Štítky: | U Koruny |

Přestavba křižovatky Koruna je v plném proudu, rekonstrukce vstupuje do druhé fáze

Všehrdova ulice uzavřena, MHD stále přesměrováné. Křižovka Koruna vstupuje do další fáze
Všehrdova ulice uzavřena, MHD stále přesměrováné. Křižovka Koruna vstupuje do další fáze | autor: krizovatkaukoruny.cz

Jedna z největších investic hradecké radnice - rekonstrukce křižovatky Koruna – má za sebou první etapu přestavby. Celý projekt zatím běží podle plánu. Stavbařům se za pět měsíců práce podařilo položit nové sítě, hotová je také polovina vozovky na Gočárově třídě. Teď jsou na řadě chodníky a další část vozovky. A také řada dopravních změn a omezení. Ty se dotknou se jak řidičů, tak chodců.

Rekonstrukce křižovatky Koruny začala letos v červenci, hradecká radnice do ní investovala celkem 127,9 milionu korun, z toho 70 milionů získala za prodej pozemku společnosti HB Reavis, která na nich staví obchodní centrum Aupark. Příští rok v druhé polovině prázdnin by rozsáhlá přestavba měla být hotova. „Stavba běží podle harmonogramu," potvrdil pro Hradecký deník náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Druhá etapa projektu, do které křižovatka vstoupila první prosincový víkend, přináší řidičům několik nových dopravních omezení. Na tři měsíce se nyní stavbaři přesunou především do části blízko vlakového nádraží. „Na Gočárově třídě budou zachovány 2 jízdní pruhy, které budou v úseku vjezdu do železničního podjezdu zúženy. Puškinova ulice bude průjezdná v šířce 1 jízdního pruhu. Všehrdova ulice bude uzavřena,“ upozorňuje mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Změny platí i pro další ulice: Například v Horově se obnovil jednosměrný provoz, doprava se vrátila také do Habrmanovy ulice, která je nyní průjezdná v obou směrech.  

Přestavba dopravního uzlu na okružní křižovatku se dotýká také chodců. Přechody v Habrmanově ulici a na Gočárově třídě budou řízeny dvoubarevným semaforem. Městská hromadná doprava zůstává stále přesměrována. Trolejbusové linky 2 a 6 budou tedy i nadále jezdit přes Dukelskou třídu a S. K. Neumanna a trolejbusovou linku 3 u nádraží nahradí autobusová linka č. 4.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
13.1.2016 09:22
Tereza (neregistrovaný)
Cyklisté
Dopravní omezení, která vznikají kvůli rekonstrukci křižovatky, přivádějí některé řidiče téměř k nepříčetnosti, což se mě, cyklistky, celkem dotýká. S kolem mám podle mého zjištění dvě možnosti - buď kolo vést po chodníku, procházet oklikou kolem staveniště (chodci ví), ale proto jsem si kolo nepořizovala, abych ho vodila.
Druhá možnost je samozřejmá - účastnit se provozu, protože žádné omezení pro cyklisty není značené. Už se mi ale několikrát stalo, že mě řidiči vytrubují, vytlačují z vozovky a jsou na mě vulgární, přestože jedu při kraji, kolonu nepodjíždím a v celém úseku je povolená max. 30 km/h, takže by neměl podle mého úsudku vzniknout žádný problém.

Možná by nebylo od věci ke značení přidat i upozornění pro řidiče, že v daném úseku se cyklisté mohou pohybovat. Opravdu kvůli několika nervním automobilistům nehodlám vést kolo, ani porušovat předpisy a jezdit po chodníku (jak mi mimochodem jeden z řidičů doporučil).

Mimochodem jedoucí cyklista v podjezdu pod tratí je opravdu ohrožení chodce - je to celkem úzký prostor.
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Nová okružní křižovatka Koruna otevřena, hlídat ji budou kamery

Dopravní omezení kolem křižovatky Koruna končí a celá lokalita by se z hlediska dopravy měla dnešním dnem vrátit do normálu. Řidiči si tak mohou vydechnout, upravená křižovatka by měla ulehčit jízdu i cyklistům, přibyly i přechody pro chodce. Je otázkou, co s dopravou udělá…
Čtěte více

Koruna už čeká na fontánu, hotovo bude v polovině prázdnin

Nová dominanta křižovatky Koruna už je vidět, jakmile najedete na Gočárovu třídu. Před budovaným obchodním centrem už se od minulého víkendu tyčí ocelové trny připomínající korunu. Každý váží kolem deseti tun. Jejich instalace probíhala v noci z 20. na 21. května, omezena byla i…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme