavře. Město nyní zvažuje, jak dále v případě tohoto výběrového řízení postupovat, rozhodnuto by mělo být ke konci příštího týdne. Výběrové řízení na zhotovitele stavby stadionu by zatím nemělo být ohroženo.

„Jedná se o velmi nestandardní a neseriózní přístup, kterým firma nejen zkomplikovala celou situaci, ale také přidělala práci řadě lidí, kteří na přípravách stavby fotbalového stadionu usilovně pracují,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha s tím, že je zaskočen především důvodem odstoupení vítězného subjektu. „Zájemci, kteří se hlásí do takového výběrového řízení, znají znění návrhu smlouvy, která se bude podepisovat, a mohou k ní podávat připomínky. Společnost IKO INVEST, která vyhrála výběrové řízení na správce stadionu, měla smlouvu dostatečně dlouho k dispozici a v průběhu lhůty pro podání nabídek nevznesla žádné připomínky ani námitky. Nakonec podala nabídku, jejíž součástí je i podepsaný návrh smlouvy. Avšak po schválení výběru radou města oznámila odstoupení z výběrového řízení s tím, že ke smlouvě má výhrady a nepodepíše ji,“ vysvětluje Bláha.

Město nyní zvažuje varianty, jak dále v tomto výběrovém řízení pokračovat. „Máme nejméně čtyři možnosti, jak postupovat. Výběr optimální varianty a její vyhodnocení bude probíhat v příštích dnech. Správce stavby je sice úzce propojen s tendrem na stavbu fotbalového stadionu, výběrová řízení však mohou běžet paralelně. Na přípravách tendru na stavební firmu pokračujeme, termín jeho vyhlášení zatím zůstává, tedy v červnu,“ dodává Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Smlouva se správcem stavby stadionu je podepsaná. Na řadě je vybrat stavební firmu

Město potažmo primátor Alexandr Hrabálek za Hradec Králové podepsal smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude vykonávat funkci správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové. Mezi její povinnosti bude patřit činnost technického dozoru…
Čtěte více

Přípravy na stavbu fotbalového stadionu se posunuly, zastupitelé schválili správce stavby

Hradečtí zastupitelé v pondělí schválili uzavření smlouvy se společností Arcadis, která bude dělat správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu. Tuto činost bude vykonávat za 31,8 milionu korun bez DPH. Firma bude pracovat na kontrole zadávací dokumentace včetně požadavků…
Čtěte více

První smlouvu nechtěl, město osloví druhého, dražšího. Řeč je o budoucím dozoru stavby stadionu

V dubnu rada města schválila správce stavby fotbalového stadionu, vysoutěžená firma ale nakonec s městem odmítla uzavřít smlouvu. Šlo o společnost IKO INVEST s.r.o., která měla stavbu dozorovat za 7,8 milionu korun. Zvažováno bylo několik dalších variant postupu, přičemž rada…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme