Vyhlášení soutěže na opravu fotbalového stadionu bude mít zpoždění. Snad v létě

Vypsání soutěže se odsouvá na léto.
Vypsání soutěže se odsouvá na léto. | autor: fchk.cz

Rekonstrukce fotbalového stadionu se odsouvá z nejrůznějších důvodů už řadu let. Tento trend se zatím moc nemění. Původní optimistické odhady, že už v březnu by zastupitelé mohli schvalovat podmínky nové soutěže na stadion, vzaly za své. Nyní vedení města hovoří, že novou soutěž radnice v Hradci Králové stihne vypsat až před letními prázdninami. Rozhodovat tentokrát nemá jenom cena. Informaci přináší Hradecký deník.

Podle slov náměstka primátora Jiřího Bláhy jeho pracovní skupina na vypsání nového tendru usilovně pracuje, nicméně věci postupují pomaleji, než se čekalo. Zatímco před dvěma měsíci náměstek věřil, že už na březnovém zasedání zastupitelům předloží ke schválení podmínky nové soutěže na stadion, nyní hovoří o termínu do poloviny roku. „Pokud vše půjde podle plánů, předpokládáme to do letních prázdnin. V březnu budu informovat zastupitele o dosavadním postupu, a také dalších krocích, které budou následovat,“ popsal současný stav Bláha.

Bude se soutěžit metodou Design and Build, kdy si samotné firmy mohou původní projekt částečně upravit. Musí ale dodržet maximální cenu 605 milionů bez DPH. Roli bude hrát i energetická náročnost nebo multifunkčnost stadionu.

Radnice také hledá místa v původním projektu, kde by se dalo uspořit. Několik desítek milionů plánuje město oproti původnímu projektu ušetřit na VIP prostorech. Například z dvaceti plánovaných skyboxů zbylo v technických podmínkách deset. Stadion i tak bude splňovat kategorii UEFA 4, takže na něm bude možné hrát i zápasy evropských pohárů nebo národního týmu. Zachována proto musí být kapacita minimálně osm tisíc míst.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

Stavba nového stadionu může začít, smlouva je podepsána

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu může začít. Město s vysoutěženým dodavatelem, kterým se stalo uskupení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont s cenou 568 milionů korun, dnes podepsalo smlouvu. Nyní bude radnice se zhotovitelem plánovat podrobnější harmonogram…
Čtěte více

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme