Štítky: | stadion | fotbalový stadion |

Společnosti se nelíbí smlouva s městem. Stavbu stadionu dozorovat nebude

Stavbu provázejí další komplikace.
Stavbu provázejí další komplikace. | autor: fchk.cz

Firma, která měla vykonávat technický dozoz a koordinovat stavbu nového fotbalového stadionu, s městem smlouvu neuzavře. Správce stavby fotbalového stadionu za 7,8 milionu korun schválila rada města v úterý 14. dubna. Společnost IKO INVEST s.r.o. však v týdnu městu oznámila, že s městem smlouvu neuzavře. Město nyní zvažuje, jak dále v případě tohoto výběrového řízení postupovat, rozhodnuto by mělo být ke konci příštího týdne. Výběrové řízení na zhotovitele stavby stadionu by zatím nemělo být ohroženo.

„Jedná se o velmi nestandardní a neseriózní přístup, kterým firma nejen zkomplikovala celou situaci, ale také přidělala práci řadě lidí, kteří na přípravách stavby fotbalového stadionu usilovně pracují,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha s tím, že je zaskočen především důvodem odstoupení vítězného subjektu. „Zájemci, kteří se hlásí do takového výběrového řízení, znají znění návrhu smlouvy, která se bude podepisovat, a mohou k ní podávat připomínky. Společnost IKO INVEST, která vyhrála výběrové řízení na správce stadionu, měla smlouvu dostatečně dlouho k dispozici a v průběhu lhůty pro podání nabídek nevznesla žádné připomínky ani námitky. Nakonec podala nabídku, jejíž součástí je i podepsaný návrh smlouvy. Avšak po schválení výběru radou města oznámila odstoupení z výběrového řízení s tím, že ke smlouvě má výhrady a nepodepíše ji,“ vysvětluje Bláha.

Město nyní zvažuje varianty, jak dále v tomto výběrovém řízení pokračovat. „Máme nejméně čtyři možnosti, jak postupovat. Výběr optimální varianty a její vyhodnocení bude probíhat v příštích dnech. Správce stavby je sice úzce propojen s tendrem na stavbu fotbalového stadionu, výběrová řízení však mohou běžet paralelně. Na přípravách tendru na stavební firmu pokračujeme, termín jeho vyhlášení zatím zůstává, tedy v červnu,“ dodává Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více

Přípravné a demoliční práce skončily, začíná skutečná stavba fotbalového stadionu

Hradec spolu se stavebními firmami včera oficiálně zahájil stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu. Samotnému zahájení předcházelo získání povolení změny stavby před dokončením, které město získalo začátkem února a v minulém týdnu již nabylo právní moci. Na projekční,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme